Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. nov 2014

@pipka tak snad do třetice se nic nestane. Ale víš jak se to říká. Na posraného i záchod spadne 😀 😀 😀 Mně struna taky praskla a tak jsem si koupila takovou pevnější pilku a mám klid. 😉

laumi
13. nov 2014

tak opäť pár mojích pokusov 🙂 🙂 za všetky predchádzajúce pačítka ĎAKUJEM 🙂 🙂 a krááásne tortičky ste popridávali 🙂 🙂

kukulka1
13. nov 2014

narodeninová tortička 6,3kg

lokalistin
13. nov 2014

Baby minule mi dosla sprava, ze na ten airbrush 5€ zlava, tak ma prehovorili a objednala som ho a dneska uz dosiel, zatial nemam farby, ale hned som ho vyskusala s tou rainbow dust, tesim sa z neho, len budem musiet ist na skolenie, brat je maliar, tak by mohol naucit tienovat. Nebol tam navod, tak som hodinu potrebovala ho dat vobec dokopy, strcila som tam tu hadicku a nemohla som to potom prisrobovat a uz potom som tu hadicu nemohla vytiahnut-no prsty ma bolia, ale neva ide len ked ho mam na stole strasne vibruje a beha tak som ho musela dat na koberec 😉

anibas
13. nov 2014

@chvapilu nádherné - hneď by som si dala orechovú tortičku 😵 😵 😵 a prezradíš recept na kokosový krém ??

zuzu188
13. nov 2014

Baby,ako dat dokopy tu maslu navrchu torty?..uz som ju raz robila,ale to som len tak na seba poukladala..bude stacit len jednotlive casti o seba vodou prilepit?

kukulka1
13. nov 2014

@zuzu188 pozri torty od Lorny,má tam fotopostup na takúto mašľu,nech sa podarí!!!

mojmacik
13. nov 2014

@nika1985 mozno uz neskoro...ja som robila 2 mimonov mensi mal cca 4,3 kg v 19 peceny, ten vacsi mal vyse 5 kg tusim v 21 som piekla

nika1985
13. nov 2014

@mojmacik dakujem neni to neskoro mam to az na buduci piatok radsej sa pytam skor to sa asi do 3kg nevmesim ani keby chcem to bude vyzerat moc krpate porazi ma

chvapilu
13. nov 2014

@anibas ahoj děkuju ,udělala jsem pribináčkový krém s olé kokosovým a je moc dobrý,korpus je piškotový

zuzu188
13. nov 2014

@kukulka1 dakujem 🙂

pristela
13. nov 2014

@pipka micka mas toho ptáka u mna 😀 dnes som ti ho neeezabudla kupit 😉 aj sebe som vzala bo tie monsterky su ako za trest 😝 neviem kedy pojdem na postu, mozno az v pondeliii, mam ti tu obalku aj opusinkovat ???? a inak napis mi sim ta tvoju ctenu adresu bud sem IP abo Fb bo vsak usetris mi kooopec casu ked nebudem mooset hladat 😉

pipka
13. nov 2014

@pristela kuuurnik, tolko listov zalubenych mi denne pises a fuuurt si tu moju adresu nepamatas? 😠 😝 😀 😀 😀 posledny krat ti ju pisem a uz si ju zapamataj! 😝

a milujeeeeeeem ta 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
13. nov 2014

@jakelina ved ja asi tiez tak skoncim...nakupim u cinana nejake lacnovky a basta 😝 😉
inak rozmyyslam tuho...ze to sa neda kupit len ta strunka? 😕
to musim celu novu pilku kupovat? 😕 😖

pristela
13. nov 2014

@pipka zabi ma , ale ja chcem aby som od teba dostavala spravy, kaslat na adresu , ide o tu svietiacu obalocku od teba 😵 😵

jakelina
13. nov 2014

@pipka já jsem se na to ptala na tu strunu a na tu co mám já koupit nejde.

pipka
13. nov 2014

@jakelina no tohoto som sa bala 😅 🙄

lebo dat 1€ za strunu..este ok, ale dalsich 10 alebo kolko za pilku...no mam dost 😝 😝
asi Jeziskovi budem musiet napísať 😅 😅 😅 😀

jakelina
13. nov 2014

@pipka možná máš nějakou, kam se koupit dá. Já měl obyčejnou levnou pilku. Psala jsem i výrobci a ten mi odepsal, že to dováží a náhradní nemá, že to mám reklamovat, tam kde jsem to koupila. Já účet neměla

pipka
13. nov 2014

@jakelina no vezmem si ju so sebou a skusim sa u nas na to spytat... 😉

pristela
13. nov 2014

@pipka ty aku pilovnicu zena kupujeeeeees ?????? vsak ona stoji 3€ !!!!!! ja som sundala dve, prvu neviem odkial som mala, druhu mi kupovala @mysiatkoo a tuto mam uz asi rok /klop, klop/ a tu som kupovala u nas v obyč. domacich potrebach 😉 stala vtedy 2,99€ v cukrarskom ta ista vyse 10€ 🤐

luciahromadkova
13. nov 2014

@pipka mam pre teba 1 ks toho netopiera, nekupuj darujem, omylom som asi klikla do kosika 2 a tiež ešte bager maš u mna 🙂

sticker
14. nov 2014

Baby skúšam robiť listy na drôtiku, našla som si super postup od Lorny, zrozumiteľný aj pre mňa, no ale teda nejde to aké jej 🙂 Stále mi je ten drôtik vidieť. Skúsila som aj dva lístky a medzi to drôtik, aj dať drôtik do lístka - to je hrozné, lebo sa mi deformuje ten list 😒 A keď som dala dva, tak je to aj dosť ťažké. Drôtik mám 26. Je možné, že som ho nahrubo páskou omotala? Je nejaký grif ako tam ten drôtik dať, bez deformácie lístka?

lamps
14. nov 2014

@sticker ak máš drôtik už omotaný flor. páskou, tak už ho nemusíš omotávať. Ja robím lístky tak, že vykrojím list, stenším okraje, v mieste, kde ide drôtik jemne potriem pipingelom, dám drôtik (na drôtiku si robím malé "očko"), priložím na drôtik kúsok hmoty, popritláčam okolo drôtika a dám schnúť

sticker
14. nov 2014

@lamps Andrejka, drôtik je biely, neomotaný. Očko si robím. Ty teda to drôtik nedávaš do lista, ale ho priložíš na list a zakryješ hmotou... No aj tak som skúšala, len keď neviem ten kúsok hmoty, čo prekrýva drôtik zamaskovať. Je to tam vidieť, že som pridala hmotu..... Neviem, či som to napísala zrozumiteľne 😀

lamps
14. nov 2014

@sticker áno, nedávam ho do listu, ten kúsok hmoty, ktorým prekrývam drôtik si trošičku potriem vodou a kosticou ho pritláčam a okraje rozotieram tak do stratena. chápeš?

sticker
14. nov 2014

@lamps Hej, aj to chápem, len to nejako neviem spraviť 😀 😀 Ale hlavne že viem, že v podstate idem nato dobre, len treba skúšať a skúšať a skúšať 🙂 Moc ďakujem 🙂

lamps
14. nov 2014

@sticker neboj, to pôjde je to presne tak ako píšeš, chce to len cvik

adrika202
14. nov 2014

ženy na florentinka.sk alebo aj cukrarskysvet.sk maju tu žilkovaci kosticu 🙂

monline
14. nov 2014

ahojte 😉
chcem vás poprosiť, či máte nejaký tip ako spraviť tortu pre môjho otca- elektrikára. Moja predstava je, že by tam bol stĺp a rebrík a stál by na rebríku- on totiž opravuje verejné osvetlenie u nás..ako spraviť hrubý stĺp, aby stál na torte? a tenký rebrík? špajdle obaliť smartflexom? dakujem

cat
14. nov 2014

Ahojte, som sa došla pochváliť tortou pre mojho budúceho zaťa 😀