Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
1. okt 2013

@jakelina naozaj krasna torticka 🙂 a ta fialova je krasna 🙂

Babule na str.5605 som prosila o radu pri potahovani multikary...je tam obrazok...nepomozete niektora? Pekne prosiiiiim 😕

mimcak
1. okt 2013

@pristela ach jaj ako ti ten robotík závidím,ale v dobrom. 😀 Ja som v nedeľu musela požičať od mami,lebo môjmu sa zlomila miešacia tyč a to som ho dostala pred rokom na vianoce.tak som ho dala na reklamáciu.No a mama ma ešte ten starý komunistický oranžový čo ma iba 3 stupne rýchlosti joj ,ale som si pri ňom postála. 😖 😠 a to ma na víkend čakajú 4 torty ☹ Môžem sa opýtať kolko si nakoniec zaňho dala? Lebo som povedala,že si na taký musím našetriť.

jakelina
1. okt 2013

@mamcas a ty ji děláš 3D dort ???

mamina1978
1. okt 2013

Dievcata ....... @pipka @florentina pridavam sa do vaseho klubu zase chorych deticiek ☹
Po troch dnoch skolky boli moji chori a ked uz konecne znova nastupili, tak po jednom tyzdni skolky sme ostali teraz zase doma ....Obaja maju zapal priedusiek ☹
Ja som toto pri mojich velkych chalanoch , ked zacali chodit do skolky vobec nepoznala 😒 Oni boli tak mozno raz do roka chori.
No moji dvaja najmladsi su ako Spongia, nasaju vsetko , co naokoli lieta......... 😖

mamcas
1. okt 2013

@jakelina noooo 😨 My to najskor neprislo az tak tazke, ale teraz mam z toho nervy... 😖

sikag
1. okt 2013

@mamcas to zvladnes, ty mas pekne torticky! sprav si normalne velky plech a na to maly stvorec, napln, orez. ja by som potiahla predny zeleny zvlast a zadok sivy zvlast, moze trosku prekryt zeleny potah aby ti to netieklo. ten zadok nemusis vydlabat ak to niecim naplnis. alebo tam urob len take male mantinely bud z puncoviny co ti zvysi, alebo normal z hmoty a potom potiahni sivou. potom nalep okna, olemuj. good luck 😉

pristela
1. okt 2013

@mimcak fuha , to mi je luto , to len pevne nervy, ja som pokupila uz tolko mixerov ☹ takych tych beznych aj so stojanmi a pak radsej bez bo sa to aj tak vsetko stale lamalo znackove , neznackove, drahe , nedrahe, takze nakoniec som dva roky piekla s obycajnymi lacnymi len do ruky , posledny rok som kupila z kaufu najlacnejsie dva po 11€ jeden 😀 😀 😀 a tie frcia bezchybne, ziadne lamanie nic 😀 😀 len som musela pri nich stat a drzat ☹ ☹ ☹ no des
Tento ma stal 8910kč v prepocte vtedy to bolo 345€ , ale uz som ho nasla aj na sk za podobnu cenu takze sa da 😵

mamcas
1. okt 2013

@sikag ooo dakujem 🙂 no nejako tak si to predstavujem, tak hadam to tak aj pojde... neplanovala som dlabat, len normalne prirazit k zelenej casti a dorobit tomu akoze vlecku do ktorej urobim polienka ci co to ma byt...cize tak ako pises, len pasiky z hmoty a basta.. a dolok teda prekryjem ciernou, akoze podvozok a bude to ok? nebude to cudne ze to pojde do priestoru? (kedze podtym bude uz jedna vrstva hmoty) joj len vsetko to na prvy kuk vyzera jendoducho a potom ma clovek pri tom tolko otazok az hruza 😝

aduskatt
1. okt 2013

@mamina1978 liecte sa☹

sikag
1. okt 2013

@mamcas bude to cudne. bud daj najprv prvy cirny lem dole a potom potah ktory nejde az dole alebo urob do spodneho korpusu dole zarez obmasluj a potom poitahni

sikag
1. okt 2013

@mamcas tak ci tak tam musis urobit jamky kvoli kolesam 🙂

mamcas
1. okt 2013

@sikag no fuha to bude robota ☹ nemam rada orezavat korpus bo mi to vobec nejde 😠 ale budem veru musiet...co som si na seba usila si aj uzijem 😝

mamina1978
1. okt 2013

@aduskatt Adi ......liecime sa ,,,ach ,,,, dufam, ze ATB zaberu..... 😔

eliska22
1. okt 2013

@mysiatkoo doma si to pustím a kuknem, dík 😵

aduskatt
1. okt 2013

@mamina1978 vcera Patko vstal rano, ze mu je zle a boli ho brucho, ale to bola poldnova zalezitost, klepem na drevo, lebo on byva velmi casto chory a zatial teda od tych kiahni v juni chory nebol............akurat teraz to pocasie teda nejak nie je priaznive a v TT vraj zuri chripka, tak som zvedava, ako dopadne

eliska22
1. okt 2013

@vladiella dík všetko pomôže, dnes iné ani neriešim, len blbú topánku 😀

eliska22
1. okt 2013

ja mám polochoré obe deti, zajtra asi idem k lekárke s obi dvoma, lebo kašľali celú noc 😝

blcha
1. okt 2013

ahojte tak ja sa trapim s ruzami normalne mam pocit ze ich ani nestihnem vsetky vyrobit nedari sa mi nejde mi to a vobec niesu take pekne ako by som chcela to bude torta storocia a este k tomu som chora vcera som preto ani nic nezacinala lebo som nevladala dnes sa mi podarilo spravit doobeda asi 6 ruziciek este ma caka minimalne 20 tak drzte palce nech to neako zvladne akoze myslim ze pri tejto torte sa naucim aj tie ruze robit nakoniec 😀 😀 😀 😀

vladiella
1. okt 2013

@eliska22 a ja s Tebou 😀 😀 😀 😉

lokalistin
1. okt 2013

@mysiatkoo akurat som vcera videla tento set na topanku a ze 60€ no dovi dopo,ale ten opätok vyzera pekne 😉

lucy56
1. okt 2013

baby idem robit prvy krat tortu s potahovou hmotou z marshmalows a nasla som navod na urobenie potahovky s citronadou, co to akoze je co si mam kupit v obchode a neda sa to zamenit za obyc.citron

lokalistin
1. okt 2013

@eliska22 ja robim topane odoka 😉

blcha
1. okt 2013

@lucy56 ja pridavam citronovu stavu ale nie vzdy robim to tak vseliak odoka ja iba s mmf robim zatial 😉 v pohode mozes dat citron obycajny 😉

lucy56
1. okt 2013

@blcha dik som si myslela ze je to asi jedno

woman04
1. okt 2013

@pristela perfektný..veľa šťastných "kilometrov " 😀

woman04
1. okt 2013

@mamina1978 @pipka @florentina nech sú deťúrence rýchlo opäť fit 😉

woman04
1. okt 2013

@jakelina krásna tortucha .. 😉

jakelina
1. okt 2013

@mamcas to dáš, já když dělám takové auta, teda hrozně nerada, tak vezmu malému nějaké podobné auto a na to se dívám a podle toho dělám. Nestresuj, bude parádní. 😉

chavierka
1. okt 2013

@anjelik2509 Ďakujem ti pekne za radu