Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
19. aug 2014

@zuzu188 banan, mandarinky...broskyne 😉

zuzu188
19. aug 2014

@pipka banan som im vravela,tak ten moze byt..len k nemu este nieco 😒..budem davat na platy domaci cucoriedkovy dzem,su v nom aj cele cucoriedky

sikag
19. aug 2014

@mimcak mne to pride ako baza 😀 😀 neviem skus porobit vela malickych mini pidi frezii co sem davala nedavno pristela (tie sa robia lahko), ale obyc male kvietky stensi a daj po jednom na drotik a zviaz. mohla by si dat aj hortenziu, ale ta je uz dost velka, ale farebne sa bude hodit
@muffinka8 krasna 🙂

sticker
19. aug 2014

@nika266 Prosím ťa, na tej 4poschodovej si akú farbu použila? Trochu ivory, alebo ešte nejakú? Potrebujem takú farbu a ešte ozdoby aj spraviť lesklé, ako keby poprášené. Moc ďakujem.

nika266
19. aug 2014

gelova farba RD pro gel cream, je to gelova farba v tube,kupovala som ju u kamky,tak na ozdoby by som použila praškovu lesklu

nika266
19. aug 2014

@sticker napisala som ti to pod teba

evicaka
19. aug 2014

Kočky, prosím.. kvietok "eustoma", nevideli ste niekde fotopostup??? Vopred krásne ďakujem 🙂 🙂 🙂

gumidekmomo
19. aug 2014

ahojte babulky tak pridavam dalsie dva moje vytvory jedna krstinova a druha kobliha Houmra Simpsona 🙂)pre môjho muzicka 🙂)

muffinka8
19. aug 2014

Do septembra posledná 🙂

jakelina
19. aug 2014

@muffinka8 zlaťunký

mimcak
19. aug 2014

@muffinka8 ten je rozkošný 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mimcak
19. aug 2014

@sikag aj mne to príde ako báza. No uvidím dnes budem skúšať.Uvidím čo nakoniec z toho vznikne. 😒

mrka2
19. aug 2014

@mimcak mne to pride uplne ako kuceravy ladovy salat. ja tam ani mini kvietky nevidim 😅 😕 😀 skoda,ze sa neda zvacsit ta foto.

sikag
19. aug 2014

@evicaka no nevideli 🙂 to je ten lyziantus co sme sa bavili minuly tyzden 🙂 je to nieco podobne ako ruza bez stredu, len nahustejsie lupienky poprekryvaj a nevyhni tolko dovon - skus sama som zvedava 🙂

evicaka
19. aug 2014

@sikag no už skúšam, som zvedavá čo z toho vzíde 🙂

lily39
19. aug 2014

ahojte,asi budem mať hlúpu otázku,ale prvýkrát budem robiť tortu s poťahovkou,len sa chcem spýtať,resp.prosím o radu,keď ju dokončím,môžem ju dať normálne do chladničky?na vrchu buddú ozdoby tiež z toho smartflexu-ružičky a tak....alebo ako to skladujete vy?niekde som čítala že kvoli vlhkosti by som to nemala davať do chladničky,a inde zase že to vobec nevadí,tak teraz neviem,a ked to necham vonku,zas s abojím,aby sa mi plnky nepokazili....špajzu nemam,a je ešte dosť teplo.... dakujem všetkym za rady!!!

sikag
19. aug 2014

@lily39 ked si spravis ozdoby, tie susis normalne pri izbovej teplote. ked ich mas hotove, urobis tortu, potiahnej ju, ozdobis ozdobami a sup do chladnicky 🙂

lily39
19. aug 2014

@sikag ďakujem za radu,ružičky už suším pomaly....len som nevedela,čo potom,to s tou vlhkosťou v chladničke ma úplne zmiatlo,ok,takže do chladničky,ešte raz Ďakujem.

gumkacka1
19. aug 2014

ahojte babulky, idem si k vam po radu. mam urobit tortu pre 11 rocne dievca. nic viac mi k tomu nepovedali, len aby bola pekna a mala by byt okruhla. nic ma nenapada, aku by som mala spravit. nemate nejaku inspiraciu pre mna? 🙂

ejkula
19. aug 2014

@mysiatkoo tá maľovaná torta je neskutočnáááá 😵 , ja by som si to musela najskôr nakresliť na papier, potom spraviť nejakú šablónu, potom ešte predkresliť na tortu a nakoniec by som to aj tak vzdala 😀 . Skrátka je krásna 🙂

z.junasova
20. aug 2014

Moje tortičky k 30. narodeninám mňa a manžela a priateľa švagrinej 🙂 Hrošíka som robila v spolupráci so švagrinkou, ona ho vytvarovala a spravila tie vlnky okolo neho. Práve toho hrocha som sa najviac bála, ale celkom sa vydaril 🙂 a pripájam aj úžasnú a chutnú slanú tortu, ktorú nám dala spraviť manželova mamina 🙂

tatya
20. aug 2014

ahoj "tortacky" 😀 tiez som skusila urobit svoju tortu, ale nie som taka velmi sikovna ako Vy tu 😝 mozno by to chcelo len viac skusat, len teraz naozaj nebudem mat cas a co som kupila nevyuzijem, tak som Vam chcela ponuknut Cukrové perly PERLEŤOVÉ BIELE - 80 g, minula som max. 30 ks a gelove farby Wilton, listovo zelená LEAF GREEN, tu som pouzila na tej jednej torte a kráľovská modrá ROYAL BLUE, tu som ani neotvorila 🙂
tak ak by mal niekto zaujem, napiste IP 🙂 dakujem

lokalistin
20. aug 2014

@michaela3011 pekne, ta s majou je uplne kraaaasna

lokalistin
20. aug 2014

@muffinka8 nadherna

lokalistin
20. aug 2014

@sikag boze ta s tym stencilom je prekrasna

lokalistin
20. aug 2014

@janka22201 ja som raz tak mixovala marcipan a tiez mi to vypadlo a odvtedy som nemala, ale nebolo penez a ked som zbadala tento hned som brala

lokalistin
20. aug 2014

@grasie kraaaaasna

sulaiovamaja
20. aug 2014

Dnes som sa prvy krat odhodlala robit kvietky, v cukrarskom obchode som si nakupila drotiky a pasku a dufala som ze to bude take jednoduche jak na videu.Vysledok? Zamotala som sa do pásky, cela som bola od farby, drotiky mi vykukali z kazdej strany.........................................Závidím Vám tie vaše kvietky

sikag
20. aug 2014

@muffinka8 prosim ta a tu gumpastu pouzivas tu satin ice?

muffinka8
20. aug 2014

@sikag áno