Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
28. jan 2011

@ellise jo taaak.A v CR kde byvas?Teda ak to neni tajomstvo

reruna
28. jan 2011

@lili01 před potáhnutím

ellise
28. jan 2011

bianca, ve Znojmě

benjik
28. jan 2011

Ahoj holky,já sem ted k vám už moc nechodím,není kdy. Dorty jsem ještě ani neviděla.Dnes jsem dělala pro dcerku k svátku,co budeme slavit o víkend. N_o nevím čím víc dorty dělám,tím je to horší. Ted se jen modlím,aby se mi chaloupka nerozjela,je vyztužená a podepřená,ale i tak nějak klesá.

bianca
28. jan 2011

@ellise jj zname 😀 ja som zila mimo ine 10 r. v Ostrave

bianca
28. jan 2011

@benjik ved je krasna.Mala bude mat radost

benjik
28. jan 2011

@bianca díky, no chaloupka nepřežila,ráno ji musím udělat znova,až mě to rozbrečelo. Tolik času to zabere a nakonec to takhle dopadne.

raci
28. jan 2011

děvčata co jsou to prosím vás ty barvy gelovky, já to tu slyším snad poprvé (a to jsem vyučená cukrářka.... 😝 ) a kde se to dá sehnat??

bianca
28. jan 2011

@benjik ou to mi je luto.Ale zaklad e ze vsetko inak je ok.Chalupka bude raz dva

sylvia75
28. jan 2011

@zlatat krásna tortička...
moje dnešné výtvory...

jakelina
28. jan 2011

@sylvia75 moc hezké a máš super sladěný dort a papír pod autíčkem. 😉

mizulienka
29. jan 2011

dievcata vidim, ze mate vela prace, ale opytam sa este raz 😔

ked budem robit tuto tortu

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8572

cim mam vykrajovat tu kitty, viem, ze si ju mam stiahnut najprv z netu a potom pouzit ako sablonu, ale neviem, ako to prenesiem na ten marcipan...mam si ju niecim ostrym akoze obtiahnut na marcipan a potom vyrezat? alebo ako?

a este, cim uhladzate potahovku, ked uz ju mate na torte? videla som na videu, ze takou stierkou pani robila, ale da sa aj niecim inym, ci ju mam kupit?
dakujem vam velmi pekne za tipy 🙂

ellise
29. jan 2011

holky jak to dělate na tom mimibazaru, že máte u těch dortů i postup? protože mně se zobrazuje jen ten obrázek a znění receptu žádné. je to jen pro registrované?

lili01
29. jan 2011

@reruna díky...jsem si to myslela když jsem nad tím tak přemýšlela 😅 😅

@mizulienka já jsem začátečník..ale pokud budu dělat vykrajovaný obrázek,tak jak píšeš,vytisknout,položit na potahovku,pak bych si ho objela malým ostrým nožíkem rovnou nebo jen naznačila obrys tenčeji a pak teprve nahotovo ořízla,asi záleží na zručnosti. určitě to půjde dobře.....a tu stěrku taky nemám,tak přemýšlým,čím potahovku uhladím 😅

lili01
29. jan 2011

@jakelina díky za recept...večer jsem upekla korpus a musím říct,že vypadá opravdu parádně 🙂

lili01
29. jan 2011

tak začínám být nějak nervózní 😅 😅 😅 sice to bude jen dortík na zkoušku ke kávičce,ale nějak se bojím toho potahování či co 😀 😀 😀 no nějak to dopadne 😝

bianca
29. jan 2011

bre ranko.Ja sa uz rozbieham.Dufam ze susedia uz ovstavali a idem zhavit mixer.Plnka uz uvarena ale poviem vam na rovinu,bez Lidl kakaa je to na prd

@lili01 nic neboj.On ten prvy sa kazdej stale podari uvidis.A nasledne ta to tak nakopne ze zoberes do ruky kalendar a bude listovat kto ma kedy najblizsie sviatok uvidis

fukylove
29. jan 2011

@mizulienka - ako ti odpovedala @lili01 - vytlacit, preniest na potahovku (myslim, ze niektore kocky to robia tak, ze si obrysy jemne vyznacia spendlikom a potom vyrezu...vyrezane dat na potiahnutu tortu 🙂
so sa tyka uhladzovania potahovky - da sa to v phode aj rukou 😉 ja som si az neskor kupila taku "zehlicku" a teraz to zvyknem robit tou... ale prve torty som uhladzala iba rukou 😉

bzucinka2
29. jan 2011

@bianca jasne ze davam, tak je to potiahnute, tak uvidim 🙂 zatial je to v pohode 🙂 a ty co ides piect ked len cvicne muffiny 🙂
@zlatat krasna jednoducha a tie orchidejky stale obdivujem, pojdem asi aj ja skusit nieco 🙂
@zlatat ja by som tam dala ten slahackovy krem s nugatovou zorou, ten je uzasny 🙂 a zelatinu robievam tiez od oetkera tu ciru alebo cervenu a to mi pekne na ovoci stuhne :-/

bianca
29. jan 2011

@bzucinka2 ja mam na pondelok torticku tak dnes predpriprava a zajtra finale.Akurat sa mi do stredneho korpusu zahadou dostalo viac PDP (som sa pozabudla ze je mensi) a teraz ked kukam do rury tak som si nachystala formu este na jeden spodny plat bo stred mi uteka z hrnca pana beka...........no to bude sou este dnes 😀

bzucinka2
29. jan 2011

@sylvia75 krasne vytvory 🙂
@mizulienka na to uhladzanie mam cukrarsku zehlizku ale zo zaciatku som pouzivala ruky 🙂 a ja podla sablony potom vykrajujem nozom 🙂

bzucinka2
29. jan 2011

@bianca neboj, to orezes 🙂

bianca
29. jan 2011

@bzucinka2 OMG stale rastieeeeeeeee 😀 prvy hrncovy tak paradicka 😀

dm1
29. jan 2011

pridavam 2 dnovu robotu. Vsetko opakovacky torticiek co som uz robila. Vlacik nechceli daju si plastovy

bianca
29. jan 2011

@dm1 paradicka.Proste dokonale

dm1
29. jan 2011

@mizulienka treba si to vyrezat podla sablony s ostrym nozom alebo ako su take tie male noziky - britvy vysuvacie s tym to ide super. Vyrezes a potom preneses na tortu. nechaj si potah trosicku hrubsi ked este nemas cvik aby sa ti to dobre prenasalo na tortu. Ja vyhladzujem original zehlickou na marcipan a bola to jedna z najlepsich investicii co som spravila. Stala 5 eur ale torty sa s nou super vyhladia

bzucinka2
29. jan 2011

@bianca snad nevylezie z hrnca a ked tak budes oskrabavat ruru 🙂

@dm1 jaj vsak aj som sa cudovala ze kde je vlacik 🙂

bianca
29. jan 2011

@bzucinka2 uz nevylezie len to prepiect pana beka a aby to nespadlo.Och aka som ja rura

lili01
29. jan 2011

@bianca co to jeee??? 😀 PDP a OMG?? holky pište srozumitelně jooo??? my začátečníci nevíme 😅 😅 😅

lili01
29. jan 2011

@dm1 krásnééé!!!!!