Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kukulka1
27. júl 2014

@zuzka7512 Zuzička,nádhernééé 😵 😵 😵

vladiella
28. júl 2014

Babulky, stretli ste sa uz s papierovymi trezirovacimi sackami??? mate nejaky tip kde sa daju kupit?
a tiez potravinove folie na cokotransfer ale ciste, bez samotneho cokotransferu (food grade acetate sheet) toto: http://www.svetpeceni.cz/detail-vyrobku/stroje/... , ale ja to nepotrebujem do tlaciarne, a toto je strasne drahe... viete cim to nahradit? je mozne pouzit silikonovu podlzku?? zda sa mi to podobne ako obaly na vysvedcenie 😀 ale tie asi nebudu vhodne, vsak? dik moc

medynka82
28. júl 2014

Baby z BA,nemate niektora cas urobit torticku na stredu? Napiste mido posty.Dakujem

cwilinge77
28. júl 2014
vladiella
28. júl 2014

@jakelina Maji, ten glukozovy sirup maju I v potravinach? Mam doma len agavovy a javorovy, myslis ze mozem nahradit?? Ten sirup ma mat aku funkciu v mliecnom domacom marcipane? Ale sa da glukozovy sirup vyrobit? Uvarim vodu s glukozovym cukrom?? Dik moc

jakelina
28. júl 2014

@vladiella já kupuji ve zdravé výživě, já myslím že nahradit můžeš. Někdo dává dokonce i med. Nikdy jsem nevyráběla, ale možná bude na internetu recept. Nějak se to vaří a přidává se myslím citron. Ale fakt netuším

sikag
28. júl 2014

@maya30 a preco si robila z burizonky? kvoli vahe?

ikula2
28. júl 2014

@mimcak prosim ta ake rozmery si mala na tej svadobnej 3poschodovej, sa mi paci ta velkost a idem tiez robit 3posch. tak zvazujem nad rozmermi..

mimcak
28. júl 2014

@ikula2 28,20,14 3x plnená ,pribináčik všetky poschodia váha 9,5kg

ikula2
28. júl 2014

@mimcak prosim ta a davala si aj ovocie??

ikula2
28. júl 2014

@mimcak a to bol zamer ze si nechcela rovky rozdiel medzi poschodiami?

maya30
28. júl 2014

@sikag lebo druha oslava bude v zahranici a tam spravia len okruhlu tortu a tento burizonkovy vrch aj s postavickou chcu postavit na to, tak kvoli tomu...

jankako
28. júl 2014

ahojte žienky.mám otázku tak všeobecne na všetky,kde kupujete cukráranske pomôcky/marcipán,farby,pomocky/ a či nepoznáte nejaký velkosklad-velkoobchod čo distribuuje aj do menších predajní.dakujem krásne

jankako
28. júl 2014

@zuzka7512 krásne tie s tými kalami,ale všetky sú krásne

muffinka8
28. júl 2014

@vlasta80 ježkove oči 😨 a ja že prečo si fotíš ruku na hmote 😀 😀 a potom zrolujem nižšie a tá ruka už nepokračuje 😕 ... veľmi dobrá práca 🙂 🙂

lucula73
28. júl 2014

@jankako kde je dáky velkoslad neviem,ale ja kupujem vačšinou na nete,obchodov je milion,na stránke tortyodmamy ich máš po boku takmer všetky spomenuté.............alebo v PD vo vtáčniku je taký malý obchodík,ale majú veľa vecí..........niekedy je jedno,či objednám z netu,alebo tam........
a ešte u čínanov majú veľa všeličoho,treba tie koše u nich prehrabať 😀

79zuzana
28. júl 2014

Ahojte 🙂 Znovu hladam cukrarocku, tentokrat v Nemecku. Jedna moja kamoska byva vo Frankfurte a hlada niekoho kto by jej upiekol torticku pre manzela k 40. narodeninam ;) Prosim kocenky co zijete v Nemecku, ste niektora poblizku? Velmi znovu dakujem 🙂

vlasta80
28. júl 2014

@muffinka8 dakujem🙂

mimusa94
28. júl 2014

Baby neviete mi poradit postup na penis alebo niejake inspiracne fotky? :D dakujem

sikag
28. júl 2014

@maya30 tak to je jaky vynalez 😀 😀 😀 😀 to niekedy pouzijem

sikag
28. júl 2014

@mimusa94 a ty nemas doma inspiraciu? 😝 😀 😀 😀 😀 😀

mimcak
28. júl 2014

@ikula2 nie ovocie som nedávala. A bol to zámer.už som tak robila a páči sa mi tak torta.

mimcak
28. júl 2014

@sikag 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
28. júl 2014

ahojte kočky,
nemáte prosím niektorá nejaké inšpirácie na čokoládovú poschodovú tortu???zháňam niečo na 70ku ,nič pekné nejak neviem nájsť........vdaka moc.

ikula2
28. júl 2014

@lucula73 ja mam jednu taku starsiu ale zaujali ma niektore detail 🙂

olo2003
28. júl 2014

Ahojte žienky, poprosím nemáte náhodou postup na výrobu náradia pre kutila ( napr. kliešte, pílka, skrutkovač) ale bez pomôcok? ďakujem pekne.

ikula2
28. júl 2014

Dievcata co mate skusenosti s pecenim CUPCAKES na svadbu alebo inu prilezitost, mozte mi napisat ceny kolko si pytate za jeden???? VElka vdaka. Vobec netusim kolko si pytat.... zatial som robila len pre rodinu a pre nas tak to bol darcek...

nika1985
28. júl 2014

baby davate k tortam sviecky ? mam teraz taku blbu zakaznicku robim jej asi prvy a posledny krat uz mam nervy v kybli co vsetko chce na 3kg tortu a to som este ani nezacala 😠

lucula73
28. júl 2014

@olo2003 tak to asi ťažko........ja som si z garáže doniesla za sáčok náradia a modelovala.....
skus na nete nájsť obrázok konkretneho náradíčka čo chceš a podľa toho 😉
@nika1985 ja som raz dala tú horiacu fontánu,ale som si za nu vypýtala,koľko aj stála...........inak nikdy...........