Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
19. nov 2013

baby, uvedte ma na spravnu mieru co ta torta vlastne stvarnuje, to je stolik ci komoda ? a navrchu tiez neviem ale strasne sa mi to páááci a chcela by som to spravit, len ked sa ma spytaju co to je tak ani neviem povedat 😀

maya30
19. nov 2013

@nika266 nasla si niekde v e-shope biele cukriky ? 😕 Porad prosim ta kde, co som nasla vsade mali vypredane 😒

mamina1978
19. nov 2013

@maya30 mne to pripomina 3 rozne sperkovnice na sebe 🙂
Ci ako sa to vola, tie krabicky na sperky 😀

maya30
19. nov 2013

@mamina1978 moze byt 🙂 akurat na tej spodnej mi chyba suflik alebo dake otvaranie 😅

mamina1978
19. nov 2013

@maya30 jaaaj, no to som myslela, ze vpredu ten gombicek..... ta brosna.... 😅

luciahromadkova
19. nov 2013

@maya30 ja by som povedala, ze nejaky toaletny stolik ako na sperky...aj mne sa paci...

ja teda nerobim z cukrikov hmotu- neviem to... ale nasla som tuto v carefour, vyzeraju byt biele....ale ktovie ake budu v hmote
http://www.carrefourdrive.sk/c4d/ba-dan/cukrovi...

neviem odkial si skus si tu vyhladat najblizsi obchod
http://www.carrefourdrive.sk/c4d/ba-dan/Obchody

ak by bol problem, ze sa ti neda, skusila by som to u nas v BA a poslala by som ti potom...

maya30
19. nov 2013

@luciahromadkova neviem ci su vsetky biele, na obale su nakreslene aj ruzove....ale ak tam chodievas tak to prosim ta omrkni, ja by som kedykolkvek vzala minimalne 15-20ks, to mi sice vydrzi ledva na mesiac, ale momentalne sa potesim vsetkemu, kedze aj tento vikend mam toho vela a v spajzi 4 ks 🤐 tak neviem kde este budem behat a ten carrefour je asi len v BA tu siroko-daleko nic nieje...

lokalistin
19. nov 2013

@maya30 ta torta je nadherna ja ju uz mam dlho ulozenu dokonca mam casopis, kde je nanu postup, tak ti v noci kuknem ako ju nazvala autorka, ale podla mna akoze toaletny stolik na nom sperkovnica a nieco 😉

artepf
19. nov 2013

ahoj holky, přidávám svoje nejnovější dorty a chtěla jsem vás poprosit o recept na perníčky, které jsem si tady od vás minulý rok brala, nevím od koho přesně, ale myslím od tebe Majko @jakelina, takové ty, co jsou hned po upečení k jídlu, nejsou vůbec tvrdý, ale jak nám v létě shořel harddisk, tak jsem i o tenhle recept přišla 😒 , moc moc díky 🙂

zuul
19. nov 2013

dievcata mate recept na odskusany gastanovy korpus? budem vam vdacna.

maya30
19. nov 2013

@lokalistin no to by bolo super, dakujem 😵

jakelina
19. nov 2013

@artepf

400 g hladké mouky
14 g cukr moučka
100 másla nebo tuku Stella, Hera atd..
2 vajíčka
2PL medu
1 lžičku sody bikarbony
1 lžičku koření do perníku
Pečeme na 200 °C 5 minut, upečené potřeme vajíčkem s kakaem.
Já do těsta ještě přidávám trochu kakaa, aby byly tmavší.

jakelina
19. nov 2013

@artepf dorty máš úžasné, ti šmoulové jsou super.

pipka
19. nov 2013

@artepf smolkovia dokonalí 😎 😎 ta zimna verzia je super 😉

zuul
19. nov 2013

@luciahromadkova Luci ty robievas gastanovy korpus? posunies recept? dakujem.

eliska22
19. nov 2013

baby mne má doraziť zajtra moja prvá krajka a viem, že ste to tu miion krát preberali, (nemôžem to tu nájsť) ale potrebovala by som poradiť , že ako na to, hlavne ako si zarobiť tú gebuzinu na to 😝 kúpila som si k tomu sugar dres hmotu, ako si to mám zarobiť a koľko na jednu krajkú ? 😝 v matike som špatná, neviem si to prepočíťať 😀

jakelina
19. nov 2013

@eliska22 na každém tom balení hmoty je návod kolik prášku a kolik vody. Alespoň já to tam mám a míchala jsem metlami a pak někdo říkal, že to jenom rozkvedlá vidličkou a úplně to stačí a nemusíš nic špinit. 😉

luciahromadkova
19. nov 2013

@zuul jasne nech sa paci http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301,
akurat korpus prilis nenarastie, takze ja odporucam kombinovat s nejakym inym ak chces vyssiu tortu, ale je bezlepkovy 😉

luciahromadkova
19. nov 2013

@maya30 aha, tak sa zbehnem mrknut..., dam ti potom vediet...

zuul
19. nov 2013

@luciahromadkova lucka dakujem ti. idem tete pisnut ci ju neprehovorim na orechovy korpus. nechce sa mi piect na 2x 😝

eliska22
19. nov 2013

@jakelina no je to tam, toto som skopírovala a som z toho vôl 😀 a keď chcem k tomu aj farbu pridať, tak mám niečoho ubrať?

na 100g hmoty použijeme 56 ml vody. Vodu nalejte do kuchynského robota, mixéra a pridajte 4 polievkové lyžice prášku Sugar dress (okolo 42g) Prípravok 1 , šľahajte po dobu niekoľkých minút v mixéri, alebo v stroji na miešanie. Premiešajte a pridajte čajovú lyžičku Prípravku 2 (asi 3g). Mieša sa 5 až 10 minút, kým hmota nie je hladká a nemá hrudky. Zmes zoškrábte pomocou stierky zo strán mixéra, alebo stroja na miešanie.

jakelina
19. nov 2013

@eliska22 ty jo, tomu vůbec nerozumím. Já prostě navážím vodu a do ní pak přidávám už na váze ten prášek a hotovka. Barvu přidám na párátku a nic neubírám.

luciahromadkova
19. nov 2013

@zuul 😀 , pre mna chutovo je fajn, ale to pecenie sa mi tiez nechce....a ide k tomu super aj karamelova slahacka a visne 😉

jakelina
19. nov 2013

@eliska22 tento prášek vůbec neznám, tak fakt neporadím. A míchá se to teda hodně dlouho. Já to tak 30 vteřin kvedlám vidličkou a to je všechno.

eliska22
19. nov 2013

@jakelina no tak to bude sranda zajtra 😀

luciahromadkova
19. nov 2013

prosim kto mate orechovy korpus osvedceny, potrebovala by som... recept, taky co aj narastie... dakujem

luciahromadkova
19. nov 2013

nemozem sem nedat.... 😀

luciahromadkova
19. nov 2013

a dnesne pecenie medovnikov cvakal nas tato 😀 ja a moja kuchyna a pomocnicek....

luciahromadkova
19. nov 2013
nika266
19. nov 2013

@maya30 dala som do guglu pekaren JUNO,ukazalo mi všetky predajne v Košiciach a tam na ich stranke som odklikla suroviny a na 4 strane su cukriky,dufam že som pomohla