Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
17. júl 2013

@1zaza nadherne prepracovane torticky 😵 😵 😵 😵

jakelina
17. júl 2013

@mimusa94 jde to špatně, ale jde to. Nejlíp ze Smartflexu flower. Natlačit do formy prstem přes sáček, pak oříznout co přebývá, zase tlačit přes ten sáček a zarovnat. Jak to dělám prstem, tak se to vytahuje ven. Nechám chvilku obeschnout a pak podeberu párátkem a vyndám z formy.

mamina1978
17. júl 2013

Dievcataaaaaaaaaaaaaaa ,.......................... ze co sa mi dnes stalo.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅
Robila som cukinovy kolac s cokoladou....... A mm isiel k susedovi si vypit pivo na terasu a zobral so sebou tacku s par kuskami kolacov. On im chcel dat ochutnat, lebo nevedel, ze ten recept mam od nich ........ 😀
A ked po pol hodke dosiel domov, tak mi hovori, ze susedovcom tak velmi chuti,ze sa pytali, ci im nedam recept.....
Boze ako im mam len povedat , ze to je ten recept , ktory mam ja od nich ??????????????????? 😅
Mm hovoril, ako sa susedka rozplyvala nad tym, aky je ten kolacik lahucky, nadychany ...... 😅
Budem teraz cely vecer rozmyslat nad tym, co jej povedat, ked ju ztajtra stretnem 😝 , aby som ju neurazila, ze ona ho taky lahodny nema ........ 😒
Tak toto sa mi este v zivote nestalooooo, Na jednej strane sa citim trapne a neviem, ako zareagovat, ☹ na druhe strane ma veeeeelmi tesi, ze mam dokaz ,ze viem piect........ 😵

jakelina
17. júl 2013

Je po desáté hodině a já jsem skončila s modelováním a to jsem dělala jenom takový jednoduchý člun na dort a palmu. Ještě musím dodělat něco do práce a zase se nedostanu do postele dřív jak o půlnoci. Tento týden mě to nějak nebaví a jsem ve stadiu kdy si říkám, jestli mi to vůbec stojí za to. 😝 😝
Asi to tak máte někdy každá, ale na mě to dnes tak padlo. Štve mě, že fakt nikdo neocení kolik času u toho musím sedět nebo stát a každý vidí jenom cenu 😝 😝 😝

jakelina
17. júl 2013

@mamina1978 😀 😀 😀

mamina1978
17. júl 2013

@jakelina neboooooj sme dve ...... aj mna dnes caka nocnaaaa 😝 😝 😝 😝 😝 Ale teraz si idem na dve hodky zdriemnut a potom taham az do rana......... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

jakelina
17. júl 2013

@mamina1978 tak to jsi na tom ještě hůř než já 😝

mamina1978
17. júl 2013

@jakelina a modelovacky ta dnes asi preto nebavia , lebo je to take nezazivne tema, ale ked pride nieco krasne nove , kde sa budes moct do sytosti vysantit, pride ti aj chut a radost z torticiek naspät...... 😉 🙂

jenie123
17. júl 2013

Kocky, nemate ulozene nejake torty s cervenym makom?

mamina1978
17. júl 2013

@jakelina no dnes heeeeej 😝 😝 😝 ....... ale zase mam to len par noci do mesiaca, tak sa to da..... a od septembra idu obaja najmladsi susnici do skolky 😉 a ja konecne ako kazdy normalny clovek pravidelne do prace, tak potom budem mat nocne len na moje hobby torticky 😵 😵 😵 😵

jakelina
17. júl 2013

@mamina1978 no doufám. Je fakt, že mě to nebaví takové ty chlapské věci. Dnes mi zase psala nějaká paní kvůli dortu na poslední chvíli a prý něco pro pána. Tak jsem jí na to odpověděla, že mám doma děti, jsou prázdniny a musím vařit, chodím do práce a kolikrát si sebou musím nejmenšího vzít a nebudu mít čas na nic složitého. Ona prý tak já vám pošlu fotku a pak otevřu poštu a tam nějaké logo nějaké motorky, takové klikaté a složité, vedle fotka telefonu s milionem ikonek a třetí fotka motorka. Čtu to a málem mě omylo. Ona nechtěla něco z toho, ale všechno tohle na jeden dort a to tak dvě kila, protože u nich to nikdo nejí. Hned jsme jí napsala, že to ne a už se neozvala.

jakelina
17. júl 2013

@mamina1978 taky mi jde konečně malý do školky. 😀 😀

mamina1978
17. júl 2013

@jakelina ty mas teda pech na take ,,zaujimave objednavky " 😅 😅 Ale mas aj vela krasnych detskych objednavociek napr . KRTKOV !!!!!!!

florentina
17. júl 2013

@jakelina
@mamina1978
kočky, tak jsem se právě vzpamatovala ze "dne" a jdu péct korpus a modelovat...mám dort na pátek, dva na sobotu a jeden na neděli...vím, že pro některé tu je to denní chleba, ale pro mě nepředstavitelná hoňka...ještě nemám nic hotového, takže se obávám, že až do neděle se nevyspím, do toho DPH...takže Majko, tvoje pocity úplně chápu a úplně si říkám, že jsem se zbláznila...a tobě Zdeni přeji, ať ti noční rychle uteče...

pipka
17. júl 2013

@florentina kati, som na tom podobne...nastastie uz mam aspon korpusy napecene 😉
ale vymodelovane nic a taaaak sa mi nechceeeeeee 😝 😝 😅

takze taham asi dnes nocnu s vami 😉

pipka
17. júl 2013

jedine, co mam, je ta krajka...aj to neviem este ako dopadne, ked ju budem davat na tortu 😕 😅
mam to v chladnicke v igelite , tak duuuufam, ze sa mi to do piatku nezlomi alebo nevyschne, lebo to by ma piclo 😝 🙄

mamina1978
18. júl 2013

@florentina Dakujeeeeem katka ........... prave som si urobil nocne kaficko 😵 😵 , aj ked bez kofeinu, lebo ten momentalne koli liekom nemozem, ale aspon tak na chut a vonu 😀 😀 kratka pauza a idem dalej 😅 😝 Ale tak nie je to kazdu noc , ani moc casto ;- ) 🙂

mamina1978
18. júl 2013

@pipka drzim ti palceky, nech sa ti dobre a rychlo modeluje, juuuuj ja by som teraz aj nezazivne modelovanie menila, za nezazivne papierovacky 😅 😅 😅 😅
Torticka bude isto krasna, ked uz si prezradila, ze tam bude krajkaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 Tesim sa na fotkuuuu 😵

mamina1978
18. júl 2013

@florentina @pipka..... tak babulky ja mam hotovooooo 🙂 Islo mi to dnes v noci super rychlo. To ma na svedomi ten moj Kenwood, 😵 😵 😵 😵 😵 tak sa z neho tesim, ze mi ta praca sla od ruky. Idem si teraz hodku - dve pospat ,kym Timmy nevstane . Dominik je spachtos, ten spi aj do 11 -tej, ale Timmy je skor hore, tak nech aspon chvilku oddychnem...... 😉 🙂

eliska22
18. júl 2013

@jakelina ja mávam tiež také stavy, minule som normálne večer plakala už od únavy a zúfalstva, tak mám teraz pauzu, len dnes pečiem segre, ale tá chce len také niečo jednoduché do práce na rozlúčku 😉 no a v sobotu odchádzeme na dovolenku, tak sa teším, že si oddýchnem, dnes som posledný deň v práci 😵 😵 😵

zdenallicka
18. júl 2013

@jakelina Ani nevíš, jak ti rozumím... 🙂 Modelovala jsem na jeden dort jenom postavičky a myslím, že z ceny nebyli nadšení, ale strávila jsem u toho pět hodin čistého času (kde máš barvení hmot, kde úklid, kde balení atd.) a řekla jsem si o 100,-/hod. Těch 5 hodin jsem se mohla válet u vody nebo čumět na seriály..🙂 A už to nikdy nevezmu..🙂 Ale právě všichni vidí jen nějaký výrobek + cenu a vůůůbec nedokážou posoudit, kolik to dalo práce..

vlastipa
18. júl 2013

@nika266 Ďakujem pekne 🙂

daducha
18. júl 2013

@lamps ahoj Andrejka,

chcem sa ta opytat z coho robis kresielko na torte.Mam robit mensiu sedacku a akosik mam v hlave vymetene,nic ma nenapada.
dakujeeem 😵

muffinka8
18. júl 2013

@jakelina @eliska22 @zdenallicka baby a hovoríte niekedy aj nie keď sa vám nepáči zadanie, alebo je náročné a nemáte dosť času?
U mňa si chcela jedna pani objednať tortu ako som robila poschodovú so 4 postavičkami z Macka Pu. Objednávala týždeň dopredu. Rovno som jej povedala nie, lebo aj keď jedna torta, reálne sa to dá stihnúť, ale sami dobre viete čo máte deti, že pri nich nikdy neviete čo vás čaká. Že jednoducho toto by som pri zdravom tele a rozume nestihla 😀 Malý nám od nedele každú noc nespí niekoľko hodín a ja som rada že som spravila jednu postavičku (za 3 dni spoulu 😅 😀 ) na tortu ktorú si pani napokon vybrala.

jakelina
18. júl 2013

@muffinka8 říkám ne dost často

jakelina
18. júl 2013

@zdenallicka dívala jsem se na Fb na ty postavičky, krásné jsou 😉

mimcak
18. júl 2013

@muffinka8 Ja som už povedala viackrát nie.Raz chceli bábo 3D a to sa mi priečilo,aj som sa toho bála,ale aj sa mi to priečilo ,že by do toho mal niekto zarezať keby sa mi podarilo. No a viackrát som odmietla kôli nedostatku času,lebo som mala viac objednávok naraz.

broucek2
18. júl 2013

@mimusa94 dělala jsem stejnou formou ozdoby na bráchův dort ze smartflexu a je to o dom, že se musí po kouskách a docela opatrně vtlačovat do fotmy tak, bay nepřečníval a pořádně se musí zahladit.

muffinka8
18. júl 2013

@jakelina 🙂
@mimcak 😉
ja by som si ani nedovolila zobrať viac ako 2 torty naraz lebo to ani nemám kde dať 😀
Teraz robím poschodovú a jednoduchú domov pre mamku a len tak tak mi to vojde do chladničky a aj to pre mamku robím dnes a tamtú zajtra.
A ono sa to nezdá ale to je dosť roboty keď máte 2-3 torty, tie korpusy popiecť, naplniť všetko a okolo toho milión vecí nachystať, od podložky až po ozdoby.

pipka
18. júl 2013

@muffinka8 kati ja hovorim nie najma vtedy ak uz sama na sebe citim, ze fakt nie 😝 😀 a najma vtedy ak viem aku mam kapacitu chladnicky a jednoducho ju nenafuknem 😒 😉
a ak si niekto mysli, ze mi zavola v stredu, ze na piatok by neviem ako surne potreboval tortu, tak holt smola 😝 nie som kuzelnik..a najma teraz cez prazdniny, ked mam doma deti ...aj von chodime, aj musim ist na nakup, na postu, sem tam doma porobit...no neda sa skratka vsetko 😅 😉

a to teraz som si uviazala na krk poschodku na krstiny, k tomu jednu bakalarsku a jednu minnie ...no mam dost 😝
a popritom som tu dzemy varila, piekla kolace, muffiny, sulala marhulove gule aj na zamrazenie...a vsetko s detmi za zadkom 😝 😝 😝
uz nech je sobota a potom si budem od mm ziadat nejaky diplom asi 😀 😀 😀

to este ako naschval mi mm chodi teraz z roboty tak okolo jedenastej v noci 🙄 cize pomoc doma...veskera zadna 🙄 😝