Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
24. jún 2013

@aduskatt super zakazka... rozhodla som sa nebrat... mam aj tak toho akurat...a to za 1kg 9eur niekedy ani to nie je vraj vela 😒

viera6
24. jún 2013

@vecernicci skusim preposlat 😉

aduskatt
24. jún 2013

@viera6 dvojkilovu by som nebrala, ja najmenej trojkilove robim

zuzka7512
24. jún 2013

@vecernicci skúsim ti to ešte raz skopírovať...dúfam,že to pôjde... http://tana-catering.blogspot.cz/2013/06/laskon...

pristela
24. jún 2013

@adrika202 jeej , blázniš? 😀 😀 😀 určite bude este krajsi 😵 😵 😵

viera6
24. jún 2013

@pristela ty si robila uz venčeky alebo veterniky kolko do predu si ich mozem upiect?

jakelina
24. jún 2013

@lamps to je milé. Mně taky paní co jsem jí dělala dort s medvídkem pro syna k roku děkovala a prý byl výborný, všichni si přídávali a chválili. Měla světlý a tmavý korpus, pribináček, ale místo jednoho tvarohu mascarpone s ovocem - jahodami, borůvkami a mandarinkami.

pristela
24. jún 2013

@viera6 joj nie vela dopredu, bo ti ich zožerú doma 😀 😀 😀 😀 😀 ale ne teraz vážne 😅, to cesto si mozes upiect dopredu tak ako korpus na torticky ale plnila by som to az trebars vecer pred odovzdanim aby im to zmaklo tak akurat , no myslim ze casto robieva veterniky @rapunzel tak sa skus spýtat jej 😉

muffinka8
24. jún 2013

@lamps Na tvojich tortách je vidieť, že ich robíš s láskou a aj tu platí, že čím viac lásky dáš, tým viac ti ostane, ale sa aj dostane (k tebe) 😵 😵 😵

lamps
24. jún 2013

@jakelina ja v poslednej dobre robím len parížsky alebo jogurtový krém. V tejto torte bol jogurtový krém s malinami a malinovým džemom a vraj tortu nie že zjedli ale zožrali

lamps
24. jún 2013

@muffinka8 to si krásne napísala. Pravdou je, že tortičky sú mojou veľkou radosťou 😵 😵 😵

kittynagy5
24. jún 2013

moja najnovšia na promóciu...

jakelina
24. jún 2013

@lamps no právě jsem máslový nedělala strašně dlouho a ani se nedivím, kdo by na to měl chuť v tom vedru 😝 😝 Teď se sice ochladilo, ale doma máme pořád teplo až moc.

kittynagy5
24. jún 2013

@mamina1978 marshmallows si kúpila v Maďarsku v Aldi?

lamps
24. jún 2013

@jakelina ja som tiež maslový nerobila veľmi dlho. Tento jogurtový je taký rýchly a chutný. Pre nás doma som včera urobila jogurtový krém zo 4-roch veľkých jogurtov dala som do pohárov s malinami a piškotkami namočenými v káve a už nie je nič

jakelina
24. jún 2013

@lamps a děláš s želatinou za studena???

muffinka8
24. jún 2013

@lamps 🙂 na tejto stránke je len pár ľudí ktorých torty majú aj "dušu" 🙂 🙂

lamps
24. jún 2013

@jakelina nie Majka, bez želatíny - tú som použila len raz, keď som mala riedke jogurty, ale aj tak bol fajn

viera6
24. jún 2013

aku vel.drotiku mam dat na kaly?

lamps
24. jún 2013

@muffinka8 😵 😵 😵 😵

jakelina
24. jún 2013

@lamps a jak ho prosím děláš, můžu poprosit o recept. Já jsem ho dělala tak, že jsem do šlehačky zašlehala jogurt a přidala ztužovač.

akapulko
24. jún 2013

@lamps mozem aj ja vediet tvoj recept 😉ked sa po nom tak zaprasilo🙂

lamps
24. jún 2013

@jakelina tu je recept: 1 mascarpone, 2 biely jogurt, 2 šľahačková smotana, 2 stužovač, 2 vanil. cukor a pr. cukor podľa chuti. Vyšľahať šľahačky + stužovače, zvlášť vyšľahať ostatné suroviny, nakoniec vmiešať do vyšľahanej šľahačky

lamps
24. jún 2013

@akapulko už som ho písala @jakelina o príspevok vyššie

akapulko
24. jún 2013

@lamps a dzem si davala do toho alebo len na korpus?dakovala 😎

lamps
24. jún 2013

@akapulko dávala som malinový džem a mrazené maliny

salonka1981
24. jún 2013

@gumidekmomo ja to vystužujem tak že dám cd-čko do potravinárskej fólie,do prvého poschodia zapichnem špajdle len vo výške toho poschodia na to dám cd na to druhé a znovu špajdle len vo výške poschodia, cd a na to tortu.Cez stred je špajdla cez všetky poschodia.Na špajdle môžeš ponavliekať plastové slamky.Ja som neni moc na vysvetlovanie dúfam že som to napísala tak zrozumiteľne 😉

salonka1981
24. jún 2013

@aalexis007 ja robím aj postavičky aj poťahujem s hmotou WI-white icing ja som vyskúšala všetky už čo sú na trhu aj si robiť doma ale žiadna iná mi nevyhovovala,veľa báb má na poťahovanie K2 ale to bola pre mňa asi tá najhoršia a majú obdiv baby čo s ňou niečo dokážu ja som s ňou nevedela ani tortu potiahnuť 🙂 ešte sa mi páči aj smartflex flower na postavičky a kvety.Táto torta bola všetko z WI,postavičky sa mi dobre robili ale torta v tom teple, mali sme doma 34stupňov o pol noci to bolo niečo strašné,na moj vkus bola potiahnutá úplne hrozne, ale hlavne že bola pre nás nám to až tak nevadilo a čo sa dalo som zamaskovala aspoň trošku 😉 Môžem povedať že sa mi to ešte takto strašne nikdy nerobilo a to už som v takých teplách robila viac tort.

lenuliatko
24. jún 2013

@dm1 aj mňa to napadlo, ale miesila som to dosť dlho a opakovane, keďže som skúšala, či pri ďalšom rozvaľkaní to nebude lepšie. Ale keď už spomínaš tú ceru, vtedy som prvýkrát pri vaľkaní (ale až po tom, čo som stále mala tie krátery) potrela cerou podložku, trošičku valček a ruky. Robilo sa mi úplne super, nelepilo sa mi to, ľahko sa hmota rozvaľkala, lenže... po potiahnutí na tortu to bolo stále také lepkavé, na teple som sa bála, že sa to roztečie. Torta bola možno 15 minút von na teple a veľmi sa topila. Bez použitia cery pri vaľkaní, mám hmotu peknú, a aj po potiahnutí sa tak nelepí, je taká tvrdšia. Som si povedala, že nikdy viac tak robiť nebudem, tak teraz neviem, aj tvoje poťahy sú také vlhkejšie keď poťahovku spracuvávaš s cerou?