Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
17. aug 2013

@muffinka8 jeee, ty si ku mne akaaa sladkáááá 😵 😵 😵 normálne si mi usmev vyčarila a fakt že tak pohladila 😵 😵 dakujeeeem 😵 😵 , s mojimi chlapmi doma je to vazne tak ako vzdy písem 😀 síce podporuju, nestaraju sa , ale kritiky maju na rozdávanie 😝 tak mi to padne strasne dobre ked aspon tu sa to páči a viete "pohladiť" 😅 bo ja som k sebe este viac kriticka nez moji , čo znamená , že som ešte neurobila ani jednu torticku s ktorou by som bola ze fakt spokojna 🙄 ale raaaz aj to snad bude 😀 😀 😀
A stále neviem podla coho rozoznate moje torty 😕 si vzdy myslim ze len podla pozadia , som sa tesila tusin @jakelina Majka si kupila tu istu čiernu podšívku , tak ze nerozoznáte 😝 alebo žeby ste to rozoznali len podla Pristela vodoznaku ? 😀 😀 😀 😀 😀 ja rozoznám asi 5-6 dievcat tu , ale to su take očividné črty tortičiek , že to sa prehliadnuť nedááá 😀

jakelina
17. aug 2013

@pristela neboj, Tebe si nejde s nikým splést. Tvůj dort je prostě originál a vždy překvapíš a znovu a znovu se musím opakovat, že máš krásné dorty. Prostě jako by se vzal jeden čtvereček z filmu s nějakou pohádkou a v pohybu a oživlé tam vidím ty postavičky. Já jsem ráda, že mám alespoň takový průměr, ale občas vidím na Fb dort a pak si říkám, že to fakt umím líp.

gumidekmomo
17. aug 2013

ahojte babulky tak pridavam moju dalsiu akurat sa mi polamala snúra tak som malinko nespokojna ale tak neva co uz..nebolo cas uz na opravu ... ☹

nika222
17. aug 2013

Babenky tak dobojovane tento tyzden 😝 Po pocetnych zraneniach od postipanie pavukom, osou a hlbokym porezanim ruky som rada ze som vobec stihla vsetko 🙂 Ja tej krstinovej s bocianikom som vyskusala dat do masla dost coko a islo to super, neni to ako s ganache ale nemala som tolko casu. A @pristela prisla mi tvoja foto na knihu tak som ta musela kopirovat 😝

mimcak
17. aug 2013

Tak moje dve a ešte dve treba dokončiť,ale mám siestu na obed. 😀 Kitty podľa zadanej foto a krstinovú nechali na mňa.Len tam chceli akurát aby tam boli dátumi. 😝 😖

mirinecka
17. aug 2013

môj prvý pokus o kvet :D torta sa ešte dokončuje 🙂

gumidekmomo
17. aug 2013

pardon akosi som zabudla foto 😀

sikag
17. aug 2013

@vladiella nedavaj taku "silnu" cokoladu. skus este zohriat nad parou a pridaj viac slahacky, to by mohlo pomoct

sikag
17. aug 2013

@viera6 ja by som asi spravila princeznu nejaku (ak mas doma barbienu) alebo akakolvek vesela kvietkova, zvieratkova urcite potesi

zuvinka102
17. aug 2013

ahojte sikulky...prave dokoncena no kebyze to nie je darcek tak mam dilemu kolko si za nu vypytat.. viete mi poradit s cenou vazi 5kg a je na nej 80ruziciek..

viera6
17. aug 2013

@sikag ta je krasna,takuto velku nechcu co najmensiu tak uvazujem nieco vyrezat na vrch...nemam totižto ani casu lebo robim ešte aj 3d holuba na torte....a na dieta si spomenuli az dnes rano,ze idu robit oslavu..

lawli
17. aug 2013

moje tohotýždňove tortičky 🙂 ...konečne voľnejší víkend...

jakelina
17. aug 2013

@lawli zase krásné, jako vždy

jakelina
17. aug 2013

@zuvinka102 to se těžko radí, já jsem dlouho pekla levněji než ostatní, protože mi moje dorty přišly nedokonalé a až jsem se trochu zlepšila, tak jsem pekla za 200,- korun kilo a teď za 250,- za kilo.

dada2007
17. aug 2013

@pristela rozonávame tak, že modeluješ postavičky výničmočnoúžasnoperfektnoneviemakobombovo...........a práve preto, ked vidím tortu a postavičku na nej......poviem si.....tá pristela je blázon(alebo hovado atd....aj ja teba lubim 😵 ) proste dokonalosť..........a nezaujímajú ma tvoje kecy, že to nie je dokonalé, dobré a neviem aké.......ked niečo poserieš, poviem ti to(to bolo len raz, pamätáš?) ale inak ......tvoje torty sú NO.1..............stačí takto? 😉

dada2007
17. aug 2013

a moje víkendovky........

elamaslakova
17. aug 2013

@nika222 Krásne tortičky
@lawli Krásna čistá práca
@dada2007 Krásne tortičky

pristela
17. aug 2013

@dada2007 až mi kostica vypadla z ruk 😀 😀 😀 😀 cicuša smejem doteraz z tej torty, z celej objednavky vlastne 😀 😀 😀 😀 a doteraz pamatam ako si mi to vravela 😀 😀 😀 vo dverách 😀 cmukám

tertery
17. aug 2013

Holky, máma dotaz, koukal ajsem v té vedlejší diskuzy s fotopostupy....trošku nevím, jak zorganizovat to tvoření ozdob. Určitě to zabere spoustu času, necháte ty hmoty normálně vytáhlé? Nebo je máte v igleitech a vždy uříznete a zabalíte nebo pro to chodíte do ledničky...to se s tou hmotou dá tak dlouho pracovat a neztvrdne ani nepopraská? Díky za odpověď....🙂

denisak77
17. aug 2013

@zuzzy12 keď nemám čas na schnutie dávam sušiť do rúry na 50 stupňov.Neboj sa toho ,mám to odskúšané a suším to ešte neposkladané na drôtikoch pri otvorenej rúre a až potom lupienky pospájam.

mysiatkoo
17. aug 2013

@tertery hmotu netreba drzat v xladnicke... staci si ju pri praci nexat zabalenu v sacku na stole a vybrat len kusok, s ktorym ides prave pracovat... zalezi od hmoty ako ryxlo sxne, ci mas doma teplo, ci mas doma vlhko... sama zistis... po dokonceni zabalit poriadne do sacku a naspat do vedierka s hmotou... ja ju mam v spajzi, ziadna xladnicka...

1zaza
17. aug 2013

Moja jediná tohtotýždňová, rýchlovka, dorobená tesne pred odovzdávaním. Trošku sa mi roztiekli očká, ale páčila sa 🙂

luciahromadkova
17. aug 2013

velakrat sa tu vyskytuje ako na MMF, tak tu som nasla recept

http://www.lorna.estranky.sk/clanky/marcipan-a-...
aspon to konecne zas a znova skusim- ci sa podari 😀 😀 😀

/davam aj do temy k receptom plnky a korpusy, mozete tam hadat odkaz/

sikag
17. aug 2013

@viera6 to som nerobila ja tu babu, ale ak mas odrezky z holuba mozes spravit puncovinu a malu babu ako torticku. ja som robila pre dcerkynu kamosku 2x takuto malicku, je to taka mini pidi babika a baby z nich boli hotove. a nemusis nic naviac piect iba potiahnes a ozdobis

adrika202
17. aug 2013

taká rýchlovka, o 11 tej som daval korpus do rury...pre kamaratku na 30 ku..korpus s bielou čoko a krem qanache s bielou čokoládou,užasne mnamkovy 🙂

jakelina
17. aug 2013

@adrika202 jaký je korpus s bílou čokoládou? Posuneš recept prosím??

muffinka8
17. aug 2013

@pristela dobrú prácu treba pochváliť. Ja si rada zas aj kritiku vypočujem 😅 lebo šak aby bolo čo zlepšovať. A zas keby sme mali všetky baby rovnaké torty to by bola nuda 😨
No a zas ty máš na to aj "školu" 😀 (aj keď tam talentu neučia), tak ja som rada, že popri mojej škole s matikou a fyzikou som sa dostala aj k niečomu takému 😅 😀

@jakelina ty by si si mala dať prezývku "pani krtková" 😅 tebe len tuším krtkov dávajú robiť, ale veru tvoje zvieratka sú veľmi roztomilé 😵

jakelina
17. aug 2013

@muffinka8 😀 😀 😀 máš pravdu, dělala jsem jich hodně. Lidi to vidí a hned chce zase někdo, příští týden dělám zase. Nesnáším barvit na černo a zase musím. 😝 😝 😀 😀

adrika202
17. aug 2013

@jakelina je vyborný lahučky a ta biela cokolada da tomu tak inu chuť.. recept : *6 vajec***250g cukru***1dcl oleja***1dcl vody***100g biela čoko( ja som dala schogetten) ***250g hladkej muky***1 prasok do peciva*** , žltky s cukrom + roztopena čoko + olej + voda + muka s PDP nakoniec sneh z bielok,pečiem na 180 st. cca hodku ..

muffinka8
17. aug 2013

@adrika202 ja robím takýto, ale len z 5 vajec (tým pádom menej múky a cukru) ale s horkou čokoládou 🙂 a do žĺtok len polku cukru a zvyšok do bielok. Skúsila by som aj takýto, ale u nás doma nemajú radi bielu čokoládu 😒 A presne tá čokoláda tomu dodá takú chuť, že to nie je len hnedý korpus ofarbený kakaom, ale aj chutná tak čokoládovo.