Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
11. nov 2013

@lokalistin drž sa micka u dr!!! a daj vedieť!

lokalistin
11. nov 2013

@dada2007 diky, budem informovat,ale asi az ked dojdem z roboty v noci

dada2007
11. nov 2013

@lokalistin nevadí, počkáme 😉

mamina1978
11. nov 2013

@lokalistin no to dufam aj ja....... lenze u nas su take nezodpovedne mamule!!! 😖 Davaju chore zasoplene ukaslane deti do skolky. Ja si mojich doma vzdy vypiplem, ale hned par dni na to ako su v skolke, zase mi vsetko donesu domov. Normalne mam nervy !!!! 😠 😠 😠 😠 😠 V piatok volali jednu mamicku domov, zapocula som rozhovor nahodne a nechcela si prist pre dieta, ze nema teraz cas , lebo uz mala nieco dlhsie s niekym dohodnute,, vydedukovala som z odpovedi vychovavatelky a ta vychovavatelka jej hovori, ze maly jej sedi na kline uz vyse hodiny a pol a neustale place , ze ho boli usko. No rozhovor bol ukonceny tym, ze ci nema teplotu, ak nie pride si pren az za dve hodiny 😠 😠 😠 😠 😠 No ja som mala dost....... A to nechcem vediet ake rozhovory musia vychovavatelky castejsie absolvovat !!!!!! 😠 😠 😠 😠

lokalistin
11. nov 2013

@halienka skus si popisat co vsetko by si tam dala a kolko co stoji a vypocitaj, ale nezabudaj ratat aj dlhsie pecenie, slahanie a upratovanie. Inac mna na vsetkom najviac nebavi, dat potom byt do poriadku 😝 a aj mi to najdlhsie zo vsetkeho trva 😀

aduskatt
11. nov 2013

@ika84 jasne, da sa malovat🙂 ako uz pisali dievcata vyssie.prachove farby v alkohole rozpustene

jakelina
11. nov 2013

@lokalistin jejda co to čtu, držím palečky, ať to nic není. Já mám takové bulky na rukách, jednu mi vyřízli a je to jenom tukový nádorek neškodný, mám to už víc dvacet let a nic se s tím nedělá. Udělalo se mi to jako holce, když asi 20 km od nás hořela skládka chemického odpadu a tehdy nás nikdo nevaroval, že nemáme větrat a tajili to, bylo to ještě za komunistů a hodně maminek tehdy i potratilo a rodily se postižené děti. Stalo se to na jaře, všichni venku a byl cítit jenom trochu smrad, dým žádný, ale kdo ví co to všechno shořelo a dostalo se do vzduchu.



😝

mamina1978
11. nov 2013

@dada2007 dakujem , aj ja vam drzim palceky, aby ste to nedostali, aaach tak to sa mas na co tesit 😝

lokalistin
11. nov 2013

@mamina1978 preboha to co za telce a hlavne ja ked pocujem usi tak ma az striasa,ked viem co ta moja kamoska. Ale to sa fakt musi najskor stat nieco zle, aby si tie trubky uvedomili,co je najdolezitejsie na svete?

dada2007
11. nov 2013

@mamina1978 ale vieš.....radšej teraz ako potom v škole Lili vymešká vela......alebo cez leto(ked by nemali s tým ísť na slnko).......no uvidíme
......a prístup mamičiek je aj u nás taký, ale u nás už ráno občas nevezmú dieťa, ked je choré. Ale tiež bola mamička s takým prístupom, že to čo? a čo ked má 39 teplotu? no a čo? nech ho dajú lahnúť, ona nemôže odísť z roboty a drb......zložila im telefon. otras..........

lokalistin
11. nov 2013

@jakelina no ja som bola vo february u obvodneho s tym a povedal tiez, ze to je len podkozny tuk,ale mam to tvrde a na jednej strane to boli a mam pocit, ze uz tam mam 3,tak radsej s tym idem. Moj obvodny mi aj minule povedal,ze mam krvnu zrazenninu a bol to abscess a na nohe mam tmavo hnedu skvrnu- to chcem dat tiez kuknut-obvodny povedal,ze je to starecka skvrna-mam 32 rokov, tak dovi-dopo,ale starecke skvrny su blede hento je skoro cierne

lokalistin
11. nov 2013

@jakelina a este ja v robote prichadzam do styku s chemikaliami,preto tiez myslim,ze by to mohlo byt nieco s tym uz trom take nieco u nas v robote rezali, tak nad tym uvazujem, ci to nemame z niecoho v robote

jakelina
11. nov 2013

@mamina1978 u nás taky tak, já jsem na to zvyklá, že pracuji i s dětmi když jsou doma, protože mám tu možnost práce z domu a vím jak je to těžké, když se dnes hledá špatně práce zůstávat pořád doma. Ale dávat nemocné dítě do školky, to nechápu. Jako když občas kýchne a nebo se párkrát za den vysmrká to ještě beru, ale když mu tečou zelené sople z nosu celý den a kašle, až se pozvací, to nechápu a u nás to taky ve školce tak bývá, že volají matce ať si pro něj přijde, že kašle, zvrací a ta je v klidu. Minulý týden tam měli chlapečka co v noci třikrát zvracel a ráno ho matka přivedla do školky, že mu už ráno bylo dobře. Normálně jsem rostla 😝 😝 😝 však to děcko musí být plné bacilů a určitě mu není zrovna dobře, když se nevyspal a chudák blinkal 😝

mamina1978
11. nov 2013

@lokalistin no to vies nemky 🙄 bez komentaru 😠 😠 😠 .... Chudatka deturence ☹

jakelina
11. nov 2013

@lokalistin no tak to z toho může být, určitě se nechej pořádně vyšetřit. Oni to tehdy posílali na vyšetření a byl to tukový nádor a všelijaké chemické svinstvo v tom. Asi to tělo chce nějak vyloučit a udělá to tímto způsobem. 😝

lokalistin
11. nov 2013

@dada2007 a z coho mala to vracanie?zistili nieco?

lokalistin
11. nov 2013

@jakelina ako rozmyslam, ze z akeho dovodu sa niektore zeny stali matkou. fakt.

lokalistin
11. nov 2013

@jakelina a mala si to tvrde,alebo take poddajne?boze asi nas tu bloknu, musime zmenit temu 😀

dada2007
11. nov 2013

@lokalistin vírus ......mala to už siedmy krát, 4x sme to zvládli doma, 2x s pohotovosťou a posledný krát až hospitalizácia......

lokalistin
11. nov 2013

@dada2007 chuda male

dada2007
11. nov 2013

@lokalistin ale je silná, bojuje vždy.

lokalistin
11. nov 2013

Baby u nas vcera a dneska zase snezilo takze mam vianocnu naladu, uz by som chcela aj zacat nieco piect , asi v sobotu zacnem,ale je to take naprd,ked kazdy vikend som v mekaci nemam vela casu, ale aspom takto

https://www.youtube.com/watch?v=ivNlwSe1Bnw
lokalistin
11. nov 2013

@dada2007 zlata

jakelina
11. nov 2013

@lokalistin napíšu Ip

katarina51
11. nov 2013

Tento týždeň som robila len takú rýchlovku. Motorku so Spidermanom si donisli zákazníci a bola ako darček.
Baby pečiete prekrásne tortičky , všetky 🙂 🙂

katarina51
11. nov 2013

foto

mamina1978
11. nov 2013

Zmena temy 😎 😀 😀 😀 😀 aj ked mi toto tiez mozno bloknu ,pretoze to nie je torta pridavam moj ubohy, ozdobeny kolacik 😅 ale ja sa fakt momentalne na ziadnu marcipanovu torticku nezmozem 😝 😝 😝 😝

zuzia1611
11. nov 2013

ahojte, nenajde sa nejaka dobra dusa, ktora robi marcipanove torty na objednavku a je z Kosic? potrebovala by som narodeninovu tortu pre mojho syna (5r.). potrebovala by som ju na tento piatok

mysiatkoo
11. nov 2013

@zuzia1611 dost neskoro ... skus napisat @muffinka8

@dada2007 jak topolcian? aj ja xcem ist! 😝 😀 @lokalistin good luck @mamina1978 dakujem 😉

lokalistin
11. nov 2013

@mamina1978 ty trubka,ze ubohy, ved doma netreba marcipanovky, ja pre nas len muffiny, to za chvilku a chutia vyborne

@mysiatkoo diky