Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
26. okt 2013

sud plny cokolady...........s nou sa asi neskamaratim☹

zuul
26. okt 2013

@vlasta80 ides robit 3D stvorkolku?
ja som robila takuto ale teda len malicku, tiez presne podla tej co mal chlapik v garazi.

ak ju ides robit 3D velku, tak musis vyrobit podstavec ako na auto, hlavne ho poriadne vyplnit spajlami, lebo bude tazka. 😅

mimcak
26. okt 2013

@luciahromadkova prosím ťa nehodíš mi sem recept na veterníky čo si robila naposledy? vieš tie čo si sa s nimi vôbec nepodelila 😀 😀 😀 .Hľadala som v téme recepty,ale nejako to tam neviem nájsť. 😒 Ďakujem

halienka
26. okt 2013

Ahojte babky, tak ja tento týždeň poskromne a biedne, bo malá chorá, muž chorý, no nechápem, že som vôbec tie 2 torty nejako horkoťažko zbáchala, ale šak aj k tomu adekvátne vyzerajú 😝 😀 Na toho rytiera som mala požiadavku, že aby bola ale čokoládou oblievaná a nejako to skombinovať s hmotou, keďže to ide pre dieťa... no som sa pokúsila z čokolády urobiť náznak hradieb, nič moc, ale pani bola vcelku spokojná, hádam aj chlapček 🙂 No a Pat a Mat v mnohom nadiktovaný , ale aspoň som nemusela teraz ešte dačo aj vymýšľať, lebo fakt nebolo času.

zuul
26. okt 2013

@halienka ten rytierik je uzasnyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

pipka
26. okt 2013

no a je na svete...moja prvá punčová torta 😉

mysiatkoo
26. okt 2013

susi niekto v rure? vlhkooooooooooo mame a kvet sa mi rozpada, fnuk ☹ kazda rada dobra!

pipka
26. okt 2013

@mysiatkoo ked sa da susit krajka, mozno by sa dala aj kvetina...alebo fén...? 😕 😅

evikuska
26. okt 2013
mysiatkoo
26. okt 2013

@pipka nemam so studenym vzduxom a s teplym mam obavu... zacalo svietit slnko, tak mu davam este 3h na vzduxu a potom budem experimentovat, ale uz teraz je cela nocna dobabrana... rozobrala som ho na kompletku a uz to nebude ono... hold.... vseobecne mame dnes doma den blbec 😠 radsej ideme vetrat hlavu von...

pipka
26. okt 2013

@mysiatkoo tak chod von a ked dojdete domov, bude dokonale vytvrdnuta 😵

daniela09
26. okt 2013
maya30
26. okt 2013

@jakelina dakujem maji 😵

mariann2
26. okt 2013

@viera6 áno, zdobila som bielkom

evala777
26. okt 2013

ahojte pridávam moje tohotýždňové a idem opáčitkovať tie vaše 😉

aduskatt
26. okt 2013

baby, nejake napady na vyuzitie roztopenej cokolady by neboli? dost mi ostalo a nejak neviem, co s nou....a v hrnci ju drzat neviem dokedy sa mi tiez nechce

akzuzs
26. okt 2013

Moja dnešna nočná práca

akzuzs
26. okt 2013
eliska22
26. okt 2013

na birmovku, a tá reakcia na tortu, zase som sklamaná a už nepečiem nikomu, čo mi presne nepovie, čo vlastne chce 😠
bola to objenávať jedna pani, ktorá len povedala, že na birmovku a nevedela ani poriadne čo, len že aby bola biela a červená a dnes tu boli po ňu druhí a keĎ som sa opýtala, či môže byť, tak pani prevrátila oči a nekomentovala to a bolo vidieť, že takú tortu nečakala a evidentne sa jej nepáčila 😅 mala som predsa len urobiť klasiku s knižkou modlitebnou a ružencom a boli by asi spokojní ...........tak ja už neviem, či som ja divná, že robím od veci torty alebo čo 😝 a to ani nehovorím aká som chorá, ledva som ju dokončila a potom som padla do postele s paralenom 😖
tak , keď som sa Vám tu vypísala, hneď mi je lepšie na duši 😉

eliska22
26. okt 2013

@maya30 nádherné tortičky a monsterka je waw 🙂

jakelina
26. okt 2013

@eliska22 je krásná, nepřeplácaná a nic si z toho nedělej 😒

eliska22
26. okt 2013

@mariann2 tá je prenádherná a tie ruže sú prekrásne 😵

eliska22
26. okt 2013

@jakelina dík, len ma zamrzelo, že sa mi to stalo tento mesiac 2x 😒

jakelina
26. okt 2013

@eliska22 hned jsem si na to vzpomněla. 😝

pipka
26. okt 2013

@eliska22 to neries moja...mozno nakoniec ta pani bude nad mieru spokojna, ved je krasna 😵

mysiatkoo
26. okt 2013

@pipka dokonale smeruje do kosa 🙄 jaaaaaaaj dari sa mi... a pri pokuse dat to na tortu som si umazala fialovou praskovou biely potah... heh, bude improvizacia do rana....dalsi kvet uz nejdem skusat radsej 😖

pipka
26. okt 2013

@jakelina som si dnes na teba spomenula, ked si prisli pre tu puncovu 😅 kamoska tu hikala, ze jeeej aka krasna..ale vydať si nechala do posledneho centu 😝 a to som jej ju robila na poslednu chvilu a navyse, lebo od kedy robim sa snazim nepiect uz tolko...no ale da sa? 😅 😅 😝 😝

ale zas za krstinovu mam, tak aspon sa mi to vykrylo 😎 😉

pipka
26. okt 2013

@mysiatkoo ajajaaaaaj no to potesi ☹ 🙄 doverne to poznam...ked najviac chces aby nieco bolo krasne 😅 😖 ☹

mamm v zivej pamati, ako sa mi raz darilo, ked som robila poschodku na zlatu svadbu...to sa mi vtedy posr...lo vseetko co sa dalo 😝 😝 😅 🙄 😀

jakelina
26. okt 2013

@pipka tak to je mi líto, že si na mě musíš takhle vzpomenout. Raději ať máš tringelt a mně se neškytá 😀 😀 😀

pipka
26. okt 2013

@jakelina neboooj, prezila som to 😉 ale tebe by som veru dopriala niekedy taku stovku - dve ako tringelt, za tie krasne krteckove tortulienky, co robis 😵 😵 😵