Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petkaa28
28. aug 2013

@aduskatt Adi v cr určite nikde nezaplatis našimi gastrolistkami. A neviem či Češi vôbec nejake gastrolistky majú - robila som v 2 cr firmách a v oboch na mna pozerali ako na blázna...

aduskatt
28. aug 2013

@petkaa28 no ved to.ale aj tak chcem zistit nakoniec nieco ine🙂

mizulienka
28. aug 2013

@aduskatt si zlata, dakujem krasne 😉

aduskatt
28. aug 2013

@mizulienka sak pre
nas tu všetko🙂) len zatial neodpisuju

mysiatkoo
28. aug 2013

info len tak odveci ... tesco v akcii cukor, olej, pudingy (aj creme ole)..

mysiatkoo
28. aug 2013

@ajka82 chuggington ispi z netu

nelaanina
28. aug 2013

ahojte babule ja sa vas chcem spytat, ze ci mi neviete poradit nejaku stranku kde kupim jedle alebo aj nejedle medvediky na tortu, lebo ich nejak nemozem najst......dakujem pekne

lucula73
28. aug 2013

@mysiatkoo po čom majú olé?či sa mi tam oplatí ísť 😉

mysiatkoo
28. aug 2013

@lucula73 55c tusim.... nekupovala som,tak neoverim na blocku.. len to mali vylozene pri vxodovyx regalox, tak som si vravela, ze sa mozno hodi niekomu info 😉

mamcas
28. aug 2013

@mysiatkoo super info 🙂 diiik
Mozem mat na teba otazocku? Ta coko ganache moze ist aj ako poleva ze? Chystam sa totiz na svoju prvu coko torticku a rozmyslam ako to urobit. Na cokotransfer dam rozpustenu coko a ked to stuhne vrch polejem ganache? Diiik 🙂

eliska22
28. aug 2013

po dlhšej dobe pridávam tortičku, už sa mi zase plní po tortovej dovolenke diárik 😝 🙂

akzuzs
28. aug 2013

Ahojte chcela by som poradiť. Z čoho mám robiť tieto ornamenty? Nechcem z fondánu ale niečo také ako bielo cukor a farba alebo niečo iné iný receptík?

luciahromadkova
28. aug 2013

@akzuzs to royal icing- kupis v cukrarskych obchodoch, prasok zmiesas s vodou a mas...
alebo klasika bielok s cukrom ako na medovniky- odvaziš bielok x 5,3 g preosiateho povazskeho praskoveho cukru a 1 lyžička citronovej šťavy, tiež možes farbiť.

timuss
28. aug 2013

chcem do torty plnenej 2x s priemerom 22 cm jogurtový krém (1 šlahačka+3 smotanové jogurty+ želatínový stužovač)...mám spraviť z dvoch dávok? Ďakujem 🙂

jakelina
28. aug 2013

@timuss já bych udělala dvojitou, všek zbytek se dá sníst jako pohár.

florentina
28. aug 2013

@petkaa28
@aduskatt
@mizulienka
gastrolistky jsou asi po našem asi stravenky, ne? Poukázky na jídlo od zaměstnavatele, kde část platí zaměstnanec a část zaměstnavatel a dá se s tím platit v vybraných restauracích a obchodech? Tak pokud je to ono, tak ty u nás máme. A v Lidlu jsem nekoukala, tam chodím nakupovat až co jsem na mateřské a od té doby logicky stravenky nemám, ale dá se podle mě platit i tam...když jsem je dostávala (a od listopadu zase budu), neměla jsem problém s tím platit v žádném řetězci. Ale jsem téměř přesvědčena, že Slovenskou stravenkou se v CZ platit nedá, neb obchodníci to co vyberou dále posílají firmám, které stravenky distribuují a ty jim za to platí, ale vždy berou jen ty stravenky, které vydávají.../to zase vím ze strany účtování jednoho maloobchodu/....a musí s nimi mít smlouvu....

timuss
28. aug 2013

@jakelina ďakujem 🙂 je to veľká pravda mňam 😉 😀 😀
ešte sa spýtam, nebola si to ty, kto sem dával nejaký recept na úžasné muffiny? neuložila som si to.... 😖
môžem poprosiť ešte raz?

mizulienka
28. aug 2013

@florentina dakujem pekne za odpoved 😉

jakelina
28. aug 2013

@timuss zlatko já jsem recepty nedávala, ale kočky mi svoje osvědčené daly odkazy na straně 5472. Tak se podívej. 😉

timuss
28. aug 2013

@jakelina jej, ďakujem...vedela som, že to s tebou súviselo 😅 😅 😅 ešte raz veľmi pekne ďakujem 🙂

sisix
28. aug 2013

Poradite co s temi dortovymi oplatkami? Nejaky krem do nich ......................????

aduskatt
28. aug 2013

@sisix karamelovyyyyyyyy🙂))

zuzka7512
28. aug 2013

@aduskatt ,
@vlada111 ,
@lucula73 ďakujem...

pralinka25
28. aug 2013

@sisix grilazky sprav

zuzka7512
28. aug 2013

@sisix ja robím grilážky...30dkg kryštál.cukru,15dkg posekaných(alebo mletých) orechov,25dkg masla, 1kondenz.sladené mlieko(Salko).Cukor upálime,potom pomaličky prilievame Salko a nakoniec maslo.Miešame dovtedy,pokým nie je hmota hladká.Nakoniec primiešame orechy.Ja ich na druhý deň pokrájam na kocky a tie šikmo namáčam do polevy.

romy01
28. aug 2013

tak toto som robila pre susedovie chlapca, k jeho veku moc detská podľya mňa, no nemali ani predstavu ako by to malo vypadať. Opica sa mi nepodarila podľa mojich predstáv, no nemala som čas. Dala som jej to len za suroviny a pochvaľovali si . Korpus biela vlhká piškóta a plnky - čokoládová paréžska - potom čučoriedky s tvarohovým krémom, opáť parížska a nakoniec citrónový krém.

mysiatkoo
28. aug 2013

@mamcas ja som to ako liatu polevu este nerobila 😝 ale isto sa daaa 😉

jakelina
28. aug 2013

@timuss já jsem zrovna dnes pekla muffiny, jsou s kousky čokolády a moc dobré.

sisix
28. aug 2013

@zuzka7512 Ahojky, upalit cukr myslis na panvicce zkaramelizovat?

sisix
28. aug 2013

@zuzka7512 TAk jsme si to vyhledala. Dekuji 😉