Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
18. okt 2014

@nika266 Mne sa dobre robí s tými formami , ja nemám žiaden problém s tým, treba to len skúsiť , nie je to nič ťažké , zásada je na tenko vyvaľkať hmotu , nechať ju trošku obschnúť , potom si priložím hmotu k forme a už klen rukami po nej šuchám kým sa neoreže ten vzor, vyberiem špáratkom čo nie je tam treba, jemne prejdem po nej štetcom namočeným vo vode a priložím k torte, ono sa to samo už prichytí ked je to trošku mokré , ak to nejde tak len pritlačím formu ku torte a prilepí sa .

halienka
18. okt 2014

@jenie123 ☹ och jaj, toho sa aj ja bojím, že sa mi raz také dačo stane...Chvalabohu, že si stíhala to znovu upecť, ale aj tak, človeka to naštve riadne ☹

sticker
18. okt 2014

Ahojte. Tak pridávam svoje dve. Je tam pokus o autíčko, no fakt len pokus. Až mi skrúca brucho, ako budú reagovať, keď si po ňu prídu. Asi prídu aj s malým, netuším. 😒 Druhá s oblátkou, už sú tam bublinky... Ja toto nikdy nedám normálne 😀 Potrela som ju zospodu pipingelom, zvrchu nie...
A vy ste zase krásne popridávali, nádherné 😵
@nika266, nádherné všetky svadobné 😵
@mysiatkoo - to muselo dať neskutočne veľa roboty toľko štvorčekov 😝
@nika1985 krásna krstinová, veľmi sa mi páčia farby
@jenie123 - všetky krásne, ako vždy... A pri tej poslednej mi prišlo zle aj za teba 🙂 Toho sa vždy bojím, keď manipulujem s tortami, aby neskončili na zemi 😅

maya30
18. okt 2014

@maximouse dakujem, kludne mi tykaj 😉 to je velmi invdividualne ako dlho trva jedna torta, zalezi od vyzdoby, napr. vcera som robila 3 torty, zacala som s plnenim o 8 rano a skoncila som vecer o 9tej...ale vsetky postavicky som mala nachystane vopred, tie som chystala od pondelka do stredy, takze ked mas vyzdobu nachystanu tak to ide 😉 horsie ked robis 3D torty alebo nejake zlozite zdobenie, ktore sa neda spravit vopred 😝 mimochodom ja som z VK 😎 😎 😎

lucula73
18. okt 2014

@sticker a z čoho si robila to autičko?,veď je pekné......ja mám robiť maleho mcquena,už mi tu radili že perník a kekse,ale dáko nemám fantáziu na to........

maya30
18. okt 2014

konecne aj ja mam dokoncene a poodovzdavane, malo ich byt 7, ale z velmi neprijemnych dovodov ktore tu nejdem verejne rozvadzat ich je len 6 😝 Macko Pu je na rozlucku do skolky, to je asi najrychlejsie zmaknuta torta aku som kedy robila, a okrem inych aj remake torticky od @mysiatkoo 😎 teda nie som s tym psikom spokojna, fakt nic moc opicit sa po niekom ako si ty 😅

lokalistin
18. okt 2014

@maya30 perfektne s tym airbrushom ti to ide jedna radost-super

blancagon
18. okt 2014

@maya30 si neskutočne šikovná,hlavne v modelovaní,to obdivujem zvlášť!!!!

sikag
18. okt 2014

@maya30 uzasne majka, airbrush super 🙂 ale vidim ze pocet na tyzden opat prudko stupa 😀 😀

blancagon
18. okt 2014

moja velka a ťažká tortucha,kremy čoko,karamel s mascarpone a mandarinky a pribináčik s jahodami ,chvalim ostatné tortuškarky,hlavne tie modelovačky,to ja nikdy nedám 😝

sticker
18. okt 2014

@lucula73 No veru je celé z hmoty.... Pozerala som Horalky, len mi prišli nízke a aj tri by som asi dala na seba a ja neviem, či by som to dobre vedela zrezať. Tak som si dala model autíčka pred seba a pokúša som sa to napodobniť. Na nete je veľa postupov na tie detské autíčka, určite nejaký nájdeš. Neviem či som aj v dvojke téme nejaké nenašla 🙂

blancagon
18. okt 2014

@sticker oblátku musíš natrieť celúúúúúú,ja mam na to taký dlhý dlhýýý nož.Vynatierať ako ked nanášaš krem na plát cesta,bublina sa urobí tam kde nieje gel.

sticker
18. okt 2014

@maya30 Náááádherné tortičky!!!!! 😵 😎

sikag
18. okt 2014

@mimcak pekna je, a dalsia bude zase lepsia. ved sa pozri ako vyzerala prva potahovana torta 😀 😀
@pristela do toho stvorlistka som sa zalubila 🙂 ked vyrezavas srdiecka do toho cerveneho potahu to robis az nasledne po potiahnuti aby sa ti to nenatiahlo?
@lamps krasne kvetinky, ten tvoj rukopis vidim hned aj bez podpisu 🙂
@mysiatkoo stvorcekyyyyyy, moja nocna mora 😀 😀 😀

jakelina
18. okt 2014

@maya30 nádherné dortíky, musím chválit jako vždy 😉

maya30
18. okt 2014

@lokalistin @sikag baby dik, ale ja s tym airbrushom moc kamoska nie som 😝 neviem ci je to hmotou alebo co, ale napr. ten pnik mi neuschol a bol lepkavy aj pri odovzdavani...ani nehovorim, ze farba sa usadi po celej kuchyni a asi zacnem pri tom nosit rúško, lebo farbu citim v dutinach aj teraz

jenie123
18. okt 2014

@maximouse pouzivam smartflex velvet na potahovanie aj na kvety..

jenie123
18. okt 2014

@halienka @sticker bolo mi z toho nanic, teraz sa tomu uz smejem, ale kebyze sa mi to stane hodinku pred odovzdanim, tak neviem, neviem.. porazilo by ma.. :(
@maya30 nadherné torticky, zdovolenim ukladam.. 🙂🙂 ja rozmyslam si airbrush kupit pod stromcek, teda ze by sa manzelik buchol po kapse.. 🙂🙂 aky prosim ta mas?

ikula2
18. okt 2014

@maya30 torty naaadhera a ano farby naadherne ide ti to,prezradis co to je napisane na tej torte so psikom ze posunuta 🙂

mimcak
18. okt 2014

Posledné víkendové.Dve maličke 2kilové,ale pre jednu objednávatelku.

mimcak
18. okt 2014

@elamaslakova Ďakujem pekne.

mimcak
18. okt 2014

@maya30 jeeeej to je nádhera.
😵

mimcak
18. okt 2014

@elamaslakova mňaaaam tie venčeky.

denisak77
18. okt 2014

@maya30 Majka ,ty si macher,všetky nádherné. 🙂 🙂 🙂 🙂

denisak77
18. okt 2014

Moja nočná mora konečne hotová.Teto týždeň som mala po veľmi dlhej dobe iba 1 tortu ,ale toľko zlej nálady mi narobila,vôbec sa mi nepáči.Poklop som dala vysoko,ale nejdem to prerábať ani keby sa čo robilo,lebo ak mi to drbne ,tak potom drbne mňa.Krivé to je všetko 😝 😝 😝 😝 😝 .Radšej 5 svadobných ,ako jednu detskú. ☹ ☹ ☹ .Zasa mi táto blbá opera nechce pridať fotky och.

denisak77
18. okt 2014
maya30
18. okt 2014

@jenie123 ja mam tento 😉 http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1005 a este som k tomu doobjednavala sadu farieb..
@ikula2 neviem ti povedat 😅 pytala som sa ake meno mam napisat na tortu a povedali mi ze toto 😕
@denisak77 Z coho mas ten poklop ? Podla mna je torticka pekna a viem si predstavit kolko casu ti zabralo vymodelovat tolko prkotin 🙂

jenie123
18. okt 2014

@maya30 dakujem, idem pozriet.. 🙂

zuzu188
18. okt 2014

taká jednoduchá 🙂

pristela
18. okt 2014

@sikag dakujeem , srdiecka som vyrezala este pred potahovanim .
@maya30 asi ta sklamem ale ruska ti nepomoze, skusala som , ale to by som ju musela mat nonstop az pokial sa kuchyna nevyvetra a nebude poletovat ani jedna kvapocka farby, bo len pri samotnom striekani to nestaci ..aaaaaaaaaaaa tortusky uplne ze wooooow 😵 😵