Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
3. aug 2013

@pristela co, nestihla si si nakupit cukrose ? U nas sa este stale nevypredali tie z americkeho tyzdna 😝

lamps
3. aug 2013

pridávam aj ja moju tortušku, bola na želanie - musel tam byť macík s mašľou, ružová farba a motýle. Ja by som už rada robila aj iné zvieratká ako macíkov 😀 😀 😀

verunkah
3. aug 2013

@jakelina A čím to je, že se takhle leskne?? taky se mi to právě občas stalo... myslíš, že to je druhem potahovky a nebo třeba vysokou vlhkostí?

bimbas
3. aug 2013

žienky prosíííííííííííííím, poradte na nete nejaký link na postup zdobenia čokoládovej torty 😢

muffinka8
3. aug 2013

Baby prosiiiim 😅 mam robit tortu pre 8 rocne dievcatko, asi neposchodova s nejakou postavickou. Vsetko je na mne. Co sa tak paci takymto dievcatkam? Ja vobec netusim. V rodine len chlapcov mame. Robili ste nieco take? Alebo nemate nejake inspiracie?

jakelina
3. aug 2013

@verunkah asi vlhkost, jinak si to neumím vysvětlit a určitě druh potahu. Já když potahuju mléčným marcipánem, tak je takový lesklejší a lepivější než třeba ze Smartflexu nebo MMF.

jakelina
3. aug 2013

@lamps moc milý dortík 😉

pristela
3. aug 2013

@maya30 u nas ani neboli :D ani minuly rok cez americky tyzden 😀 😀 som ani pak nezhanala bo mi @lokalistin kupila u nich 😵 😵 😵 😵

lamps
3. aug 2013

@maya30 u nás v Lidli nikdy nemali tie biele cukríky, ja často musím kupovať tie ružové a umývať ich 😝 😝 😝 😝

maya30
3. aug 2013

@lamps kupim ti ak chces 🙂

anibas
3. aug 2013

@evala777 Nádhera - tá poschodová je úžasne hranatá 😨 😨 😨 😨 čím je plnená ? ak to nie je tajomstvo ?

anibas
3. aug 2013

Tak u nás sú teraz cukríkxy po 0,99 € akcia - ale dnes nám zavreli Lidl na 1 mesiac pre rekonštrukciu ☹ ☹

anibas
3. aug 2013

@muffinka8 8 ročné ?? fialová farba a Mosterhight a Bratzillas a možno koníky a možno mačičky 😉 😉 😉

anibas
3. aug 2013

@lawli U vás nie je horúce leto ??? Dokonalé rovné , krásne !!!!!!!!!!!!!!

woman04
3. aug 2013

@lamps môžem ti pozrieť tie biele cukríky ..víkend 9-10-11.8. ,by som mala ísť do Partizánskeho,vidím,že si tam niekde z okolia...kľudne napíš,skúsim zohnať..

ollako
3. aug 2013

No moj prvy pokus o mcqueena, no horor hrbolate to mam, lupala sa mi hmota, necudo ved MMF nafarbena gelovkami...potom potila, ako to vyrovnavete, aby bola hladucka, mne sa ta puncovina neda ruakmi tak vyhladit, asi som ju mala mat mokrejsiu, ale v tomto teple to je strasne otras.. 😝 prijmam hocijaku kritiku 😎 , ale hned aj radu! chyba ten spojler na ten som akosi zabudla a mohla byt ta kabinka nizsia, som si vedoma, ale strasne sa mi to pustalo, som sa ponahlala, do toho deti, no nervy som mala 😖

kader
3. aug 2013

@jakelina ja to fotila hned po natření, ale už se tak neleskne 🙂 🙂

kader
3. aug 2013

pristela @
Samozřejme se nezlobím. Bohužel je to teprve můj třetí dort a zatím v tom nejsem tak dobra jako vy tady :(
Tácek mam tento, protože se mi na tom dort lépe převáží v autě a leskne se jak psí kulky, protože po natření jsem to hned fotila bleskem. Proto je to tak ošklivé.
Ale co, měla jsem z toho včera velikou radost, tak jsem se chtěla jen pochlubit.

ollako
3. aug 2013

Ked pozeram tie vase torty na moja je otras, 😝 ....a idem robit poschodovu tortu, myslite, ze pribinak v tomto teple to zvladne, mam aj nejako specialne vystuzit??

jakelina
3. aug 2013

@kader jasně, my jsme rády když sem přidáš dortík a na třetí dort je úžasný. Jenom ti v dobrém chceme poradit, aby byl ještě hezčí. 😉 Ono dělá neplechu, když dáš dort na něco lesklého. 😒

lamps
3. aug 2013

@maya30
@woman04 jááj, dievčence moje, vy ste poklady 😵 😵 😵 😵 písala mi aj @viera6, že má doma nejaké zvyšné, tak pridávam foto, či má tie, čo chcem, mala som ich teraz prvýkrát a sú super, ak to budú oni, kúpim ich od nej a ak nie tak budem otravovať jednu z vás 😉 @woman04 som priamo z PE, kľudne môžeš prísť na kávičku 😵 😵 😵 😵 😵

lamps
3. aug 2013

@muffinka8 určite motýliky, kvietky, víly

anibas
3. aug 2013

Tak a práve odcestoval 😀 😀 😀 😀

ollako
3. aug 2013

@lamps ze sa ti do toho pletiem ja ich mam robila som z nich hmotu na to auto...a su fakt lepsie, mam len jeden balik, asi sa ho nevzdam, ale kupila som ich asi pred mesiacom v Lidli v PD, asi som mohla aj viac, uz ani na tie ruzove pampusiky nemozem natrafit, to prestali dovazat ci co? a ty si z PE, tak to ani nieje az tak daleko 😉 mas krasne torty, mohla ny si ma niecomu priucit 😅

lamps
3. aug 2013

@ollako ďakujem a čomu by si sa chcela priučiť? ja som priamo z PE a písala mi @viera6, že má zvyšné cukríky, tak ak chceš môžem ich od nej kúpiť poštovné si rozdelíme a ak chodíš do PE by si si ich vyzdvihla u mňa

lawli
3. aug 2013

@anibas ďakujeeem....snažím sa .... inak horúco je ako v pekle...tuším aj u vás nie ? ....ale prezradím ti tajomstvo ráno o 4-tej je teplota ideálna.... 🙂 😉
@pristela ďakujeeem 🙂 😉

elamaslakova
3. aug 2013

@maya30 Majka ďakujem , akosi som to zvládla s tým obrázkom , pridám foto neskôr, lebo zaváram uhorky a je v kuchyni strašné teplo

jakelina
3. aug 2013

@lamps tady ty americké měli pokaždé když jsou v akci, brala jsem jednou deset a teď už jenom pět. Už moc MMF nedělám, spíš ze SFV. Sranda byla, jak jsem nabírala těch deset, tak hned se přihnal nějaký starší pán - důchodce a začal si to taky dávat to košíku a mezi řečí mi říká. Já sice nevím ani co to je, ale musí to být dobré, když toho berete tolik 😀 😀 😀

jakelina
3. aug 2013

@lawli ty jsi se taky rozpekla, každý víkend tolik dortů, šikulka jsi a máš je krásné - rovné jak podle pravítka.