Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
11. mar 2014

@jasmika a áno do hmoty môžeš pridať farbu

mimcak
11. mar 2014

No kočeny,tak podarilo sa mi v Kauflande zohnať bezlaktozovú šlahačku, aj maslo aj jogurt dokonca som natrafila aj na tvaroch,ale bol ochutený.vlastne ako tvarohový jogurt.Ale že tie ceny 😖 😝 😝 😝 maslo 125g po 1,99, šlahačka 200ml = 1,19, jogurt 150g =0,99 mne sa len oči točili. akože naozaj nezávidím tým čo si to kupujú,lebo iné nemôžu,ved to by sme skrachovali. Aj tuto tortu si musím inak prepočítať ako normálne. 😝

mimcak
11. mar 2014

A inak info v kaulande vajíčka majú ešte dnes a zajtra po 2,49- 30ks

adrika202
11. mar 2014

@ejkula aj u nas čoko po 0,89 a maslo 1,29 🙂 lidll

jachin
11. mar 2014

Baby nemáte inšpiráciu na peknú konvalinkovú tortu? na slovenským stránkach som nič nenašla a asi neviem dobre preložiť do angličtiny/príp.nemčiny slovo konvalinka, ukazuje mi to úplne niečo iné 😝 vdaka 😉

mysiatkoo
11. mar 2014
blcha
11. mar 2014

ahojte dievcence tak som si povedala ze ked uz som zacala konecne po 6 rokoch znova chodit do prace ze viac ako jednu tortu tyzdenne robit nebudem lebo sak este stale sa nemozeme neako naladit na noavy rezim rano obidve baby do skolky ja do prace a potom nic nestiham 😝 no a moja logistika neako nefunguje minuly tyzden dve a teraz zasa dve ale to snad neako dam len tri by som asi uz nedala sak budem musiet robit po veceroch a to zasa som neaka unavena uz mi skoncili casy ked som si s najmladsou vyspavala do 10 o 7 uz zarezavam v praci 😝 😝 😝

ked nafarbim mmf na bledo hnedo a potom to pomalujem praskovou zlatou bude to pekne ? neviete mi poradit?

janka22201
11. mar 2014

@jakelina mohla by som ťa poprosiť o recept na tie acidkové mafiny?🙂goooglujem,googlujem,ale tie tvoje vyzerajú naj😀 Ďakujem

jakelina
11. mar 2014

@janka22201 Určitě 😉

jakelina
11. mar 2014

500ml acidka
75 ml oleje
2 vejce
300 gramů cukru krupice
350 g polohrubé mouky
1 lžíce sody
4 lžíce kakaa
1/2 kvalitní hořké čokolády
Nastrouhám čokoládu, přidám ostatní sypké suroviny a pak ty tekuté. Těsto je takové dost řídké, ale krásně s upeče.

bursma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pristela
11. mar 2014

@mysiatkoo oooch ta posledna je naaadhernaaaaaaaaaaaaa

bursma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka22201
11. mar 2014

@jakelina Ďakujem pekne,určite vyskúšam-dúfam že budú také pekné ako tvoje 😵

jakelina
11. mar 2014

@janka22201 určitě se povedou, košíčky plň tak do 2/3 dost nabudou

janka22201
11. mar 2014

@jakelina a zase ja 😅 ,koľko ich výjde z tejto dávky? 😎

sarah00
11. mar 2014

prosím vás, nemáte postup na korytnačku? hlavne pancier neviem ako, či to maľovať, alebo nejak "vyskladať" z hmoty 😒 ďakujem

sisika
11. mar 2014

@jakelina no a toto som nasla az teraz!!! Hlasim sa za najvacsieho blba pod slnkom!
Dcerka chcela acidkove muffiny;mala som v telefone skopirovany recept-tak sme zamiesali-a teraz mam po celej kuchyni formy plne cesta! Mala som recept z 900ml acidka;800g muky atd....
Som to ale.... Susedom porozdavam;a kopirujem si tento recept-to je snad menej 😜😜😜

jakelina
11. mar 2014

@janka22201 záleží i na velikosti košíčků, přiznám se, že jsem nepočítala přesně, ale měla jsem dva ty plechy na muffiny plné a ještě nějaké navíc jsem pekla v silikonových košíčkách. Tak fakt nevím, ale do toho jednoho plechu vejde 12 x2 máš 24 a ten zbytek už nevím přesně. Košíčky jsem měla dva druhy, jedny vyšší a jedny nižší, tak jsem ti moc nepomohla co??? 😝

jakelina
11. mar 2014

@sisika juj no tak to jste se měli dobře nejmíň tři dny co??? 😀 😀 😀

sisika
11. mar 2014

@jakelina no prave sa dopeka 12kosickov + tri Macko Pu formy silikonove;nachystane 17 dalsich kosickov muffinov a este maly plech hlboky....
Ozaj-ako dlho mam piect na 180' tie muffiny?

pristela
11. mar 2014

@sisika 😀 😀 to si mala recept na acidkovy korpus alebo koláč, nie muffinky , ale inak keby si blizsie chcem byt tvoja susedaaaaaaaaaaaaa

sisika
11. mar 2014

@pristela vies ze by sa mi veeelmi hodila taka sikovna suseda?! Ja bezne nieco popletiem 😄😄😄
Ano-bol to acidkovy korpus;samozrejme....
No ale mozem potvrdit ze je to velmi velmi mnam mnam...
Susedu som este prepadla,bola v zupane ale tesila sa ze deckam na desiatu 😄😄😄

pristela
11. mar 2014

@sisika oj , ja sikovna ako sikovna 😀 😀 😀 aspon dobry skutok si urobila 😵 😵

sisika
11. mar 2014

@pristela no ked pozriem na tvoje torty 👍👍👍
A ked uz som teda taky blb;prosim ta-z tolkeho cesta-to do formy ide na trikrat? Lebo ved 26cm priemer,to je dost mala forma. To treba mat tri formy a piect naraz,alebo moze cesto stat a cakat kym sa dopecie prve? To sa pecie potom celkovo tri hodiny????

sisika
11. mar 2014

No,dvoch mackov a niekolko muffinov uz treba odratat-ale toto je vysledok 😜😜😜

pristela
11. mar 2014

@sisika ja som tento korpus acidkovy este nerobila , mam ho tu napisany ze skusim pre nas , len musime najskor dojest tu tortuchu z nedele 😀 😀 ale baby ho tu piekli a je tusin od @adrika202 😕 alebo od Kvetky ? ja ti uz neviem , takze v tomto neporadim ☹

adrika202
11. mar 2014

@sisika prečo na tri razy ? nerozumiem otazke 🙂 ja ho bežne pečiem ,možno poradim 🙂

sisika
11. mar 2014

@adrika202 zda sa mi velmi vela cesta na jednu tortovu formu,v recepte je uvedene ze 26cm priemer,ja taku mam,ale neodvazila by som sa tam naliat to vsetko.... Tak ze ci ho delis na tri casti a pecies tri platy samostatne...
Teda lebo ja som si ml premenila na gramy,tak 800g muky,600g cukru...
Je to spravne?

jakelina
11. mar 2014

@sisika já do jednoho píchnu a podle toho vytahuju