Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brunila
17. sep 2013

děvčata prosím o inspiraci:téma ležící muž na pohovce,k tomu pejsek yorshirek (tak to nevím jak se povede),na koberci černá kočka(no tak tu bych zvládla),stolek a samozřejmě nezbytná výbava mužského mít v ruce ovladač od telky.Se picnu,tak narychlo,oni si všichni myslí že máme snad výtvarnou výchovu či co? 🙂 🙂 🙂 Prosím prosím pokud máte nějaké dortíky s tím tématem uložené.Děkujííííííí. 🙂

florentina
17. sep 2013

@sticker poměr je u tmavé čoko 2:1 /na g/ a u bílé čoko 3:1. Jinak já jsem zkoušela dát ganache i do dortu a ani mi nevadilo, že je to tuhé, ale hlavně v té verzi s tmavou čokoládou je to hrozně hořké, jako krém bych si to uměla představit v tomto poměru maximálně z mléčné čokolády. Takže jsem přišlehala šlehačku /ale nevím kolik, od oka, aby to bylo dobré/ a měla jsem z toho něco mezi paříží a ganache.

@vlastipa to je blbost, určitě to bude držet. Já je dělala i z pravého marcipánu, bylo to pro kamarádku a ta na tom trvala a ten tvrdne mnohem hůř a dort se přesouval mezi oslavou a večerní párty a pak dávala i kus do mrazáku a i po vyndání na další párty, vše drželo jak mělo...

brunila
17. sep 2013

@jakelina je to bílé,plastové,já to někdy kupuji i v drogerii Teta.Mají tam sešity, papíry atd...i tyto podložky.

jakelina
17. sep 2013

@brunila díky moc.

vlastipa
17. sep 2013

@florentina Ďakujem za radu takže budu motýle 🙂

lucula73
17. sep 2013

Dievčatá ahojte,
prosím o radu................torta má mať do 5kg..............aký priemer mám urobiť????30cm???
na vrchu budú tenisky a 2 mackovia,plnka dáka klasická,bez ovocia,maslová......... 🙂
Ja som ešte nerobila viac ako 26cm a toto neviem odhadnúť.

ďakujeeeeeeem 🙂 🙂

lucula73
17. sep 2013

@pipka ahojky,prosím ťa,kedy to bolo,aspoň približne, čo si pýtala tie inšpiračky na jednokopčekové tortičky,viem že tam bola žabka a ešte čosi...súrne mi treba taký nápad dáky na maličkú tortušu a neviem to nájsť........

aduskatt
17. sep 2013

@lucula73 moja primer 28 dvakrat plnena s ovocim, dzemom a lahkym piskotovym korpusom ma 5 kg

jakelina
17. sep 2013

@lucula73 já dělala tady tu a dole bylo 23 cm a horní patro 17 cm. Krémy máslové a vážil se vším čtyři kila.

jakelina
17. sep 2013

@lucula73 já jsem to špatně pochopila, jak jsi psala na vrchu, tak jsem myslela, že na vrchním patře. Pak jsem to četla ještě jednou a teď chápu, že má být jenom jedno patro. Tak se omlouvám.

lucula73
17. sep 2013

@jakelina v pohode,nič sa nestalo 😉

lucula73
17. sep 2013

@aduskatt aký je to ľahký piškotový korpus??
čiže asi tých 30cm urobím......

aduskatt
17. sep 2013

@lucula73 ten, co robi Majka @jakelina, mramorovy je tazsi dost

akzuzs
17. sep 2013

@jper Ahoj pozerala som Tvoju tortu s tou čokoládou dookola. Ako sa to robí.

marianabila
17. sep 2013

@brunila 😨 prekrááásne!!!

mamina1978
17. sep 2013

Dievcata,
pomoooooooooooooooooooooooooc prosim o radu..... 😕 .....Ako sa robi ta pena na pivovom pohari ? 😅 😅
Viem ,ze bielka vyslahat, ale potom co s nimi, s cukrom, ci bez ............ nad parou , ci len tak ??????
Poprosim podrobny popis ako pre debilka 😀
Och, to som si da 😅 ......... rozhodla som sa synovi splnit jeho zelanie, no teraz potrebujem surne pomooooooc 😒

pralinka25
17. sep 2013

@mamina1978 ja som slahala bielka nad parou takto tiez na pivovy pohar recept: na jedno bielko dáš 70 g kryštálového cukru a štipku soli a postup. Najskôr si ušľahaj bielka do tuha, daj nad paru, potom pomaly prisýpaj cukor, a miešať nad parou mixérom s metličkami dlĺžka závisí od poču bielkov, čím viac, tým dlhšie,keď uvidíš ako sa ti hmota odliepa od hrnca, nerobí len cestičky, ale až sa trhá akoby ako prejdeš mixérom, potom zlož a došľahaj asi 5 minút,

mamina1978
17. sep 2013

@pralinka25 Dakujeeeeeem ti krasne za perfektny podrobnucky popis 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Presne take nieco som potrebovala. 🙂 Tak dufam, ze to nepokafrem 😅

pralinka25
17. sep 2013

@mamina1978 🙂 nemas za co drzim palce.

zuzka7512
17. sep 2013

@vecernicci prosím ťa,tá poschodová torta srdcová a drobnými kvietkami,tá bola na nejakej stránke ale v modrom...nemáš náhodou link na stránku??,a torty sú krásne a perníčky nemajú chybu...super...

zuul
17. sep 2013

dievcata pripajam moje dve k VASIM NADHERNYM VYTVOROM!!

zuul
17. sep 2013

@pristela zanet prosim ta ty si robila 2d pandu (iba hlavu na okruhlu tortu) mozem si to poziciat? d.

voskovaeva
17. sep 2013

@brunila nadherne hlavne ta svatobna

pristela
17. sep 2013

@zuul jasné andelka, ber 😀 😀

ivcak333
17. sep 2013

Ahojte baby, co by ste mi poradili ake plnky dat pre maleho do torty idem mu zrobit tortu na narodky tak dufam, ze to zvladnem, som zaciatocnik 😉
sla by jogurtova s borovkami a druha cokoladova parizska, ci radsej dat len jednu plnku?
chcem nieco take pridam foto,
a druha otazka z coho sa mi bude lepsie potahovat z domaceho mliecneho marcipanu alebo z cukrikov MMF?
Vdaka za rady.

voskovaeva
17. sep 2013

ahojte maminky tortarky mal ide mat dva rocky a chcem jej spravit tortu len všichni su uz prejedeny tych klasika piskotovych tak ma napadlo urobit nepecenu so zakysanou smotanou a ovocim len neviem ako to pekne ozdobit keby ze som na to dala potah roztopi sa . 😒 Nemate nejaky napad dakujem vopred 🙂

ivcak333
17. sep 2013

a este otazka plnka pod potah sa ma dat v ten den ked budem aj potahovat ci mozem den vopred a na druhy az potahovat?

petkaa28
17. sep 2013

@voskovaeva ahoj, daj do formy po obvode tie dlhé piskoty a vnútri vrstvi ako zvyčajne. Druhý den ked das preč formu a alobal, tak uviaz okolo piskot stuzku a hore daj ovocie. Namiesto piskot môžeš dat aj kinder maxi čokoládkami, kitkat kekse...ja som robila takto jednu:

voskovaeva
17. sep 2013

@petkaa28 dakujem 🙂

lucula73
17. sep 2013

@aduskatt adi a z kolľkých vajíčok ho robiš do 28cm formy??
alebo sa opýtam @jakelina Majka prosím ťa,z koľkých vajec by si urobila ten tvoj korpus do napr. 30cm formy???dva krát plnku idem dať 🙂