Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daja55
1. feb 2014

@elamaslakova Krásna, 🙂 🙂 čím si ju poťahovala?Akou hmotou?

anibas
1. feb 2014

@maya30 A smotanu chladenú či trvanlivú ?

daja55
1. feb 2014

@maya30 Krásne tortičky 🙂 🙂 tá sova nemá chybu... 😲

elamaslakova
1. feb 2014

@daja55 Poťahovala som Pasta dama čokoláda

lenka92891
1. feb 2014

ahojte...ja zacinam piect...len tak pre deti, ale nikdy sa mi nepodari, uplne vyhladit tortičku...ako to robite? je nato nejaky navod? dakujem

barushka0404
1. feb 2014

Prosím o radu. Dělám dort pro dceru k dnešním narozeninám. Manžel mi chtěl hrozně pomáhat a tak rozpustil máslo do krému až do tekuté konzistence pak to nechal stuhnout. Myslíte že se mám pokusit to vyšlehat nebo raději použít nové máslo? Děkuji

gelinka75
1. feb 2014

@barushka0404 ak to uz cele stuhlo tak to kludne vyslahaj, malo by sa to pekne naslahat

viera6
1. feb 2014

@daja55 dakujem..to su stuhy, jedna bola satenova do fialova a ta druha jemne ružova

viera6
1. feb 2014

@anibas este ma napadlo ...aj sovicky by mohli byt?alebo sovicka a vtacik?

maya30
1. feb 2014

@anibas chladenu 😉

laumi
1. feb 2014

moje dnešné mufinky pre detičky na karneval + 40 ks punčový rez 🙂 teda riadna babračka 🙂 veruže radšej 2 torty ako toto 🙂

rachel36a
1. feb 2014

narodeninová, mramor, parížska šľahačka, banán....

anibas
1. feb 2014

@viera6 asi skôr vtáčiky

anibas
1. feb 2014

@maya30 Mne sa tak nechce babrať s čoko - ale možno vyskúšam na nejakej maličkej, pretože 4-kilovú šľahačkovú plnú ovocia neotočím 😀 😀 😀

79zuzana
1. feb 2014

@lenka92891 ahoj. Ked naplnis tortu celu ju potri maslom s cukrom alebo ganachom...ja pouzivam ganache. Poriadne vyhladis a nechas zachladit. Potom to uz len potiahnes svojou potahovkou. Na vyhladenie nepouzivaj ruky, ale radsej zehlicku na marzipan alebo vraj sa da aj vieckom z flase....to som este neskusala 😉

elamaslakova
1. feb 2014

@pristela Nádherné tortičky

elamaslakova
1. feb 2014

@laumi Krásne mafinky
@rachel36a krásna tortička

rachel36a
1. feb 2014

@elamaslakova ďakujem....

akzuzs
1. feb 2014

@akapulko ja som robila a je to spojenie červenje (chrismas) a fialovej. Keď dáš klasiku krvavo červenú pôjde Ti to zle

laumi
1. feb 2014

@elamaslakova ďakujem 🙂 🙂

maya30
1. feb 2014

@anibas veru to je hlavna nevyhoda ze je vsetko od cokolady 😅 ale to otacanie je v pohode, ja otacam aj 6kilove smotanove s ovocim

sikag
1. feb 2014

@maya30 a skusala si aj biely ganache? ja som este skusala iba biely, s tmavym si to viem predstavit 🙂

aadulik2110
1. feb 2014

ahojte, tak opäť môžem pridať ďalšiu tortičku - tentokrát do tomboly.... tak snáď poteší

maya30
1. feb 2014

@sikag skusala, ale prvy a posledny krat, uplne inak sa spravala pri tuhnuti aj nanasani, musela som ju tam dat nahrubo aj vahu som presvihla...ovela lepsie sa mi robi s tmavou, v pohode davam aj pod biely potah

daja55
1. feb 2014

@maya30 Prosím, prosím 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 recept na ganache, pod poťahovku, neviem ho nikde nájsť.Ďakujeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sofik
1. feb 2014

Ahojte, neviete je tu niekto z okolia LC a pečie torty na objednávku?

maya30
1. feb 2014

@sofik je tu @denisak77 na predchadzajucej strane ma torticky 😉

jakelina
1. feb 2014

@maya30 já jsem už pár dort s ganache dělala, ale nebaví mě dělat si ty podložky na položení nahoru. Někdy si to zjednoduším, že to jenom uhladím i bez ní. Mám nastavitelné formy a tak mám snad pokaždé jiný průměr a musím pak dělat přesně na míru na každý dort jinou.A když nemám čas, tak potřu máslem s cukrem a je to. 😀 😝