Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. sep 2014

@evicaka děkuji, asi dám taky špendlík.

jakelina
6. sep 2014

@mamcas asi jsi to měla moc husté a nebo moc ztuhlé. Musí to jít krásně roztírat, když se ti to tahá, dej na chvilku do mikrovlnky a znova natři.

lenuliatko
6. sep 2014

Ženky poraďte, mám torty v chladničke, už potiahnuté K2. Keď ich vytiahnem von, rýchlo sa zarosia, je veľký teplotný rozdiel. Mohla by som urobiť tak, že pár hodín pred odovzdaním vypnem chaldničku, aby sa teplota pomaly vyrovnávala, alebo len znížim chladenie? Má to zmysel? Bude sa menej rosiť, alebo je to jedno?

evicaka
6. sep 2014

ahojte, pridávam moju dnešnú,krstinovú...pekný deň 🙂 🙂 🙂 🙂

sticker
6. sep 2014

@evicaka Krásna 🙂 Veľmi sa mi páčia krajky... Ešte rok a odhodlám sa aj ja 😅

bubobubina
6. sep 2014

dievcence, davate do pribinaka mrazene jahody? nepustaju privela vody? ja som robila zatial len s malinami abo s lesnou zmesou...dakujem 🙂

pristela
6. sep 2014

holky pridavam víkendovky aj ja 😉

jakelina
6. sep 2014

@pristela jsi měla hranatý víkend 😀 😀 😀

pristela
6. sep 2014

@jakelina 😝 jo , idealne na vysskusanie ganache 😠 este keby som tu čoko kupila 😀 😀 😀

camilka54
6. sep 2014

@lenuliatko Ja mám chladničku zapnutú iba na jedničku a ešte som tam dala 3 kelimky sodu bikarbonu na pohlcovanie vlhkosti.A na zadnej stene mám karton z krabice a je to v pohode.

sissmiss
6. sep 2014

@pristela vdaka 😕 Ja som dnes celej narodeninovej navsteve vysvetlovala ako sa to robi s tym sackom a vsetci ma obdivovali ako som to zvladla 😎 😀 Asi by som mala viac citat co tu je popisane, clovek sa tu moze vela dozvediet 🙂

protivnablodina
6. sep 2014

Ahoj baby, chcela by som sa opýtať, určite máte niektorá skúsenosti, ako sa dá urobiť taká tá "plyšová" mačka alebo macko z marcipánu. Pomocou lisu na cesnak alebo je na to nejaká iná metóda? 🙂

Ďakujem

daja55
6. sep 2014

@nika266 ten lyžiar je super

pristela
6. sep 2014

Holky kedze som toho mala tento vik malo , tak som vcera fotila popri modelovani take uplne jednoduche mega rychle jednoduche kvety este neobjaveneho druhu 😀 😀

1katuska73
6. sep 2014
mamcas
6. sep 2014

@jakelina tam je podmienka aby to bolo teple? Lebo ja som zohriala coko v mikro, vliala smotanu a premiesala...potom natierala a tieklo mi to dolu a tahalo tu plnku von...asi to budem musiet skusit nie od mojho oka, ale presne podla receptu 🙂 tak som to chcela mat vyskusane na tu svadobnu....asi ostanem nateraz pri kombinacii overenej hoci nie takej krasnej rovnej...

lenuliatko
6. sep 2014

@camilka54 len, mne sa torta nerosí v chladničke, ale keď ju vyberiem von

pristela
6. sep 2014

@1katuska73 pocuj žena, nebola si ty dat tlacit foto na tortuchu v tortickove a nevravela ti tam holka ze mas ten obrazok strasne malinkaty na vytlacenie ????

jakelina
6. sep 2014

@mamcas ne teplé to nemusí být, ale ne moc ztuhlé. Ono se to fakt špatně popisuje. Zkus podle originál receptu, já jsem fakt taková patlala matlala, co nic neváží a neměří. Já odvažovala jenom poprvé, když jsem to dělala a pak už odhadem a jak už jsem psala, snažím se spotřebovat i různé zbytky krémů, tak to tam přidám, když obsahují máslo a nebo šlehačku. A natírám to ne dokola po obvodu, ale tahy nahoru a dolů příborovým širokým nožem a až zatřu ten krém co je v dortu, tak teprve to uhlazuji kolem dokola pravítkem.

jakelina
6. sep 2014

@mamcas jestli ti to hodně teklo, tak jsi to možná měla moc teplé a nebo řídké. Záleží i jak máš vychlazený dort na který to dáváš, mně to tuhne spíš až moc rychle, že to sotva stíhám roztírat a rovnat, aby to ještě bylo mazatelné. 😝 Holt to chce zkoušet a popřípadě si to přizpůsobit podle sebe. 😉

nika266
6. sep 2014

@daja55 no dala som mu meno michal džexon,kde som sa dotkla nieco odpodlo,no nervy

camilka54
6. sep 2014

@lenuliatko No keď máš chladničku nastavenú na vyšší stupeň, tak preto sa Ti potom vonku rosí.Ale napríklad včera v noci bolo aj vonku vlhko a sa zlé poťahovalo.

jenie123
6. sep 2014

@sticker dakujeeeem, si strasne zlata 🙂

mysiatkoo
6. sep 2014

hlasim KO po tohtovikendovom tortovani... cokoladova mi vzala 8 rokov zivota minimalne a este sa mrxa fajne orosila, ked som ju vytiahla z xladnicky... ale cakat na odrosenie uz nebolo kedy 😒 cokoladu som mala este aj na zaxode 😀 😀 nastastie,ze su decka s mm na vylete, inak neviem neviem 😝 😅 a este Masa s medvedom ... dobruuuuuuuu noc 😅

bubobubina
6. sep 2014

@mysiatkoo tyyyy jooo, perfektne....a ako si robila tie boky na coko torte? :o

elamaslakova
6. sep 2014

Dievčence pozdravujem vás, som ustatá ako Pejo cez týždeň torty a dnes sme vyorávali zemiaky , tak som KO , pridávam moje 4 tortičky a idem popozerať tie vaše úžasné dielka. Svadobná na želanie nevesty jednoduchá s margarétkami, potom malá svadobná vo fialovej farbe , prilba hasičská , a na 50-ku s motorkou , a keďe jej sfukovali kolesá ked stála ,tak som ju oprela o taký kopček 🙂

bubobubina
6. sep 2014

@pristela jeeeej, tak takto praskovat viac lupienkov naraz by ma nenapadlo 😅 😨 a tu vlozku mas spod nejakeho ovocia? 🙂

antenka1
6. sep 2014

@jakelina dakujem velmi pekne za odpoved. Mozem este poprosit recept ako ho robis? Aky je vlastne rozdiel medzi ganache a parizakom? Snazila som sa to tu najst ale nenasla som. Dakujem za ochotu

lenuliatko
6. sep 2014

@camilka54 Ďakujem, skúsim znížiť chladenie, aby ten teplotný rozdiel nebol tak veľký 🙂 Možno niečo získam, možno nie...

nynyky
6. sep 2014

Ahojte dievcata rada by som sa vas opytala ako robite potah na tortu? Ja som uplne nesjusena,ale rada by som upiekla manzelovy tortu a neviem ako na to. Preto vam budem vdacna za kazdu radu. A unac akoze pred niektorymi babami klobuk dole co dokazete vyrobit.proste waaaau 🙂