Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

99deni
18. júl 2014

sikulky poradte... co moze byt za krem na tejto torte...robim podobnu citronovu... bez potahovky...ked dam plnku co je v torte neobschne mi? cim ju z vonka potriet??? foto je inspiracia z netu

ikula2
18. júl 2014

@jakelina uzasne a tie kocky no zbohom to si uz musela byt ukockovana 🙂 a ta krtkova ma taky uzasny tvar, to je ganaz ze? Krasna cela aj tie oblaciky ako ti stoja...

@muffinka8 rozkosna a co je mackovi nadhernyy

jakelina
18. júl 2014

@ikula2 děkuji, ano je to ganache. 😉

muffinka8
18. júl 2014

@mysiatkoo hej chápem 🙂 môže byť.

nika266
18. júl 2014

No a tu su moje tortičky

pristela
18. júl 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 už si sa aj ty pokazila, pche 😝 😝 😝 ti dám , že pokial nehodim foto 😠 😠 náhodou ted som mala len take uplne jednoduche, obycajne, take co som uz robila atd, celkom by to bol aj odddych nebyt dnesneho pocasia 😠 😠 😠

mysiatkoo
18. júl 2014

@pristela tie tvoje uplne jednoduxe su zakazdym hubaotvorena, tak sa nediv 😝

nika1985
18. júl 2014

ahojte dlho som tu nebola ale pridam jednu pre nasu velku slecnu k 3 narodkam rozkazy boli Sovicka 2ja slimacikovia a dve husenicky jedna z toho z kridlami tak som robila co sa dalo🙂 poskusala som si nove plnky @vlada111 dakujem za rady ten citronovy krem je super vsetkym chutil

jakelina
18. júl 2014

@nika1985 krásný a malé vše nej

vlada111
18. júl 2014

@nika1985 to sa teším, tortička sa podarila krásne 🙂

vlada111
18. júl 2014

@akzuzs perfektné video. Maslo to nebude, to je v Ázii drahé. Ale klobúk dolu, torty a podobné srandičky nie sú súčasť ich kultúry, ale aziati dokážu asi všetko 😀 Ja ich proste milujem 😀

vlada111
18. júl 2014

@dagmarmustafa nádherné diela, super práca

nika1985
19. júl 2014

@jakelina dakujem

denisak77
19. júl 2014

Povedala som ,že cez prázdniny už nepečiem,ale susedka nás pozvala na oslavu 18 tky do reštiky,tak som na rýchlo zbúchala tento zázrak.18 na krivo , už som to opravila,len fotiť v tejto horúčave už nebudem. 😀 😀 😀 😀

jakelina
19. júl 2014

@denisak77 krásný a moc hezká žlutá 😉

nika266
19. júl 2014

Dievčatá poradte aka je dobra potahovka ktora sa nerosi,viem ze domaci marcipán je super na toto počasie ,ale chcem vediet ktora kupná poťahovka,ďakujem

lawli
19. júl 2014

Moje víkendovky... @pristela takto dopadli moje prvé kvety na drôtikoch...viem ,že je tam milión chýb ,ale myslím ,že celkom pohoda...muchy vychytám a bude to ok 😀 Ďakujem za každú radu.... 😵

inak všetky išli na jednu svadbu 🙂

lawli
19. júl 2014

@99deni ak smiem poradiť ,aj by som použila ,praškovú šľahačku Dr. Oetker bez cukru - 2ks ,vyšľahať v jednom salku...super chutí a určite vydrží 🙂

lamps
19. júl 2014

ahojte 🙂 , pridávam aj ja moje tortuše. Pri tej so šaškom sa mi teda riadne "darilo" včera som mala pocit, že všetko, čo chytím do rúk sa mi v nich potentuje. Požiadavka bola, aby bola tortička veselá a aby bolo na nej veľa somariniek, ktoré budú deti z nej oberať a tá druhá tortuša je pre kamošku, ktorá mi zadara podarovala šaty, ktoré kúpila dcére, ale boli jej malé, tak mi ich posunula 🙂 a nechcela za ne nič, tak aspoň takto sladko sa jej odmením. A krásny slnečný a pokojný víkend vám želám

akzuzs
19. júl 2014

Ja len tak po skromne jedná torta dva koláče a orechová plnka je totálne mňmková odporúčam. Orechový koláč, orechovo-mascarpóne plnka, ríbezľový džem s kúskami ovocia, šľahačka posypana škoricou juj pustila som sa do toho a skončila som keď som mala 4 v sebe 😀 😀 😀 😀 Až sa hanbíííím 😅

akzuzs
19. júl 2014

PS: niekto tu chcel vedieť ako sa nadstavuje forma aby bol vyšší korpus tak som to pofotila a hodila na postupy.

pipka
19. júl 2014

chvalim , chvalim, chvalim...dodatocne aj popredu...to pre tie, co sem tortusky este len pridaju 😎 😀
nemam cas vyjadrovat sa ku kazdej jednej, lebo su naadherneeee vsetky 😉

ja dovolenkujem, tak len obzeram...a ozvem sa, ked sa vratime 😉 cmukam vas 😉

jakelina
19. júl 2014

@lamps krááááááááááááásný šašek 😉

grasie
19. júl 2014

@lamps @nika1985 @muffinka8 kočky nááádhernééé veselé tortičky 🙂

grasie
19. júl 2014

Ja som skúšala ksichtík 😅 Ešte to chce cvik, hlavne to maľovanie, ale vcelku som spokojná 🙂

artepf
19. júl 2014

ahoj holky, teda to je nádhera, co jste sem zase popřidávaly, sice ty dorty nevidím úplně 100%, protože jsem s noťasem venku, ale i tak tady slintám 😵
@dagmarmustafa to jsou krásné a nápadité dorty i cupcakes, nestíhám ukládat 😵 😉
@muffinka8 nádhera, hlavně ten dvoupatrový s medvídkem Pú, takové úplně miluju 😵 😵
@chvapilu super 3D dort, ten ti musel dát zabrat 😉
@lamps nádherný šašek i celý dort a i ten s kytičkou je moc milý 🙂
@grasie oc se ti obličejík povedl, myslím že už asi není co vylepšovat 😉
@jakelina a @mysiatkoo holky k vašim dortům už bez komentáře, hlavně jsem uchvácená z toho, jak jsou nádherně rovné a rovnou si jdu k vám pro radu - na příští týden mám čtyřpatrový svatební kulatý a chtěla bych se aspoň pokusit, mít je taky tak rovné - kolik čoko použijete na jednu šlehačku a na kolik dortů to asi vyjde (třeba 25 cm)? předtím si určitě seříznete boky dortu do rovna a to stačí? nebo je ještě potřeba "vybrat" trochu krému , aby potom nebyl vypouklý? a opravdu ta ganache nic neprovede s potahovkou, i když je tam šlehačka? to mi právě moc nejde do hlavy..
Jinak přidávám svoje kousky za minulý a tento víkend a musím se přiznat, že inspirace byla většinou @jakelina, takže moc moc díky 😵 😉

muffinka8
19. júl 2014

Baby, tento extrúder? Máte? Nepotrebujem nič extra lebo aj doteraz som sa bez toho zaobišla. Len či funguje aj na tie tvrdšie hmoty ako Smartflex.

lokalistin
19. júl 2014

@muffinka8 ja ho mam, ale pouzivam WI a ta je mäkksia ako smart,tak neporadim,ci je dobry aj na tvrde

evicaka
19. júl 2014

Ahojte, ako vždy aj teraz ste všetky popiekli prekrásne tortičky 🙂 a pridávam aj ja jednu

jakelina
19. júl 2014

@artepf zlatko, máš je nádherné. Krásné živé barvy. Já to ganache nevážím, sypu do teplé šlehačky čočky a míchám až to je husté tak akorát. Zarovnaný dort potřu jednou vrstvou, důkladně vyrovnám a pak už jenom ještě jednou přetřu a zatřu dírečky a malé nerovnosti. Ještě jsem snad ani na jeden dort nedělala, vždy jich mám na víkend víc, tak tu dávku nevím. Raději dělám víc a zbytek použiju na zmrzlinu nebo do nějakého poháru, pudinku atd.. Děti mi to sní s ochotou, je to moc dobré 😀 😀 😀