Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

h2
23. nov 2013

@macamac Ahoj, mne sa Tvoja torta zdá krásna, nevidím na nej chybu! Ja pečiem často, sem chodím tortičky obdivovať takmer denne, lebo teda ja niečo také nevytvorím, ani keď sa na hlavu postavím, výtvarný talent mi načisto chýba, bohužiaľ. Ale zase mňa to pečenie strašne baví. (A dokonca som raz nazbierala odvahu a dala sem zopár fotiek svojich výtvorov a milé dievčence mi ich pochválili, no ale to neboli poťahované torty, také som zatiaľ robila v živote len dve, no ale ich fotky sem teda nedám, ani za nič, tej Tvojej nesiahali ani po päty. 🙂 )

lokalistin
24. nov 2013

@pipka ??????

ajka82
24. nov 2013

pridavam nieco na zajtrajsie oslavy 😅 zase s mimonmi(chceli ich 5ks, pre kazde dieta jedneho), na dalsej malo byt len meno a cislo a ze ak by sa mi chcelo tak BMW alebo formulu mozem vymodelovat 😅 a jedna zvieratkova, ktoru som mala zoskladat z 3 fotiek toriet, malo tam byt kopec zvieratiek a tie hviezdicky na drotickoch ale nesmeli chbat 🙄 nakoniec som ukecala, ze to sa tam nepomesti na taku malu toortu, tak zostalo pri tom, ze nech tam je isto kravicka a prasiatko z tych zverov 😉 bohuzial take som mala "stastne" dni a noci ked som chcela robit ze konec... tak som musela vsetko robit teraz rovno na torty 😖 takze sa zaprisahavam a uz naozaj takto nic nerobim, co sa bude dat chystam si hned ako sa to dozviem vopred ked sa bude dat 🤐

ajka82
24. nov 2013

este pohlad na mimonov zvrchu 😝

maya30
24. nov 2013

@vlada111 krasne krasne krasneee 😵

pipka
24. nov 2013

@lokalistin 🙂 v pohodeee moja...zvladam 😉 stavaju sa aj horsie veci, hlavne ze deti su zdrave 😉

maya30
24. nov 2013

tak som konecne zozbierala dokopy fotky, zase praca za 3 dni 😝 ale konecne torticka ktora ma potesila, nenormalne som sa na tu zabkovu tesila, hlavne ze uz rano o 7 mi zvonili pri dverach a ja som do 3 drotikovala modrice a konvalinky 😀 tak som taka svieza vybehla, pozeram a pre hlavnu tortu prisiel iba svadobny otec sam (!) tak som ho poslala nech dakoho este donesie a medzitym som ju rychlo cvakla...z tych ostatnych su niektore take povinne jazdy, ale co uz, aj to musi byt 😎

maya30
24. nov 2013

@pipka

pipka
24. nov 2013

@maya30 zena ty si fakt chobotnica 😅 😎 😎 sak to jeden clovek za tri dni s dvomi rukami nemooze zvladnut 😉
ta zabkova je uuuzasnaaaaaa, dokonalaaaa, s dovolenim aj bez...ulozena 😀 😵 😵

aduskatt
24. nov 2013

@pipka

eliska22
24. nov 2013

@maya30 všetky krásne a tá žabková waw 😵

adrika202
24. nov 2013

@pipka držím palce 🙂 zvladneš neboj 🙂 od nás odišiel ked mal najmenší 8 mesiacov a od vtedy som sama 🙂 nemam ani rodičov takže bez akejkolvek pomoci 🙂 ale poviem ti ,po počiatočnom vytrápení sa teraz bysom už nemenila 😀 najlepšie mi je samej 😀

pipka
24. nov 2013

@adrika202 moja rec...s detmi byva, volava...a ja tu mam klud, a ten poriadoooook 😎 😅 😀
musim to brat pozitivne..lebo ved k comu je dobre sa trapit 😝 😉
a uvidime co prinesie cas 😉

njonja
24. nov 2013

@vlada111 neskutocne nadherne su tie tvoje torticky!!!!

jakelina
24. nov 2013

@vlada111 problém u té čokoládové byl, že jsem obřezávala ten vrchní kraj nožem a pak byla vidět každý nerovnost, každý milimetr co nebyl přesně rovně strašně vynikl. Tak jsme nahoru musela dát kousek pásku z marcipánu, aby se to schovalo.

mysiatkoo
24. nov 2013

@maya30 nepoxopitelne pre mna tolke kusky v takej kvalite.... dokazem si to predstavit jedine v pripade, ze by som nemala doma detvaky a nemusela by som (okrem robenia si poriadku po svojom kuxynskom bordeli) pohnut ani prstom...a ta zabkova 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

denisak77
24. nov 2013

@maya30 ty si Arabela?kráne,a tá žabková je perfektná,ja mám tiež zopár žabkových uložených,ale ľudia chcú väčšinou také konzervatývne a také množstvo každý týždeň,super.

jakelina
24. nov 2013

Holky a ještě přidávám moje další tři, byli jsme v sobotu na padesátinách švagra, tak jsem se tak honila, že mi to nikdo ani neuvěří. Pekla jsem poslední korpus v 3 ráno v pátek a do večera v pátek jsem musela mít hotové tři dorty a jeden dvoupatrový. Moc jsem se s tím ani nevyhrála, ty písmenka to byl masakr, to už se mi normálně slabostí třepaly ruce, že jsem myslela, že si ten dort položím na zem a lehnu si k tomu. Nedokázala jsem ani sedět, ani stát. Tohle se mi ještě nestalo. V sobotu jsme přijeli na oslavu a malý začal hicovat a večer už měl 40 teplotu. Tak tam na chvilku usnul a v 3 ráno jsme jeli domů, dávala jsem zábaly a konečně je trochu lepší. To jsem se těšila, jak si konečně v sobotu odpočinu a místo toho tohle. Dnes jsem jak praštěná, ráno jsem musela vstát, přišli si pro poslední dort, tak ani jsem se nedospala. No víkend jak vyšitý.

pipka
24. nov 2013

@jakelina uuuzasneeee, mas moj obdiv Majka 😵 😵 😵
tie pismenka by ma zabili..to ti verim 😝 😅

malemu skore uzdravenie 😉

viera6
24. nov 2013

Ahojte,pridávam dnesneho Spongeboba 2......na želanie 🙂

eliska22
24. nov 2013

@jakelina napriek tomu čo píšeš krásne tortičky 😉 tá postavička minnie je veľmi vydarená 🙂

viera6
24. nov 2013

@jakelina teda aj u mna obrovsky obdiv 🙂 a tortičky nádherne 😉

mimusa94
24. nov 2013

Ahojte kocky robila som tortu pre dcerkku na rok....ale akoby sa by cely marcipan roztiekol troska na spodku..a neviem precoo..torta bola z jednej strany taka vodnata..viete mi niekto povedat kde bola chyba?? :/.aspon ze chtila vyborne :D

mimusa94
24. nov 2013
pipka
24. nov 2013

@mimusa94 cim si potrela tortu pod potahom? urcite to bude tym, ze si nedala krem, kde je viac masla ako mlieka alebo niecoho co mlieko obsahuje 😒 musi byt bud maslo s cukrom vymiesane alebo s nutelou...nikdy nie tvarohovy, slahackovy alebo akykolvek krem ktory obsahuje mlieko, lebo ten ti potah vzdy roztopi! 😉

lokalistin
24. nov 2013

@pipka prepac,ale neviem co na to povedat,teraz ked si zacala robit,no bude toho na teba vela,drzim silno pästicky,nech sa dari a hlavne nech ste zdravi ☹

lokalistin
24. nov 2013

@maya30 sanka dole uuuuplne uuuzasne

pipka
24. nov 2013

@lokalistin dakujem, no ale vies, u nas to odjakziva bolo vzdy vsetko na mne, takze u nas sa moc nezmenilo 😅 😀 akurat tu mam vacsi poriadok teraz 😅 😀 😀
akurat o deti ide, hmmm ☹ ...ale tak hadam casom sa to nejak utrasie 😒 😉

lokalistin
24. nov 2013

@pipka akurat toto riesim s kolegynou, cele roky som do nej hustila, aby sa nanho vykaslala,ze jej bude lepsie, len ju vyciciaval debil absolutne jej nepomahal uz dokonca chodil furt ozraty a zhuleny a teraz ho syn nacapal, ze furt niekde vyvolaval z jeho mobilu, tak naposledy syn zapol nahravanie a dal to mame. tak mu konecne povedala,nech vypadne, povedal,ze potrebuje dva tyzdne, dufam,ze si to ona nerozmysli,lebo to bol fakt debil-nehovorim,ze tvoj musel byt taky isty

jakelina
24. nov 2013

@pipka dočítám a co to čtu, je mi to líto, ale než mít chlapa k ničemu, tak asi je lepší tohle. Držím palečky, ať to zvládáš a jsi úžasný človíček a určitě na tebe ještě někde čeká skvělý muž a táta k dětem.