Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
26. okt 2014

@jakelina Majka no motiv sa paci aj mne len som to potom pokazila... 😒
takto to vypadalo v priprave a nevyslo to...

nicoletta77
26. okt 2014

Aj pridávam moju víkendovú. Bola pre sestry tenistky.

halienka
26. okt 2014

Ahojte babky, tak aj ja pridávam moje, tento týždeň tri, ale také mám akési naprd témy v poslednej dobe, že sa ani neviem s tým nejak vyhrať či čo, ešte ten Vilko ma vcelku bavil, ale inak...a tento týždeň ma čakajú dve pre dvoch chlapov 40 a 70 r. no tak už sa teším na tie námety čo vymyslia 😝 😀

mimcak
26. okt 2014

@sasettka tak ak si ju robila iba zo svojej hlavy tak môžeš byť na seba o to viac hrdá ja mám jednu uloženú aj v inšpiráciach,ale uložila som si aj tvoju. 😉 😵 🙂 No a ďakujem aj ja , 😉

sikag
26. okt 2014

@lamps @jakelina krasne ako vzdy, ste nam chybali na stetku 🙂 snad nabuduce budete moct prist
@lamps si sa nam rozkvietkovala, teda take mnozstvo.... nadherna praca

pipka
26. okt 2014

@sasettka kraasna je , uplne ma dostala 😵

pipka
26. okt 2014

@sikag ta pivonka je naadhernaaaa, boze musim sa uz k nej dokopat konecne 😎 😉

lamps
26. okt 2014

@sikag jáj, moja ďakujem, no rozkvietkovala som sa, ale teraz nemám už do konca roka žiadne objednávky ☹ ☹ ☹ a tak rada by som robila nejakú peknú detskú tortičku. Ak sa nik neohlási, tak najbližšie robím tortičku pre našu Veronku k 7. narodkám. A na stretko by som bola veľmi rada išla, ale nedalo sa 😢 😢 😢 😢 😢 ale silno som na Vás myslela

lamps
26. okt 2014

@sikag a tá tvoja tortička je prekrásna 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
26. okt 2014

@jakelina tekvica uuuplne super 😉 v com si ju piekla majka? 😕 lebo tiez idem na stvrtok robit 😉

denisak77
26. okt 2014

@sikag krásna pivonka a tie hrany...super 🙂

sasettka
26. okt 2014

@mimcak jaj, to niee, nebolo to uplne z hlavy, nasla som na googli taku podobnu, jednoposchodovu, kde mala zirafa takto hlavu polozenu a to ma hned inspirovalo, ze takto dako nech vyzera 🙂

sasettka
26. okt 2014

@pipka kujeeeeeem 😵

nicoletta77
26. okt 2014

Žienky sladké, idem robiť salkový krém najbližšie, ale moc sa s ním nekamarátim. Pár krát sa mi už zdrcol. Skúšala som rôzne postupy - najprv som maslo samotné vyšlahala a do toho salko, alebo som salko s mixérom trochu prešľahala a pridala maslo, alebo aj som to chcela odľahčiť pudingovým krémom trošičku ale vždy mám obavu, ako to dopadne. Mala som skaramelizované salko aj hotové kúpené, aj som salko varila, ale mám s tým problém. Dávam pozor aj na rovnaké teploty surovín. Nemáte nejaký grif, aby sa mi krém nezdrcol? 🙄

lokalistin
26. okt 2014

@sasettka kraaaaasna

pristela
26. okt 2014

Holky pridavam vikendovky, zajtra vas musim dopozerat 😵 😵 😵 plus swpalik postavicka pre Kvetku 😵 a darcekove magnetky na stretko 😵

sheronka
26. okt 2014

Tortickarky prosim poradte mi. Chcem upiect tortu na det.oslavu. Moja predstava asi okruhla, vnutri nejake fajnove ovocie ako, plnka lahka a chutna, ziaden tvaroh. Dakujem

jakelina
27. okt 2014

@pipka zlatko děkuji, normálně jsem upekla dva kulaté korpusy, je to na střídačku světlý a ořechový, nakrájela na 3 pláty každý a pak ty spodní a vrchní trochu okrájela po obvodu na menší kruhy a seskládala a nakrémovala. Z odpadu jsem udělala punčovinu a vytvarovala ty boky. Asi by šlo i v miskách, ale nemám žádnou takovou aby byla akorát velká. Jenom 20 cm a chtěli dort kolem pěti kilo a to by bylo malé.

jakelina
27. okt 2014

@sheronka šlehačka a mascarpone

dm1
27. okt 2014

baby inak vsimli ste si v lidlackom letaku ze bude mascarpone 500g az a za 1,99e? dobra cena tak sup sup nakupit 🙂

dm1
27. okt 2014

@sheronka ked nie tvaroh tak len nieco slahackove a s mascarpone napr. alebo potom jogurtovy krem

dm1
27. okt 2014

@nicoletta77 ja robim salkovy pomerne casto a nemam veru specialny postup klasika vyslaham maslo a pridavam postupne salko uvarene. On sa vie niekedy ani nie ze zgrcnut origos ale zostane taky redsi vtedy ho supnem na par sekund do mikrovlnky a potom an najvyssie otacky preslaham a vzdy je potom krasne tuhy a drzi tvar

florentina
27. okt 2014

zelená mrcha 😀

nicoletta77
27. okt 2014

@dm1 ďakujem za radu 🙂

jachin
27. okt 2014

@nicoletta77 ja robím salkový krém podobne ako ty a ešte sa mi nič s ním nestalo, nemám nejak špeci tip ako na to, ale maslo izbovej teploty trošku vyšľahám ( 250 g), pridám necelú konzervu nevareného salka a vmiešam vychladnutý puding ( 3 dcl mlieka a jeden vanilkový puding).
Alebo salkový z karamelového salka ( kupujem ale rovno karamelové), jedno maslo a puding z 3 dcl mlieka a karamelový prášok
Inak si myslím že to netreba prehánať ani so šľahaním, ja šľahám fakt len chvilku

maya30
27. okt 2014

@jenie123 tortušky mas krasne, ale strasne vela kazdy tyzden, az sa o teba bojim aby si nedopadla ako ja, inak tu s mackom som zas ja prebrala od mysiatkoo, takze to neni mojaaa 😉

pipka
27. okt 2014

@jakelina ja mam take akuratne jenske misky...som rozmyslala, ze by to slo asi aj v tom...alebo v tych nerezovych z ikea 😉 idem carovat dnes vecer 😅 😀

jakelina
27. okt 2014

Holky u nás po týdnu sluníčko, já mám dnes volno, zítra máme svátek tak se skoro nikde nepracuje a místo abych byla venku a zazimovala zahradu, tak celý den od rána modeluji a ještě se mi nedaří. Vrrrrrrrrrr. Sešlo se mi víc dortů pro rodinu, tak to jsem nemohla odmítnout a vůbec se mi nechce. Celé léto jsem nepekla a myslela jsem, že se k tomu budu ráda vracet a teda můžu říct, že vůbec. 😝 Kdyby alespoň nějaké kytky, ale samé nadiktované dorty, některé takové kýče, je mi z toho až smutno 😝 😝

pipka
27. okt 2014

@jakelina tiez mam obdobne pocity z torticiek co ma cakaju 😝
ale ze vooobec sa mi do toho nechce 😅 🙄

este teraz halloween , ta je pre nas...ale potom tie ostatne, uuuplne s odporom 😖 ☹

mirinecka
27. okt 2014

kočky prosím prosím keď potrebujem fialovú do airbrushu tak ako namiešam modrú z červenou? mám len základne tak neviem či rýchlo dnes objednám lebo potrebujem na piatok, malo by to byť niečo takého. Torta nie je moja