Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

olo2003
28. júl 2014

@lucula73 ďakujem za info, asi mi nič iné nezostane 😒 , aj som hľadala na nete, jediné čo som našla boli z foriem, ale dúfala som, že máte niečo v zálohe. no nič tak môžem postupne začať. 😉 ešte raz vďaka.

jenie123
28. júl 2014

@nika1985 mne sa tiež stalo, ze chceli sviecky, tak mam par do zasoby a ked si vypytaju dam, inak nie..

jenie123
28. júl 2014

@nika1985 ja mam tiez jednu zakaznicku, uz hovorim ze naposledy jej peciem a vzdy ma ukeca a ta si navymysla.. co najmensiu a milion postaviciek.. a plnku si zmeni den pred oslavou a podobne..

ikula2
28. júl 2014

@nika1985 ano ja davam tak do tych 5ks :D na 10 rokov uz nie

nika1985
28. júl 2014

@jenie123 dakujem no ona pise take somariny normalne mam sto chuti povedat jej ze ked jej to tak vsetky cukrarky vzdy robili nech ide k nim. akoze uz som mala vselico aj som ochotna spravit vselico ale toto je uz moc 3kg torta macko usko, zajace,prasa sviecky,5x plnenu a co ja viem este co vsetko 😠ze 2x vie plnit kazdy amater tak som jej povedala nech si to vyskusa jaj take mam nervy ani modelovat sa mi nechce
@ikula2 dakujem

lucula73
28. júl 2014

@olo2003 to neni ťažké,daj si do googlu napr. skrutkovač obrázky a nájde ti....a podľa toho sa to dá pekne 😉

lokalistin
28. júl 2014

@79zuzana ja som daleko-mnichov, njonja je tusim tam hore

lokalistin
28. júl 2014

@79zuzana akuraat kukam, ze ona je z düsseldorfu to je tiez ale 200km

mimusa94
29. júl 2014

@sikag hh jasne ze mam :D :D :D :D hahaha cakala som ze to niekto napise :D :D

adipas
29. júl 2014

Ahoj holky, mám jeden problém při tvoření dortů a chtěla jsem se zeptat, zda s tím máte některá z Vás zkušenost nebo jste od někoho něco již takového slyšeli.
V poslední době mi strašným způsobem vlhne marcipán potažený na dortu. Není to tím že bych dávala pod něj tvarohový krém, jsou to vždy máslové krémy. Marcipán si dělám sama ze sušeného mléka ale už jsem zkoušela i Montanu ale z toho jsem měla dva dorty super a další opět vlhnul. Zkouším přijít na to čím to může být, moje poslední varianta je že potahuju dort vychlazený z lednice, ale jestli to není tím tak už opravdu nevím... Marcipán mám super zpracovaný dort potáhnu, a najednou jakoby ho někdo postříkal vodou. Pak když ho dám do lednice vychladit znovu tak "uschne", ale jak ho opět vytáhnu ven tak během chvilky je zase mokrý... To mi právě nejde na rozum, že když už jednou v té lednici uschne tak že opět zvlhne. Už opravdu nevím čím to může být... prosím o radu. Děkuji předem!

jakelina
29. júl 2014

@adipas všechno studené se v teple orosí. Ale vodu na dortu jsem nikdy neměla, vlhký je to ano. Vem si jak dáš do lednice něco v lahvi a pak vyndáš, tak po tom teče z toho úplně voda. Já taky potahuji i mléčným marcipánem a jediné co mě napadá, že máš moc nízkou teplotu v lednici 😲 😲

mimusa94
29. júl 2014

@jakelina ja si myslim tiez ze to bude chladbickou prefoze aj mne toto robilo akokeby bola v chladnic ke namraza a ten fondam akoby tu vodu pohlcoval a preto bol mokry.. :/

79zuzana
29. júl 2014

@lokalistin hm...ďakujem. Napisem jej. Nepotesim ju :( Hladala už niečo vo Frankfurte, ale ešte nič nenašla 😒

jenie123
29. júl 2014

@nika1985 tak 5krat plnenu a 3kg, tak to mas co robit.. asi sa ti vsetky tie postavicky na nu nedaju.. 🙂🙂🙂

sticker
29. júl 2014

Baby, prosím vás, pečiete niektorá mramorák inak ako 150 stupňov a spodný ohrev? V starom sporáku som tak piekla a teraz v novom po 20 min. v trúbe sa mi zdá, že odspodu sa už slušne chytá a zvrchu je z cesta niečo ako "ropucha" 😝 Samý kopček..... Viete poradiť? Vidím to na ďalší korpus 🙄

sticker
29. júl 2014

Po pol hodine pečenia na 150 sa absolútne nelepí na špajdľu ☹ Z 8 vajec na klasickom plechu sa zdvihol iba v strede, aj to nič moc.... Hm, kým sa "zžijem" s novou trúbou 😒

mamavera
29. júl 2014

@nika1985 baby ja sa vám čudujem, jedna postavičke je v cene torty, ostatné sa priplácajú, klasická torta - to zn. plnená dva, tri krát cena normálna, vymýšľanie - plnená 5 krát príplatok, je s tým viac práce, nie? Moja suseda objednávala z netu figúrky na tortu, už neviem odkiaľ a jedna stála 3 eurá a to boli maličké. Veď si to započítajte a uvidíte, ako zmení zákazníčka názor. Ja sa sem chodím kochať, máte tu neuveriteľné umelecké diela a chceli by ich pomaly zadarmo. Veď marlenka v tescu nemá ani kg a stojí vyše 14 eur....

grasie
29. júl 2014

@sticker a prečo pečieš len na spodnom? 😕
ja mávam pustený vrchný aj spodný, zo 6 vajec pečiem niečo málo cez hodinu
a teraz čítam, že na klasickom plechu, no tak to sa pečie menej, ve´d jak klasickú bublaninu, tiež vňhorný a spodný ohrev, mriežka v strede, či?

nika1985
29. júl 2014

@jenie123 tak plnit jej ju budem 3x a dost nech sa strci a ze ci sa da parizska mrazit sa ma pytala akoze nechapem asi si vazne napisem k informaciam o torte ze max. na 3kg tortu jedna postavicka v cene len kolko si budem pytat za tie ostatne neviem. 😒 a viac jej uz nepeciem ani keby co ked ma take super uzasne cukrarky v meste tak nech si da k nim preco potom prisla ku mne a to uz 2tortu jej robim a chce este ale som povedala ze neberiem objednavky. Toto je vazne robota odrzku niekedy

muffinka8
29. júl 2014

@nika1985 ak to máš robiť s nechuťou tak nerob. A koľko postavičiek chce? Vypýtaj za každú navyše 5 €. Ja to už tak robím, lebo niekedy je to fakt des čo ľudia chcú a možno si to sama rozmyslí 😅

sticker
29. júl 2014

@grasie No to mám tak ešte zo starého naučené ☹ Tam ak si dala kombinovane - spodok + vrch,tak mi to zvrchu v momente zhorelo..... No čo, snáď si na seba s tou trúbou zvykneme 😝

grasie
29. júl 2014

@sticker a jak sa ti v nej dobre pieklo 🙂
tak skús dať teraz pri ďalšom oba ohrevy, uvidíš, čo to urobí, ale je to nová rúra, tak by to mohlo upiecť normálne.
no a ten korpus inak ako dopadol?

adipas
29. júl 2014

@mimusa94 @jakelina Holky děkuji za odpověď! Já právě zkoušela v ledničce stupně spíše snižovat než zvyšovat. Standardně mám nastavenou lednici na +4 stupně. Na kolik máte vy? A @mimusa94 jak jsi problém vyřešila?🙂

jakelina
29. júl 2014

@adipas já na 6 nebo 7

sticker
29. júl 2014

@grasie Prihorený od spodu riadne 😝 😅 Nebol taký nadýchaný, skôr "hustý". No a z tých 8 vajec sa fakt ledva zdvihol na výšku plechu a to som si ešte plech obložila papierom na pečenie, že aby sa pekne ťahal do výšky 😀 Asi je tých 8 vajec aj málo na plech 26x35cm 😒 Vôbec sa mi nechce ísť do ďalšieho, no ale musím. A to budem z neho ešte vyrezávať číslo 4.

jakelina
29. júl 2014

@sticker asi bude chyba v receptu nebo v troubě, já na plech peču z 5-6 vajec a je vysoký dost, jde i jednou prokrojit.

nika1985
29. júl 2014

@muffinka8 postavicky macko usko, zajace, prasa takze 4 plus je samozrejmost dat jej sviecku a ked som sa jej pytala ci teda jej ju mam zadovazit ze to si vacsinou kazdy sam tak mi napisala ze jasne ze ja ze to je normalne tak mi skoro oci vypadli ze ak je to problem ze ved sviecka stoji 0,50 ze to si mam zaratat. zas ked si predstavim ze dieta caka na tortu a kvoli mamine ktora si nevie predstavit c sa za pecenim skryva alebo asi este ani len babovku nepiekla tak ho nesklamem viem co by robili moje keby tortu na narodky nemali keby mi povedala skor co a ako tak ju samozrejme zrusim ale chce to ma piatok a to uz asi nikoho nezozenie ale aspon som poucena do buducna ako s kym jednat asi vazne nemozem byt taka blba a ustretova.

grasie
29. júl 2014

@sticker no pekne dopadol 😀
neviem, či tých 8 vajec stačí, záleží, ako ho potrebuješ mať vysoký, môžno ti pomôže, že ja som do formy 30 x 20 robila z 8 vajec mramorák, ale celokakaovú verziu a vyrástol mi krásne na výšku formy tých 6 cm.

mimusa94
29. júl 2014

@adipas zatial som ho nevyriesila :D prepla som chladbicku z 3 na 1cku ked sa torta bude chladit dan ti veduet ci sa topiii alebo nie 🙂

mimcak
29. júl 2014

@nika1985 Ja som mala minule zákazníčku.prišla pre tortu a suverénne tak drzo sa pýta a sviečku ste mi prečo nedali. Ja pozerám naňu 😕 😕 ,že ja sviečky nedávam a ak niekto chce tak ma poprosí či by som nekúpila aj sviečku. Ale mala som doma nejaké tak som jej potom dala.