Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

iwuska7
5. aug 2013

@lamps dakujem velmi pekne 🙂

lawli
5. aug 2013

@stupacik Ahoj ,poschodové torty vystužujem ,aby sa neprepadli, alebo aby váhou vrchných poschodí nepraskol marcipán na tom spodnom....pod každé poschodie dávam podložku ,takúto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lepenkova... a tiež vystužujem slámkami na nápoje.... 🙂

lamps
5. aug 2013

@iwuska7 a prosím tykaj mi 😉

lamps
5. aug 2013
gumidekmomo
5. aug 2013

ahojte prosim vas kočky potrebujem radu ..na sobotu mam robit tortu pre frantiskana anieco jednoduche ale potrebujem nejaky napad co tam dat aby to nebolo len take fadne nemate nejake napady alebo dake obrazky?

lamps
5. aug 2013

@gumidekmomo myslíš rehoľu františkánov? ja by som urobila asi bielu tortu a dala by som na ňu tento ich znak. Alebo by som urobila tortu v tvare knihy - Biblie a na ňu by som položila tento kríž

gumidekmomo
5. aug 2013

@lamps ano lenze ona chce okruhlu a viem ze oni maju ten hnedy habit s tym opaskom jak lano...

lamps
5. aug 2013

@gumidekmomo tak ju urob hnedú na vrch daj tento znak a okolo torty omotaj to "lano"

iwuska7
5. aug 2013

@lamps dakujeeeem ti za link 🙂

stupacik
5. aug 2013

@lawli Ďakujem veľmi pekne

kvietocek7
5. aug 2013

@mimcak dakujem, budem to tiez musiet popozerat

ikula2
5. aug 2013

Dievcata nemate nikto napady tie kvietkove torty?????? pliiiis 😲 😲 😲 nemam napad, nieco vesele, dievcenske s kvietkami, ale takymi detskymi .......

pristela
5. aug 2013

@muffinka8 andelka , som sem vliezla az teraz a docitavala ale holky ti uz poradili , ja malujem len prachovymi farbami , riedim vosou abo bielym alkoholom , podsattne aby si nemala potah mastny , a farbu nie moc zriedenu. a ano aj ocka baletky som malovala normal prachovymi zriedenymi a klasika štetcom aj obočko na nej je malovane farbami a stetcom , ja fixu nepouzivam bo mi nepise nikdy pekne 😝

nanna11
6. aug 2013

@elamaslakova dakujem 🙂

lucka_o
6. aug 2013

baby s akymi farbami mam farbit tie lupene??? mam vilton gelovky dakujem!

florentina
6. aug 2013

@ollako když budeš dělat kytky na vodopád na dort a nechceš dělat na drátkách, tak si dej alespoň drátek do středu /do kuličky, slzičky/ a tím zapíchneš do dortu a ostatní lístky případně nemusíš drátkovat, ale ja to lepší....lépe se pak dávají oschnuté lístky k sobě a taky je ten stonek pak pevnější.... ale jinak já vše ještě navíc lepím, i když zapichuji, nejen kytky, ale i ostatní ozdoby, kvůli převozu /pipping gelem/.

florentina
6. aug 2013

@ikula2 inspi z netu a tu od koček ...moc toho nemám přímo pro holčičky s kytičkami, ale třeba tě něco inspiruje

ollako
6. aug 2013

@florentina to myslis tak, ze drotik zapichnem uz do hotovej ruze? treba ten drotik este predtym namocit aj do vody, ci lepu, aby to drzalo?...

jakelina
6. aug 2013

@ollako pokud můžu, ten drátek si zapíchni do kužílku co kolem něj lepíš okvětní lísky, nechej ho tam přes noc zaschnout a pak normálně udělej růži a hotovou zapíchni do polystyrenu. Nebo to spíš napíchej na párátka. Pak už jenom hotové budeš zapíchávat do dortu.

erika_rika
6. aug 2013

Ahojte, potrebujem poradit, ako robit figurky a ornamenty a vsetko, tak aby sa mi to hned netopilo, mam K2 a pasta dama. dakujem (budem robit hasicske auto, a chcem aby to bolo na 1tku)

florentina
6. aug 2013

@ollako jak už ti napsala @jakelina , udělat si ten kužílek, do něj dát drátek, nechat zaschnout, pak lepit lístky - udělat růži - nechat zaschnout a pak píchnout do dortu. Na párátka jsem nezkoušela, taky to určitě jde. Jinak určitě bych dala lepidlo, pokud bych dávala na párátko, ale já to dělám na drátku tak, že udělám na konci malý háček, vezmu zapalovač, dám to očko do toho plamene, dokud nezačne žhnout a vrazím do toho kužílku ...ta hmota se pak krásně přiškvaří k tomu drátku a je potřeba dole tu hmotu k tomu dártku pěkně prsty uhladit, aby to drželo. Tak jsem se to naučila na kurzu a vyhovuje mi to nejvíc...

jakelina
6. aug 2013

@erika_rika kup si Smartflex

jakelina
6. aug 2013

@florentina ty jo, to je vychytávka a neshoří ta páska co je na tom drátku??? 😲 😲

aduskatt
6. aug 2013

@erika_rika suhlasim s @jakelina Majkou, Smart

ikula2
6. aug 2013

@florentina dakujem velmi krasne nuz tak polovicu mam aj ja ulozenu 😀 tiez nic konkretne som nenasla, aj ta posledna kombikova je pekny napad

ollako
6. aug 2013

@florentina
@jakelina dakujem vam za rady, skusim to tom drotiku......dufam, ze mi to ta hmota udrzi, ked to budem po bokoch napichavat do torty, toho sa bojim najviac, aby to nezacalo klesat v tomto teple, to bude asi horor, 😒

aduskatt
6. aug 2013

@ollako napichavaj to do torty od spodu, tie spodne ti budu pridrziavat tie vrchnejsie

sisix
6. aug 2013

poradi někdo barvu obojku??? Dekuji

jakelina
6. aug 2013

@sisix zelená a trošinku modré

79zuzana
6. aug 2013

@datelb dakujem za reakciu na airbrush, nakoniec som sa predsa len rozhodla pre ten Cassie set. Dnes som ho bola kupit. Pytala som sa aj na inej stranke a dievcata, ktore ho maju, tak ho chvalili, ze je dobry. Cez vikend ho idem testovat, tak uvidime ake budu vysledky 😉