Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. mar 2011

@yamahafazer si zlata, dakujem 🙂

yamahafazer
4. mar 2011

@mizulienka troska gelovej si rozrobis v alkohole,ale to ked malujes taku velku plochu ako tu lienku keby si na cerveno chcela malovat celu tak to bude pekna farba praskovej by si asi vela minula. Na kvety sa pouzivaju praskove,ale tiez aj s gelovymi doladujes niake bodky alebo podla toho ake robis kvety

beruska2x
4. mar 2011

@lukika myslim ze jo.. udelas si obdelnik z hmoty o neco vetsi nez je foto , ve stejnem formatu i vrchni ramecek, ktery ozdobis.. vsechno polozis na sebe a okraje kolem fot spojis vodou a necha sporadne vytvrdnout...

daniz
4. mar 2011

@dm1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Tak to má byť, a kúpiš aj mne? 😀 😀 😀

sofi07
4. mar 2011

tak dievcata, stalo sa, coho som sa bala, hlava nevydrzala. a teraz netusim, co s tym, najistejsie by bolo podlozit...kmenom, kamenom...ale to bude divne vyzerat, lebo tam nie je na to miesto...
@dm1 hlava bola na takej spleti drotikov a chvost na spajdli..

mizulienka
4. mar 2011

@sofi07 jeej ale ako super to vyzera, ved to je krajsie ako original 😉

dm1
4. mar 2011

@sofi07 ty brdo paradny je! skoda ze ta hlava povolila ☹ . Aj vajco akoze by nebolo zle... len fakt tam je malo miesta by to chcelo posunut dozadu ale to by bol iny masaker 😝. A iba to naprasklo na tom krku ci hlava aj pada dalej? ze ci by stacilo niecim len ten krk zamaskovat - nejake listy alebo nieco take pripadne maslicka alebo ako cedulka akoze okolo krku a na nej meno oslavenca

ja mam uz obe dokoncene len nemam baterku vo fotaku nabitu tak neviem ako ich odfotim lebo nabijacka je u svokry 😖

sofi07
4. mar 2011

@dm1 nooo, to vajco sa mi pozdava...segra navrhla cislovku ako vek dietata dat...sa to odlomilo v tom mieste, hlava drzi spolu, len to nedrzi v tom mieste. ten spoj sa bude dat zaretusovat, len musim vyriesit to podlozenie, urcite s tym hybat nemozem, mam ho nadoraz v chladnicke. najlepsie by bolo dat pod neho dalsie dinosaura ako korist, je to masoazravec :DD

broucek2
4. mar 2011

@sofi07 je krásný a než se dělat s dalším dinem, tzak bych taky radši volila vajíčko

blackrose
4. mar 2011

jeeeeej baby dakujeeeem za pochvaly 🙂 bola fakt vyborna, sice stacil aj maly kusok 🙂
@anibas auticko vyzera ako ozajstne 🙂 si sikovna
@sofi07 ten dinosaurus je paradny! A vyzera ako keby utocil a nie ako keby mu padala hlava 😉 aj ked neviem ci takto dinosaurus utocil 😉

sofi07
4. mar 2011

@blackrose ano, presne ma utociacu polohu....je masozravy, zerie ine dinosaury...skusim nejake torzo ineho dinosaura, len hlavu ako korist...

blackrose
4. mar 2011

@sofi07 neviem si ani len predstavit tu pracu na nom... 😕
ta hlava je skvely napad 🙂

paja.o
4. mar 2011

ahoj holky, brácha má o víkendu narozky, tak jsem mu včera vyráběla kopačky na dort. Ještě nemají kolíky, ty přilepím až zítra, jak víc vytvrdnou 😅

paja.o
4. mar 2011

@sofi07 ten dino je bezvadnej!!! jako živej!!! dej pak fotku i s kořistí 😉

raci
4. mar 2011

holky můžete mi prosím poradit co je lepší nevím co objednat potřebuju aby se s tím dobře potahovalo a ještě líp modelovalo různé kvítečky a pod... našla jsem smartflex, formix, K2, Pasta dama top, White icing... jsou ještě další a já nevím... s čím se vám nejlíp pracovalo????

jakelina
4. mar 2011

@dm1 já bych byla zájemce, kdyby se to dalo nějak s tvojí sestrou domluvit. 😀

Jinak všechny dorty zase moc hezké, auto, botičy i dino 🙂 nechci na nikoho zapomenout.

mrka2
4. mar 2011

dakujem vam dievcata, veru,ked sa clovek ponahla,tak nerozmysla a vysledok je furt lepsi,ako ked chcem mat dokonalu tortu. 😝 😝
@anibas paradne faro! no a 8 kil,to si ani neviem predstavit! to uz rovno skutocne mohli zaobstarat 😀 😀 je perfektne!
@karaa no ja odpadnem z tych kvietkov... na toto ja veru nemam nervy a velmi vas,dievcata, obdivujem,co to dokazete!!!! uzasny!
@sofi07 😲 😲 😲 no ja nemam slov! ja som myslela,ze to bude len postavicka na torte a ono to je cela torta!!! no ja ziram... nadhera! a urcite to s tou prasklinou nejako vyriesis... sikovnica 😉
@paja.o perfektne!

beruska2x
4. mar 2011

Teda holky naaadhera .. Medour 😉 super - jak to skladujes 😀 ? kosik kraaasnej... dino ani nemluvim..k tomu se nedopracuju ani za tisic let..

a kopacky do detailu.. super... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mizulienka
4. mar 2011

dievcata, chcela som sa spytat, niekto tu spoinal,ze pouzival krajkovu decku na vytalcenie vzoru na hmotu...viete prosim vas ako sa to robi?
ja som to skusala, ale bud sa mi hmota prilepila na decku alebo opacne 😒

sofi07
4. mar 2011

no baby moje, tak aby nebolo malo, aj chvost odkvecol 😀 😀 😀 , podlozila som ho kamenmi a ak este nieco odpadne, tak ho celeho zahadzem kamenmi a len hlava bude trcat :D

jakelina
4. mar 2011

@sofi07 to je škoda, ale je to takový blbý tvar a těžko to drží. Já to moc obdivuju, jsi strašně šikovná.
Snad už to takhle bude držet, držím palce.

mrka2
4. mar 2011

@raci no ze vraj white icing je super a ja mam teraz doma ten novy smartflex a ten je tiez super 🙂 len su drahsie 😔

mrka2
4. mar 2011

@sofi07 no tak podla mna to teraz vyzera este lepsie - rovno ako z tej doby,kedy zili dinkovia 😉 no ten Borisko sa asi zblazni od stastia 😉 😀

sofi07
4. mar 2011

@jakelina dakujem pekne, este to ma pred sebou 3 hodinovu cestu ☹

@mrka2 dakujem, praveze je vraj moc narocny, tak mam obavy....

dm1
4. mar 2011

@sofi07 super si to vymyslela teraz uz si musia davat len oni pozor pri prevoze. Inak ja nechapem ludi co si davaju taketo extra 3D torty robit ved tam je malo torty a kopa hmoty ktoru vacsina ludi aj tak neje. Ja sa vzdy snazim ludi ukecat radsej na postavicku ktoru si mozu aj nechat na pamiatku a torta sa lepsie kraja

sofi07
4. mar 2011

@dm1 dakujem, oni nechceli velku tortu....ta torta ma okolo 3 kg a v skutocnosti na jedenie je tam toho strasne malo,varovala som ich, ale chceli to takto...ale natrapila som sa na nej viac ako na 3 poschodovej...nikdy viac uz takto...

beruska2x
4. mar 2011

holky tak mam radost, dort se mooc libil - snad bude i chutnat a dostala jsem pekne penez navic 🙂

reruna
4. mar 2011

@sofi07 nádherný dinosaurus, dělala jsi co jsi mohla, ale je to fakt bbý tvar na dort.... snad to vydrží tu cestu....
@dm1 a to já zase chápu, můj syn z dortu sní právě jen tu potahovku a zbytek nechá. 😀 😀
@beruska2x no super 🙂 můžu se zeptat, kolik jsi za takový dort dostala?

reruna
4. mar 2011

@anibas tak to je teda mega fáro! @karaa krásný košík @paja.o parádní kopačky

miruska76
4. mar 2011

@anibas super auticko, parada 😀