Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
15. nov 2013

@ejkula dakujem velmi pekne 🙂 dobry napad 🙂

elamaslakova
15. nov 2013

@akzuzs krásne tortičky
@viera6 Je perfektný

vendullka
15. nov 2013

Holk ty vaše výtvory... nádhera!!!!! Tady jeden můj dnešní 🙂

daja55
15. nov 2013

@vendullka veľmi milá a inšpirujuca

muffinka8
15. nov 2013

Baby čo sa mi dnes stalo 😢 😢
jedna mamička tu si u mňa objednala tortu, že takú akú som už robila, so žirafkou (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020166...) Potom to zmenila, že tam chce opicu. Ok ... keď som mala hotovú opicu, tak mi napadlo, že spravím aj palmu a banány. Keď som to dala na vrch torty, tak sa k tomu už nehodili tie pestrofarebné gombíky a nápis ako na torte so žirafou, tak som to spravila v zeleno žltej kombinácii.
Teraz mi prišla správa, že pani je veľmi nemilo prekvapená ☹ 😖 že ona chcela presne takú istú, len aby tam bola opica ako drží číslo, lebo sa jej páčili tie gombíky a že palma sa im nehodí k výzdobe.
Ja neviem, ... väčšinou mi ľudia povedia keď niečo chcú presne rovnaké, že toto áno, a toto nie ... alebo som si to ja zle vysvetlila. Viem, že som ju v podstate zmenila úplne celú ☹ ☹ asi som čakala, že podstatná bude tá opica a nie nejaké gombíky 😖
No mám zmiešané pocity. Ja si zas svojou prácou stojím, som spokojná ako som to spravila. No mrzí ma, že sme sa takto nepochopili 🤐

verunkah
15. nov 2013

@muffinka8 je nádhernej!!! prdni na ni 😉

mysiatkoo
15. nov 2013

@muffinka8 je kraaaaaaaaaaasna a rozhodne si ju doladila vkusne... ludia su divni 😒 kasli na to...

muffinka8
15. nov 2013

@mysiatkoo ja som asi čakala, že podstatná bude tá opica, tak som to ladila k nej. No nabudúce sa radšej 3 krát spýtam, lebo nie som jasnovidec.

halienka
15. nov 2013

@muffinka8 no mne sa táto páči hádam ešte viac ako tá so žirafkou, fakt krásna 😵 😵 😵 no ja som ale teda mla dnes prúser, ešte nemám tortu stiahnutú z foťáku, tak ju dám sem asi až zajtra, ale písala mi kámoška sms, že chce tortu pre otca a syna na meniny, či viem vymodelovať také postavičky. Tak ja že hej v pohode, dohodli sme veľkosť, plnku a dodala už len že aby to bolo dačo vtipné. Tak som spravila starého pána s mladým chalanom, lebo jej syn už je dospelý 25 ročná chalan, tak že sa držia okolo pliec a idú vyspevujúci do krčmy oslavovať, meno tam nechcela, tak som tam len dala nápis krčma a 2 krígle piva, proste chlapi idú oslavovať. Dnes prišla pre ňu a že: Ale ja som to chcela pre môjho syna a vnuka (všetci sú Stanislavovia) 18 mesačného!!! Skoro ma kleplo, ešteže som mala tú SMSku že som jej to ukázala, že mi napísala pre otca a syna, no ona myslela toho svojho syna, ktorý je už sám otcom a má 18 mesačného syna. Keby mi napísala pre syna a vnuka tak mi je to jasné 😖 No a už nebola šanca to meniť, tak to vzala aj tak že to bude ako vtip, ale blbé mi to bolo riadne teda. tak som sa tiež poučila, že ľudí sa treba pýtať asi fakt úplne do bodky všetko 😒

mysiatkoo
15. nov 2013

@muffinka8 ja to robim inak, ja sa nepytam okrem temy na nic, maximalne na to, ci ladit vtipne alebo nie.. a pokial niekto specifikuje detailnejsie poziadavku, stale vaham, ci to dokazem nakombinovat tak,aby ma to bavilo a naucila som sa na kazdej nieco nove... ludia sice idu do rizika, ze netusia co z toho vznikne(a ani ja castokrat kym to nepotiahnem 😀 ), ale aspon sa nemoze nikto stazovat, ze som namiesto gombikov dala banany ... by ma to asi tiez pekne stvalo,ak by sa mi podarila tak perfektne ako tebe 😠 hlavne sa z toho sklamania dobre vyspat a hura na dalsiu 😵

muffinka8
15. nov 2013

@mysiatkoo Toto sa mi fakt nestalo. Väčšinou len stále povedia, takú alebo takú postavičku, také meno, prípadné aké farby. Niekedy sa aj ja opýtam ak mám nápad, či to môže byť tak. A tu som predpokladala, že ak zmenila žirafu na opicu, tak asi tá opica je pre nich nejak podstatná, tak som to ladila k opici.
No chápala by som, kebyže to pokašlem a nie je to pekné, alebo čo ... Ale tomu malému to myslím bude jedno 😕 len mama bude nespokojná 😖 lebo palma je tam nanič a neladí to s výzdobou.

mysiatkoo
15. nov 2013

@muffinka8 no aj by som ti na to este nieco napisala, ale je to verejne forum, tak si radsej zahryznem do prstov na klavesnici 😀 😀

mysiatkoo
15. nov 2013

@muffinka8 dorob gombiky a napis, nex si pre to rano pridu....

pristela
15. nov 2013

Teda holky , potiahnut krivu tortu smartom , to ako za trest 😝 😝

@muffinka8 to čo písala guru @mysiatkoo moja reč taky 😉 tortička je nááádhernaa 😵 😵

mysiatkoo
15. nov 2013

@pristela !!!! ze ta prsty nebolia 😝 guru si ty! ... uz mas hotovo, ze rypes? 😝 ... ja tento vikend nozky vylozene a len cumakujem ... a takaaaaaaaaaaaaaaaaa pohoda 😵 😵

jakelina
15. nov 2013

Holky z jiného soudku, doteď jsem u švagrové pekla cukroví na švagrovu 50 a v lednici mám dva dorty na ozdobení a přijdou si ráno. To budou tak odfláklé, že takové jsem ještě nedělala. Nohy mám vražené až v pr... a to nechci být sprostá, fakt celý den na nohách. Hledám co chtějí na ty dorty vůbec napsat a skoro se mi chce brečet, jak jsem si sedla tak už asi nevstanu 😝 😝 😝 No nejsem já debil 😝

pristela
15. nov 2013

guru @mysiatkoo 😵 nemám hotovo 😀 😀 😀 stojím pred vážnym rozhodnutím, kam do prdelky mam dat babatko na krivu tortu ked hore maju byt papuče 😀 😀 😀 mi tvrdnu potiahnute tortuchy v chladnicke tak sedím a oddychočakám 😀

@jakelina chod lahnut na hodku do postele, podlož si nohy , zapni nejaku vyhrievacu podlozku a neboj dobre bude 😵

mysiatkoo
15. nov 2013

@jakelina este si nezdobila s nohami v lavore pod stolom ? 😀 vsetko je raz poprve 😉
@pristela uz sa neviem dockat 😵

lokalistin
15. nov 2013

@muffinka8 je krasna, no ked jej slo extra o gombiky,mala to povedat. A jak moze niekto na tot povedat, ze je sklamana? ti ludia nemaju rozum?a asi ani city ☹

lokalistin
15. nov 2013

@mysiatkoo okruhlu sa ti poriadne nepodari obalit,ja zo skusenosti viem,ze cim kratsi papier tym lepsie,ale aj tak si radsej potom(ak je sirsia podlozka)radsej napichnem stuzku na kraj https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...

lokalistin
15. nov 2013

@mysiatkoo a tod je len karton obaleny bez stuzky https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...

mysiatkoo
15. nov 2013

@lokalistin no prave som to pri poslednom pokuse uz vzdala, ale ta podlozka, co dala @elamaslakova sa mi javila ako obalena... a ani zdaleka som sa nedopracovala k takemu vysledku obalenia ako si sem hodila 😝

lokalistin
15. nov 2013

@mysiatkoo cim kratsi papier,tym lepsie a cim nizsia podlozka,tym lepsie a v amlych odstupoch zahynat a prilepovat na spodok kukni sem tato bola nizsia, tak je este lepsia https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...

mysiatkoo
15. nov 2013

@lokalistin no len ja mam vysoku a tu som xcela pouzit... neva, uz som zistila na poslednej, ze nepotrebujem extra vela hmoty, ked dam tenke pasiky od torty po okraj a potom stuzku na bok.. ale aj na ten papier raz pridem 😀 😀

muffinka8
16. nov 2013

@mysiatkoo @lokalistin @pristela @halienka vďaka baby. Ja sa necítim "vinná" 😕 lebo fakt som z našej komunikácie nepochopila, že to musí byť 100% kópia. No a ešte ak im nebude chutiť náhodou 😝 ... tak to sa už asi len budem smiať 😅 😀

jakelina
16. nov 2013

@pristela
@mysiatkoo holky díky za rady, nakonec jsem to nějak dodělala a ráno malý vstal v 6 hodin. Do školky ho musím budit v 7 a jak může spát, tak vstane tak brzy. 😝 😝 ☹ Tak tu čumákuji a spala jsem dvě hodiny. Půjdu si s ním lehnou po obědě. Fotky jsou hrozné, je mlha a zataženo a dorty takový křivé, všechno takové odbyté, normálně se stydím. 😝 😝 😝

zuul
16. nov 2013

pridavam moje

a dievcata upratovala som a nasla ze mam 2x
sablonka je za 5e dam za 4e
zilkovace rozne je za 5,99 dam za 4e
a rose/calyx set 8ks je za 4,80e dam za 3,50e

zuul
16. nov 2013

@muffinka8 a torticka je uzasne krasna, mne by sa tiez nehodila opicka a gombiky.
naozaj nabuduce uz len 100x sa pytat.
ja som mala jednu pani a teda vsetko som si zapisovala, co chce a co nechce a potom po 20minutach mi ozaj dala precitat co som si poznacila a znova mi to opakovala, ako v skole 😀

pristela
16. nov 2013

@jakelina Majuš su kraaasne, nič krive na nich nieje vidieť , sa ti už len asi oči krížia 😀 😀

jakelina
16. nov 2013

@pristela víš jak dlouho jsem hledala z jaké strany vyfotit, aby to nebylo vidět 😀 😀 A oba potažené mléčným marcipánem, tak to lepilo jak hrom. Jak jsem položila písmenko, tak hned přilepené a nešlo s ním už pohnout. A ještě jsem v noci plácala sušené mléko s cukrem, já to tak nerada dělám 😝 😝 to už raději MMF. Ten jak obeschne, tak si na dortu ještě všechno srovnám a upravím, ale ten mléčný jak něco položím už to nesundám 😝