Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
11. okt 2014

No a je po predstavách 🙂 Bola som si istá že už sa pečeniu nebudem venovať. A HA je po predsavzatí. Min. týždeň mi kolegyňa ktorá mi dohodila tú prácu a prihovárala sa u riaditeľa povedala že by pre dcérku chcela tortu a to som jej hnď povedala že na 100% urobím lebo som jej skutočne vďačná a to jej urobím len za suroviny. No a včera ma riaditeľová žena poprosila či by som jej neurobila bud. týždeň tortu a kto by odmietol riaditeľovú ženu (veľmi ale veľmi milú ženu)? Tak bud. týždeň zasa pečiem ☹ alebo 🙂 ??????

denuschka7
11. okt 2014

Ahojte, nemate nahodou niektora overeny recept na krem s mascarpone, kokosom a ovocim? Mooc by mi to pomohlo 🙂

sikag
11. okt 2014

@pipka dakujem 🙂 vrch je malovany gelovkami a pasiky su striekane bud bielkovou polevou alebo marshmellows (ja som volila tu druhu variantu) len musim to este nabuduce streknut tensie
nevie niekto poradit ako nastriekat uuuuuplne vlaskove linky?

pipka
11. okt 2014

@lucula73 tie cokoladove su kraaasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
11. okt 2014

@woman04 nie, objednavala som z www.jedleobrazky 😉 tam to objednam a na druhy den mi uz aj posielaju 😉
potierala som aj vrch aj spodok, ale vrch len tak jemne 😉

pipka
11. okt 2014

@sikag ahaaa, no super 😉 pytam sa, lebo mam objednavku, ze Alfons Mucha 😅 😅 😅 😝 a on ma presne takyto styl malby...lenze ja tie jeho krasotinky nedaaaaaam ani keby co bolo 😀 😀 😀 🙄
tak sme sa dohodli, ze na vrch dam oplatku a na boky by som nieco taketo stvorila...no uvidim este 😅 😕 😅 😝

moicka
11. okt 2014

@woman04 dakujem, este stale zvazujem 😒 😒 😒 Ale porozmyslam aj nad tvojim typom.

sasettka
11. okt 2014

@sikag strasne to je zaujimave, s dovolenim ukladam pre inspi a ked mi zas raz dakto da volnu ruku, mozem sa realizovat 🙂) i ked uz mam poradovnik riadny, len stale ma kazdy presnu predstavu 😝
@govinda ja som robila mensiu krajku okolo torty s priemerom cca 22cm a stacilo mi z 20g prasku... zafarbis ju tak, ze pocas miesania das kvapku gelovky
@mimusa94 klobasky ti urcite velmi rada poradi @grasie 🙂 🙂 🙂 a drevo.. zober kosticu a prechadzaj po potahovke a vytvaraj vzor dreva... to ale hned po potiahnuti, lebo ak das tortu do chladnicky, potahovka ti dost stuhne a uz sa to nebude dat

maya30
11. okt 2014

@adrika202 to si dame tak ci tak 😉 😉 😉

maya30
11. okt 2014

kocky tak ja zatial pridam tieto co mam hotove, este jednu dnes a jednu zajtra, takze bordel v kuchyni aj cez vikend 😝 Mala som teraz par takych kde mi nechali volnu ruku, tu s vencekom som videla na nete a uplne mi ucarovala, musela som ju skusit 😵 jesenna je pre maminu tam som nedavala potah len som ganache pretrela zlatou farbou, neviem sa rozhodnut ktora fotka je lepsia, poradte ... 😉 tie ostatne su take povinne jazdy, klasika... 😅 na monsterkovu si este posadia babiku, tak tam som nechala na nu miesto... idem makat, pekny vikend dievcata 🙂

evicaka
11. okt 2014

perfektné... tak ako vždy. Si predstav že nad takouto čokoládovou uvažujem aj ja. 🙂 Svokor bude mať o 2 týždne 70-tku, a nechcela som s poťahovkou. Tak pravdepodobne skúsim aj ja... Inak máš môj obdiv 😉

denisak77
11. okt 2014

@maya30 ako vždy,DOKONALÉ a tá s venčekom perfektná,v jednoduchosti je krása 🙂 🙂 🙂

jakelina
11. okt 2014

@mimusa94 dřevo narýhuj kosticí, klobásy potáhni punčovinu hnědou hmotou a štětcem různě dobarvi na barvu klobásy.

jakelina
11. okt 2014

@maya30 úplně nádhera, vždycky se těším, až přidáš dorty. A to množství, ty ty ty - zase se nešetříš!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

jakelina
11. okt 2014

A jeden můj víkendový, úplně obyčejný, až se stydím přidávat po těch nádherách. 😝

mia114
11. okt 2014

ahojte, no konecne mam torty hotove, ale bolo to teraz tazke som chora, vcera som isla k dokine tak som na PN a to som prvy krat za 10rokov co som v tejto praci.
ale tak orty som spravila tu su aj ked niesu dokonale..tu s angelinou si zelali farby ruzovu, fialovu a zlto zelenu tak to tak vselijak je farebne.
no a som zvedava kedy pojdem daco pozriet do toho swapu kedze do 20teho som doma. jaaaj snad sa dam doporiadku a budem moct ist na to stretko.

pipka
11. okt 2014

@maya30 dokonaleeeee, ta jesenna pre maminu je kraasna 😵 😵 😵 v tom lese nafotena je uplne top! dotvara to dokonale tu atmošku 😎

pipka
11. okt 2014

@jakelina nemas se za co stydet 😵 tie hrany su dokonaleee, a ten dym...ten ma vzdy dostane 😀 🙂 🙂

pipka
11. okt 2014

@mia114 angelina je perfektnaaa 😉
mna caka torta s baletkou a tiez ju chcu do ruzovo-fialova ...a uuuuz mam nervy 😅 😒
ked ja tu fialovu nikdy neviem tak krasne namiesat ☹

sasettka
11. okt 2014

@maya30 nenormaaaalne torty 🙂 ta ganazova vonku je super, ma uzasnu atmosferu 🙂

denisak77
11. okt 2014

Konečne dopečené. 6 tôrt je pre mňa veľa 😝 😝 😝 😝 😝 .Motýliková samozrejme obkukaná,ale veľmi sa mi páčila ,tak som jednoducho musela a posledné 2 totál odfláknuté 😝 😝 😝 😝 😝 😝 .

sikag
11. okt 2014

@pipka vytlac si jeho malby,, ostrou kosticou (nie nozikom) si to naznac cez papier na tortu aby si tam videla tie zarezy dobre, potom pomaluj jednotlive policka a nakoniec ked to trochu obschne nanes tie cierne linky. inak to nie je zla inspi ze alfonz mucha, ja idem nasim robit nieco v novembri a tiez su muchovi 🙂

lauranka
11. okt 2014

@denisak77 taa je kraaaasna 🙂

sikag
11. okt 2014

@maya30 @jakelina dokonale ako vzdy 😉
@maya30 ja som za tu fotenu vonku, krasna je

ikula2
11. okt 2014

@maya30 prenadherneeeeeeeee

abriela
11. okt 2014

@muffinka8 to co pises dokonale poznam, plus v noci min.4x hore na kojenie. Cize maleho nemas v skolke?

maya30
11. okt 2014

@denisak77 @jakelina @pipka @sasettka @sikag @ikula2 baby dakujem 😵

abriela
11. okt 2014

@maya30 nadherne torty. Fotena vonku dycha jesenou
@jakelina dym je vata?
@sikag torta vyzera ako malovana na sklo. Uzasne

abriela
11. okt 2014

@mia114 postavicky su uzasne

jakelina
11. okt 2014

@abriela ano vata