Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
23. júl 2013

@pipka tesiiiim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
23. júl 2013

@levandulka3 nadherna torticka aj muffinky, no a tie korunky uzasneeee 😵 😵 😵

florentina
23. júl 2013

@levandulka3 krása, to museli mít dětičky radost!

zsuzsu
23. júl 2013

Ahoj. Baby nemate nieco ulozene na vyrocie ale tvar srdce a na to jedle foto. Neviem ci tu fotku mam dat na tortu alebo spravit ako ram a dat to tam postojacky 😀 😀 ja som na nete nic nenasla co by ma tak chytilo. DAKUJEEEEEm 🙂

mimcak
23. júl 2013

Inak kočky cez víkend som robila tortičku pre svokru k narodeninám.Nedávala som ju tu ,lebo som ju riadne odflákla, kedže bola robená narýchlo. Ale chcela som toto,že robila som do nej parížsky krém ten s maslom. Vždy keď som ho robila tak som dala šlahačku s čoko na noc do chladničky.No teraz som vyskúšala čoko iba roztopiť v šľahačke nechať vychladnúť na izbovú teplotu. Maslo som si medzi tým vyšlahala s cukrom a potom prišlahala čokoládu. A nič sa mi nezgrclo 😵 🙂 .Ja len ,že viackrát sa to tu rozoberalo,že sa zgrcol krém ,mne sa to tiež vždy stalo stále som to zachránila síce tým ,že som davala nad paru a bol ok,ale takto sa mi podaril hned.

vlastipa
23. júl 2013

Chcem sa spýtať, bude mi stačiť 1,4 kg smartfex velvelt na okrúhlu tortu? Ďakujem.

aduskatt
23. júl 2013

@vlastipa na aku velku?.ale teda pokial nejdes robit priemer 35 cm a 12 cm na vysku, tak by ti stacil malo

vlastipa
23. júl 2013

@aduskatt Mám 24cm priemer takže asi bude stačiť.Ďakujem pekne za radu.

aduskatt
23. júl 2013

@vlastipa tak to Ti vystací na take torty aj dve🙂

vlastipa
23. júl 2013

@aduskatt Jéj ďakujem tak som rada 🙂

lucula73
23. júl 2013

@mimcak pokiaľ robíš falošný parížak s maslom,tak sa to nemusí chladiť,ja ak na noc dám aj do chladu,tak vyberiem maslo,aj šľahačku a až počase,ak sa to rovnomerne ohreje,potom to dávam dokopy,tiež sa mi asi len raz zgrcol,ono je to od tej teploty surovín závislé... 🙂

cicamica1980
23. júl 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@levandulka3 ahoj prosim ta, tie gulicky su jedle? kde sa daju kupit? ako sa to vola? dakujem🙂

akapulko
23. júl 2013

@aduskatt dakovala za hmotu🙂

aduskatt
23. júl 2013

@akapulko nemala za co🙂)

mimcak
23. júl 2013

@lucula73 no vidíš to som nevedela,ja som vždy chladila a pokaždé sa zgrcol. 😝

luciahromadkova
23. júl 2013

@levandulka3 nadherne aj muffinky, inak ja by som strasne rada nejaku dievcensku tortu.......... 😀 po dovolenke

jakelina
23. júl 2013

Moje první tento týden, další mám až na sobotu. 😉 Měla jsem přesně nadiktované úplně všechno, tak jsem zvědavá na reakci, paní mi napsala snad dvacet zpráv a pořád něco měnila. Původně tam měly být ještě zapíchané balonky na drátku a botičky. Tak to už jsem jí vymluvila 😝 😝

luciahromadkova
23. júl 2013

@jakelina velmi pekne, pani moze byt spokojna.... 🙂

ludkas31
23. júl 2013

@levandulka3 ahoj, mozem sa opytat, ten vzor robis sama radielkom alebo cez tu podlozku? vdaka

maya30
23. júl 2013

Baby nemate nahodou ulozenu nejaku vtipnu tortu pre zubára ? Gúglim, no nic ma neoslovilo, popritom som viackrat na nejaku narazila a nikdy neulozila a teraz by sa zisla...

mimusa94
23. júl 2013

Takto vyzerala po rozkrojeni :D bananova plnka a hore kokosova s dzemom 🙂 bola vybornaaa 🙂

levandulka3
23. júl 2013

@ludkas31 podložkou patchwork si to naznačím a potom radielkom obtiahnem

levandulka3
23. júl 2013

@cicamica1980 pravdaže jedlé, to je taká okrúhla sada Dr. Oetker v každom supermarkete kúpiš

vlada111
23. júl 2013

@levandulka3 krásne dielko, super

pipka
23. júl 2013

@luciahromadkova mozes mojej hanke spravit ...nenahnevam sa 😀 😀 😀

pipka
23. júl 2013

@maya30 ja mam tieto ulozene 😉
a mala som niekde aj taku supernuu od lusilky, ale neviem ju nikde najst 😠 ☹

pipka
23. júl 2013

@maya30 aaa tu je 😀 😉 uz som ju nasla ...inšpi od lusilky 😉

maya30
23. júl 2013

@pipka jeeej 😀 dakujem 🙂

mamcas
23. júl 2013

Opat mam na Vas otazocku. Idu strasne tepla,uplne,ze najstrasnejsie a ja zrovna na sobotu robim tortu :( budem tam davat harmonikove klavesy a bojim sa,ze mi ta cierna bude pustat do bieleho potahu. Stalo sa Vam to uz? A ak ano,da sa tomu nejako zabranit?
A este prosba o tapetky na little pet shop,robili ste niektora? Ja neviem, ci zvladnem modelovanie tych mrnusov, ale chcem skusit,ved sa musim posuvat dalej 😝

jakelina
23. júl 2013

@mamcas když je horko tak nemusíš ničím lepit, jak je to lepkavé, tak se samo přilepí a nemělo by to zapouštět. Mně se to třeba nikdy nestalo. 😉