Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
20. sep 2013

@ludkas31 nechcem Ta sklamat ale ak to uz mas na torte tak asi nepomoze nic ☹ skus to niecim pozakryvat na torte..
alebo ak uz sa ti to trha pri prenasani, nemas to vyvalkane moc natenko?

jakelina
20. sep 2013

@ludkas31 přidej sušené mléko

ludkas31
20. sep 2013

@mamcas nemam to na tenko, mam 4mm a na torte to nemam , sa mi to droby a trha uy ked to valkam.....najviac ma to serka prave preto, ze to je na oslavu syncekov 1 rok vrrrrrrrrrrr

ludkas31
20. sep 2013

@jakelina ale je to uz take hutne, a kolko tooho mlieka?

katkak23
20. sep 2013

@jakelina strlacic takze mas taky zdola zhora vsak? lebo ja mam taky len jednostranny a tym to asi neurobim... 😒

cestovatelkaandrea
20. sep 2013

@akapulko krasna, ulozila som si ako inspiraciu do buducna

akapulko
20. sep 2013

dakujem🙂kludne potesi ak si moje od amatera niekto ulozi🙂)

mamcas
20. sep 2013

@ludkas31 hm, mne sa take este nestalo, ale teda nie som taka dobra ako baby tu...pri valkani sa mi nikdy nic nedialo, skor ked to bolo moc farebne, teda vela farby tak to bolo makke a trhalo sa to preto, ale mne to u teba pride skor, ze to mas "suche"? 😖 dobre si to pomagala ked si to isla valkat?

klarikab
20. sep 2013

Mamičky aha - kuk na S DEŤMI DO MESTA : https://www.facebook.com/pages/S-DEŤMI-do-mesta...

ludkas31
20. sep 2013

@mamcas no ja viem, ze tam je vela farby, lebo som farbila na cervenu, ale co s tym teraz

cestovatelkaandrea
20. sep 2013

tak pridavam moju dnesnu pre Damianovho kamarata. bola to moja prva poschodova. Esteze nebola taka velka.

akapulko
20. sep 2013

moja druha a padla mozem vykendovat🙂obe boli pre toho isteho boriska 😀

jakelina
20. sep 2013

@katkak23 mám takový co se dává z obou směrů a ty lístečky na té astromelii jsem dělala takovým co je jenom jeden, položím z vrchní strany a lísteček mám ležet na něčem měkčím, aby se trochu zabořil a jenom z hora přitlačím. Já mám ty oboustranné jenom dva a víc nechci investovat.

jakelina
20. sep 2013

@ludkas31 no přisypej trochu a zkus zapracovat. Dej to na chvilku do mikrovlnky a do teplého to zapracuj. Já peču tři roky a nikdy se mi Smartflex nedrobil, tak nechápu. Ale když dělám mléčný a drobí se mi, tak si namočím ruce a propracuji znova a přidám sušené mléko.

jakelina
20. sep 2013

@ludkas31 a nebo jestli ještě nemáš obarvenou celou tu hmotu, tak propracuj bílou a přidej k ní tu červenou, třeba polovinu a mohlo by to pomoci.

timuss
20. sep 2013

@dm1 ale asi hej, no ja až tak veľa nepečiem zatiaľ a keďže je to dosť drahé, kupovať to nebudem 😖 aj vykrajovačov na kvietky a lístky mám málo, len základ, tak tými to asi nedám....asi budem musieť povedať Ježiškovi, čo si želám na Vianoce 😅 🙂 😀 😀 😀

zsuzsu
20. sep 2013

@adrika202 Adrika ta lopta ma aku velkost??? Myslim formu v com pecies. Je to ta original co je na lopty??? Lebo tiez chcem kupit a tu su celkom male tak neviem ci mam este hladat alebo su vsade rovanke 😒 Dakujem.

akzuzs
20. sep 2013

Moja tohotyzdnovka . Iba trojkilova ale dobre sa robila.

zsuzsu
20. sep 2013

Baby kvetinarky 😀 Aj ja idem vyskusat niaku tu kvetinku 😀 😀 😀 aj tak s toho nic normalne nebude. Uz som objednala niake veci, ale chcem sa spytat na zilkovac. Mozete mi poradit nikay univerzalny 😀 neviem ci existuje ale neviem aky mam kupit. Dakujem moc.

vladiella
20. sep 2013

@timuss no asi zalezi ake zlozite su sablony... dala by si tie sablony do postupov na mt 2, prosim? 🙂 bo ma to zaujalo, ze ako to vyzera a .... ale poviem Ti, ze suhlasim s mysiatkoo! prace ako na kostole.... 😖

sisix
20. sep 2013

@akapulko Ahojky, je krasny, ukladam pro ispiraci. No a co mi tam chybi, tak je zelena barva, tudíž trava u hribku. 😀 jsem ujeta na travu 😀

lucula73
20. sep 2013

@lokalistin prosím ťa,koľko sotjí ten kenwood 770 u vás ?tam je od do cena a neviem ktorá.....................akurát mi brat včera vravel,že kamoš mu chodí do nemecka každý mesiac.,možno by mi aj kúpil 😉

vladiella
20. sep 2013

@akzuzs vkladanie nie je casovo na mne, Shift-om oznacim vsetky obrazky v subore v pc a dam vlozit, mk si to nataha a ja uz len prispevok odoslem a je to. ale je mozne ze sa niektore obrazky mozu opakovat... popri odsavaniu mm je vyhladavanie na nete vpohode, (aj tak sa pri tom neda hybat a aspon ten cas rychlejsie pri pc leti,) hladala som hnede torty a vyhadzalo mi jesenne, a tak som si ukladala do pc co sa mi pacilo, a podelila som sa o to. a tie kuriozity su samozrejme len pre pohorsenie a trochu vzruchu 😀 mam ich v zalohe vela i horsie, ale bojim sa ich tam zatial dat 😅 😅 by clovek neveril co vsetko sa tortou da vyjadrit, napodobnit... 😝

vladiella
20. sep 2013

@lokalistin oki 🙂 ked sa nechce, tak sa nechce... 😉 kludne dalej kukaj google, ako ja, ja som nim tiez presla a spravila vyber do inspiracii... 🙂

akapulko
20. sep 2013

@sisix dakujem🙂myslela som na tu travu len som tam uz nexela miesat dalsiu farbu 😒

brunila
20. sep 2013

@daja55
děkuji,moc se mi líbí,pokusím se ji někde sehnat.Já Zatím žádné krajky nemám a ani po nich moce netoužím,ale tahle je moc fajn a asi i práce s ní bude jednoduchá 🙂

brunila
20. sep 2013

@jakelina ty květy máš nádherné!!!!!!Asi se budu přes víkend učit drátkovat.Skoro abych ty svoje dorty sem ani nestrkala 😀 😀 😢

vladiella
20. sep 2013

@zsuzsu tak nad zilkovacom som tiez premyslala a chystala sa tu pytat radu...

jakelina
20. sep 2013

@brunila co blbneš, máš vždy krásné květy. Já jsem nedělala žádnou vazbu ani nepamatuji, jenom růže a nebo dětské dorty, už jsem ani nevěděla jak se to dělá 😀 😀 😀

vladiella
20. sep 2013

Dievcence, viete dovody preco marcipan alebo ina potahovka nechyta na ganache?? resp. na cokoladovy podklad na kruhovej t.,
ktory je podla receptu ganache ale zo 70% coko a 40% slahacky, pomer som tento-x dodrzala spravny!
normalne mi to za pana nechce ostat prilepene, zvrchu krasne rovna aj hrany uzasne, ale boky okolo nic...
moze to byt tym ze je ta coko ganache moc sucha alebo moc studena?? a marcipan je izbovej teploty rozpracovany... alebo skrobom na ktorom ho rovalkavam?? @florentina stalo sa Ti to ??

vladiella
20. sep 2013

@ludkas31 (@jakelina) da sa na ten potah spravit novy potah???