Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
29. aug 2014

@mimcak krásný a máš krásnou hranu a rovné boky 😉

sulaiovamaja
29. aug 2014
kubrt
29. aug 2014

@ivcak333 byly to KIT-KAT a myslím, že jsem to lepila na čokoládou obmazaný dort. Jinak kolik by jich bylo potřeba si musíš tak nějak spočítat podle obvodu dortu. Máznout trochu čokolády, a hned na ni jednu přilepit a chvilku přidržet .A nějakou stužku, aby to jistila. 🙂

mimcak
29. aug 2014

@jakelina Ďakujem 😵 Ja som čakala kto si to prvý všimne aj som tipovala teba 😀 😀 😀 . Je to torta pre kámoškynu malú tak som skúsila ganache s tým,že som tortu aj pretáčala. A musím priznať je to aj volným okom krásne rovné ,páčilo sa mi to aj to,že som nemusela tolko behať so žehličkou po torte ako napr. po tej čo mám v chladničke,lebo tú som iba maslovala. 😒 A naozaj iba 500g hmoty som použila 😉 ako si to tu spomínala ty.

jakelina
29. aug 2014

@mimcak jsi šikulka 😉

alexslovakia
29. aug 2014

Dnes ma moje krstniatko 7rokov tak na zelanie som mu spravila toto,dufam ze ho to potesi 🙂

kubrt
29. aug 2014

@meo děkuji 🙂 a přiznávám, že jsem ho 2x potahovala, pořád se my trhal potah ☹ ☹ furt jsem si myslela že vychytám tu potahovku z těch pěnových bonbonů a ne - tak jsem to vzala a už ji nedělám 😠

akzuzs
29. aug 2014

Dnes mi volala pani že či by si mohla u mňa objednať tortu a ja jej že v blízkej dobe už neberiem lebo to nebudem stíhať a dorobím len tie čo som sľúbila cez léto. A tá pani mi vraví že ona by to nechcela na blízku dobu ale že na zajtra 😀 😀 😀 😀 😀 A podotíkam že volala o 15tej a v chladničke mám ešte dve nedorobené torty a zajjtra si pre ne prídu 😀 😀 😀 Tak jej vravím že vylúúúčené. A ona že to by bola len taká jednoduchá (v duchu som si pomyslela že to poznám to jednoduchá. povie že nič zložité a keď mi to pošlu do emailu foto torty, tak mi huba spadne) 😀 😀 Tak hold smola. No idem vaľkať 😀 😀 😀 😀

elamaslakova
29. aug 2014

Dievčence pridávam moju kravičku , je na 50-ku pre inseminátora, tieto 3D torty nie sú moja parketa ,ale skúsila som to 🙂

moicka
29. aug 2014

dnesna premiera mesca 🙂 ☹ 🙂. Ak ste si podobnu nahodou spoznali, ospravedlnujem sa, robila som presne podla poziadavky zakaznicky 😀 😀 😀 😀

sticker
29. aug 2014

@moicka Moni super!!!!!

moicka
29. aug 2014

@sticker Dakujeeeeem 🙂

moicka
29. aug 2014

@ivcak333 ja robim z tohto mnozstva a klasicku gulatu naplnis iba 2x

lokalistin
29. aug 2014

@elamaslakova krasna, len tu podlozku by som tiez obalila na vrchu hmotou

lokalistin
29. aug 2014

@mimcak perfektna, krasne hrany

lokalistin
29. aug 2014

@viki107 ja som robila slanu-takej sa chlapi aj tak najviac potesia 😉

zozo111
29. aug 2014

Ahojte, prosim vas o radu.... používate tiež Smartflex Velvet?
používam ho asi rok, mam pocit, ze mi nerobil zo začiatku problemy - aspon si nepamatam, ale asi od aprila pozorujem ked robim torty, ked sa krajaju, tak sa ten smartflex neskutocne tahá, fakt ako sopeľ... je to nechutne aj muž si to všimol, fuj. Aj ked odlepujem ozdoby, aj ked sa krája, pritom to nie je topenie, mam to riadne v chladničke, ani vlhko nemam. Som z toho zufala, ked to krajaju zakaznici, co si mozu mysliet..?
Predtým som robila s MMF a nikdy nebol problem.
Robi sa to aj vam?
uvazujem nad zmenou marcipanu, ale tento mi tak velmi vyhovuje...
dakujem vam, som z toho fakt nestastna uz.

sulaiovamaja
29. aug 2014

@zozo111 mne sa síce netahá, ale Pri valkani mi mi robí take vzduchove bubliny a tiez neviem čo mam s tym robit alebo čo robim zle

viki107
29. aug 2014

@lokalistin aaaa mohla by som ta poprosiť o nejaký ten recept lebo teda na slanou ozaj nemám žiaden
... :D

nika266
29. aug 2014

Konečne hotové,to je ale fuška

lokalistin
29. aug 2014

@viki107 ja som nerobila podla ziadneho receptu, dala som take nieco ako toastovy chleba, to bol taky taliansky bez korky, natrela pikantnou pomazankou-kupovanou nejakou s cili podavala, sunku, papriku, cibulku-navrstvila niekolko vrstiev natrela cele tou pomazankou a obalila syrom. pozri v mojom albume-moje tortusky

elamaslakova
30. aug 2014

@lokalistin Bolo by to krajšie, ale zase by to zdvihlo váhu a už teraz som prekročila limit čo mi dali . Vieš keď niektorí ľudia neradi dávajú peniaze za to čo nezjedia a je to len pre estiku . Ale plne s tebou súhlasím.

lawli
30. aug 2014

Moje víkendové sladké výtvory 🙂
...kočky tie vaše som už nevidela min. 3 týždne dozadu ☹

maya30
30. aug 2014

ahojte, tento tyzden ste mali asi vsetky narocny, aspon u nas je vela svadieb asi kvoli predlzenemu vikendu...ale drzala som sa statocne a vzala objednavku len od jednej pani, davam sem 2, tretia torta bola s jedlym obrazkom obcianskeho preukazu, tak kvoli udajom nedam, aj tak bola len jednoducha. Baby ak uvazujete nad kupou tejto krajky s ruzami tak si to rozmyslite, to je priam umenie dostat ju von celu 😝 Ruza je hruba, takze by mala dlho schnut, lenze dovtedy je ta sietka davno presusena, zozadu na torte je sietka skoro cela vymrvena, tam som to musela maskovat...no neviem ci este najdem odvahu pouzit ju.
Celo postele som prvykrat piekla z medovnika, lebo pri tomto pocasi nebola sanca na uschnutie, nasla som recept na tvrdy dekorativny pernik a bola som velmi spokojna, lepsie ako nervy s hmotou ci vyvtvrdne 😉

sticker
30. aug 2014

@nika266 Náááádherné torty 😵 😎 Koľko vážila tá 4 poschod. s tým srdcom na vrchu?

mimcak
30. aug 2014

@lokalistin Ďakujem 😵 😵

pppeeetttaaa
30. aug 2014

ahojte dievčence, aj keď som ešte nestihla všetko popozerať, už teraz vás chválim.. vždy ma inšpirujete, tak sa teším ako si ľahnem a keď mi to malá dovolí v kľude poobdivujem nové tortičky... ja mám ešte prázdniny, síce už pečiem, ale pomenej, tak teraz som mala znovu len 2 tortičky, ale o to viac si ich vychutnávam, lebo som si urobila Vianoce a kúpila som si jeden krásny darček :D - posledná foto :o))))

nika266
30. aug 2014

@sticker 14kg

mimcak
30. aug 2014

Tak a posledná. Pre dvojičky na krst 🙂

mirinecka
30. aug 2014

takto som nakoniec poriešila krstinovú pre ročného chlapčeka 🙂