Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
20. sep 2013

Prdávam tohotýždňovky aj keď tento týždeň bol veľmi zlý a ani som nemala chuť piecť.Mladší syn išiel v pondelok do školy v prírode 120 km od nás a v utorok v noci učiteľka volala ,že Tomáško je v nemocnici.Skoro ma drblo,zvracal,hnačkoval a tak sa strašne tešil.Mala som z toho nervy a vôbec sa mi nechcelo,ale dnes sme boli poňho,tak už je dobre.Hneď lepšia nálada.

mimcak
20. sep 2013

@jakelina to ti závidím.Aj ja som ho nahovarala na krtka,ale bezúspešne. 😒 a ĎAKUJEME

eliska22
20. sep 2013

moja včerajšia, fotila som to aj s pomocou alobalu a aj tak je to na prd 😠

mimcak
20. sep 2013

@denisak77 Krásne ako vždy.Prosím ťa ako robíš tie volániky dole čo máš na tej ružovej kvietkovej.

jakelina
20. sep 2013

@denisak77 jak to čtu, tak přesně to samé bylo u nás. Syn odjel na lyže se školou a hned první den večer mi volali, že je v nemocnici. Taky průjem, zvracel a já v 7 měsíci těhotná. No moje nervy. Jezdili jsme za ním sto kilometrů do nemocnice. 😝 😝

mimcak
20. sep 2013

@akapulko ty ozaj áno.Už ťa spoznávam aj ja 😀 😀 😀 ,aký je ten svet malý 😀 😀 😀 😀

libela
20. sep 2013

@jakelina perfektná....

tinamk
20. sep 2013

ahojte dievcata pridavam moju dnesnu madagaskarovsku🙂))

denisak77
20. sep 2013

@jakelina my sme za ním ani nemohli,lebo tak plakal,že nám nedovolili a ešte mu aj mobil zobrali,lebo mi v kuse vyvolával,strašné...

mamcas
20. sep 2013

Kocku prosim Vas inspiracie na tenisove torticky by sa nenasli?
A tiez take tie s tymi siluetami zalubencov prosiiiiim 🙂

jakelina
20. sep 2013

@denisak77 my jsme mohli, ale ležel na infekčním a já tam s tím břichem. No naštěstí jsem nic nechytla 😝 😝

jakelina
20. sep 2013

@tinamk úžasná, ty postavičky jsou naprosto dokonalé.

denisak77
20. sep 2013

@mimcak to je jednoduché,orežem tortu a nechám okolo toľko hmoty aký chcem mať volán a ten potom čtetcom opakom ,alebo špajdľou nariasim.Ale ak je dosť hrubý poťah tak stačí ,len štetec pritláčať vedľa seba a ono sa to takto samo nariasi.Vyskúšaj ,veľmi jednoduché.Napísala som to ako hotentót,ale neviem to inak opísať.

79zuzana
20. sep 2013

Tak dobojovane, klasika Hello Kitty a moja druha svadobna torta v zivote. Nevesta bola taka stastna, ze mi nechala 20€ tringelt. Milujem takych zakaznikov 🙂

denisak77
20. sep 2013

@jakelina tak to si mala fakt šťastie že si nič nechytila

tinamk
20. sep 2013

@jakelina joooooj dakujeeeem ja som ich robila 4 dni🙂)) sice sa mi zlomila noha na zirafe ale to som prilepila uz o tortu lebo to bolo tesne pred.. a dakujeee este raz za pochvalu🙂))

jakelina
20. sep 2013

@79zuzana moc krásné oba. Teda tak to je tringelt, to ti přeju. Já dostávám někdy tak deset korun a nebo v 99 % případů nic. 😀 😀 😝

jakelina
20. sep 2013

@tinamk nemáš zač, jsou fakt úžasné a celý dort je boží

tertery
20. sep 2013

Ahoj holky, potřebovala bych poradit s tímto dortem....jsem hodně začátečník...udělám nějaký korpus, klasicky promažu krémem, krémem z boku polepím čoko tyčinkama KitKat, ale nevím z čeho udělat to bahýnko, aby šlo rozmáznout a drželo a prasátka vymodeluju z marcipánu? Mooc díky za všechny rady a typy...co nejdřív...v pondělí chci vytvářet...

lokalistin
20. sep 2013

@lucula73 to je stranka, na porovnanie dostat v jednom obchode za tolko a v inom za tolko len treba kuknut co je vsetko v cene teraz som v robote v noci by som to mohla pokukat, napis co je pre teba dolezite, aby tam bolo

jakelina
20. sep 2013

@tertery to bahýnko je čokoláda, rozpuštěná a prasátka jsou z marcipánu

pristela
20. sep 2013

@tinamk uzasne postavičky 😵 😵 😵 😵 😵
@akapulko ja robievam tuto : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171 ale plnku robim inu

@eliska22 no hej , ale ten alobal ti tam nesmie clonit ale odražať svetlo, musis ho nasmerovat na svetlo, ale pokial si fotila niekde v kute bez okna z ktoreho by na jednu stranu svietila a na druhu by si odrazala to svetlo alobalom tak je jasne ze si odfotila tmu ☹ /jedna lampa niekde hore na strope nestaci / alebo treba dat niekde okolo torty prenosne svetlo, lampu , ja fotim polovicu tort v noci a v kuchyni nemam okno 😝 takze tiez fotim cez lampu

mimcak
20. sep 2013

@denisak77 neboj pochopila som to 😀 písala si zrozumiteľne 😉 . Mám nabudúci týždeň svadobnú a tam má byť taký volanik,tak preto už minule som si všimla,že si ho robila a zabudla som sa ťa nato opýtať a teraz som ho zazrela znova tak som sa hned pýtala 🙂 no tak som zvedavá či sa podarí. Ak nie tak bude bez a hotovo.

tertery
20. sep 2013

@jakelina Díky za odpověď a myslíš, že udělat ten piškotový korpus a na to nalít rozpuštěnou čokoládu ve vodní lázni i s tukem? nebo jen čokoládu?A asi mít po obvodu ty tyčinky ještě před nalitím čokolády,že? 😉

lucula73
20. sep 2013

@lokalistin aha,už som pochopila................a ďakujem za ochotu...................si zlatá........už som poprosila brácha,on vie nemecky,zajtra ide do roboty,tak aby sa nenudil,bude hľadať robota 😀

a ďakujem za všetky páčitká........... 🙂 🙂 🙂 🙂

akapulko
20. sep 2013

@pristela a nesupla by si mi sem aj tvoju plnku? 😝 a tie platy davas tkto tenucke alebo si neskusala aj trosicka hrubsie?dakoval 😉

jakelina
20. sep 2013

@tertery první tyčinky a pak nalít čokoládu s tukem a do ní zabořit ty prasátka, dokud je to měkké

marianabila
20. sep 2013

@denisak77 😨 boze zase ake prekraaasne si urobila fakt nadhera!!! malemu prajem skore uzdravenie ☹

pristela
20. sep 2013

@akapulko jo robievam tenke , take tenke to je prava doboska , a plnku robim coko nad parou 😉

pralinka25
20. sep 2013

@79zuzana ta svadobka je super kolko mas prosim ta rozdiel medzi poschodiami a kolko ti vazila?