Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
4. mar 2011

@kovik tvoja torticka je velmi vesela 🙂 super si to doladila aj tie sviecky take vesele

jakelina
4. mar 2011

Prohlídla jsme si všechny fotky a dočítám, jsou všechny nádherné. Přidávám moji dnešní amaterskou. Musím si koupit žehličku na marcipán, jak to uhlazuju rukama tak to není ono. ☹

bzucinka2
4. mar 2011

@ikula2 krasna sa ti podarila 🙂

bzucinka2
4. mar 2011

@jakelina krasne baloíniky, si sikulka 🙂

dajna11
4. mar 2011

@jakelina krásna je...

jakelina
4. mar 2011

@bzucinka2 děkuju, já mám upečeno teprve nějakých šest dortů a na každém něco pokazím, ale tady ten už mi šel trochu rychleji než ty první, tak alespoň nějaký pokrok. 😉

ikula2
4. mar 2011

@jakelina torticka je krasna ten macko sa ti podaril 😉

ada9557
4. mar 2011

@jakelina krásna je. 😵 ja chcem malej robit na narodeniny tiež s mackom pu tak sa možno budem inšpirovat.
na začiatok nič náročné ani nezvládnem 😀 😀 😀

ale chcela by som sa opýtať s čím si obkresľovala toho macka dookola.Dakujem...

jakelina
4. mar 2011

@ada9557 obkreslovala jsem hotovou čokoládovou konturou. Je to v takové tubičce a dá se koupit ve všech barvách. Já to mám z Kauflandu. Mají to u těch zdobení co je třeba na vánoční cukroví, ty různé sypání a kuličky. Určitě to mají ve všech supermarketech.

sofi07
4. mar 2011

@vlada111 dakujem, si mila 🙂
@zdenallickakrasne, Pat a Mat su uuplne uuzasni
@zlatat nadherna, nic nevidno, aspon na fotke

@anibas dakujem

sofi07
4. mar 2011

@jakelina nadherna torticka, velmi pekne urobena

mizulienka
5. mar 2011

minule ste tu rozoberali mandlovy krem, tera mi prisiel pod ruku, tak ho tu dam, mozno niekomu pomoze

2 dl mléka
25 g vanilkového pudinkového prášku nebo můžeme použít mandlový
krupicový cukr dle chuti-
80 g másla
80 g mandlí
Z mléka, pudinkového prášku a cukru uvaříme hladký krém a necháme ho vychladnout (přikryjeme igelitem, aby se nám neudělal škraloup).
Po vychladnutí pudink vyšleháme do hladka, pak přidáme změklé máslo a opět vyšleháme. Nakonec vmícháme spařené a oloupané strouhané mandle.

@jakelina krasna sa ti vydarila 🙂

mizulienka
5. mar 2011

dievcata chcem sa spytat....ako "aranzujete" ruze alebo ine kvietky na tortu tak, aby boli ako keby do takeho kopceka, ze nie su iba tak polozene na torte, ale ako keby v "kyticke" neviem, ci ma rozumiete 😒 budem robit tortu pre mamu, mam uz nachystane ruze, ale nejde mi to tak pekne naaranzovat,uz su dobre vytvrdnute, tak sa aj bojim, aby sa mi nepolamali...a to este musia vydrzat 500km cestu 😕
ked si @sofi07 mozem dovolit dat tvoju tortu ako priklad 😵

http://www.tortyodmamy.sk/okruhle-torty/smotano...

kovik
5. mar 2011

@bzucinka2 tak co dělám špatně, že je měkká a když potahuju trhá se. Barvila jsem jen gelovkou a to trošku

kovik
5. mar 2011

@miculienka - myslím že jsem někde četla že to není vhodné, že tam patří jen sušené .

hejdita
5. mar 2011

@mizulienka toto se docili tim ze ruze jsou ruzne velike 🙂

jakelina
5. mar 2011

@ikula2 malému krásný roček. 😉

Jinak děkuju všem za pochvalu, od profíků to potěší. 😉

paja.o
5. mar 2011

tak jsem právě dokončila dort pro bráchu. Balón mi dal trošku zabrat 😅 😅 😅

paja.o
5. mar 2011

@ikula2 @kovik krásné dortíky!!!
@jakelina Pú je perfektní! Úplně přesnej!!! Moc se Ti povedl a dobrej nápad s tou konturou 😉

ada9557
5. mar 2011

@paja.o krásna torta 🙂 🙂 🙂

Chcem poprosit o info.Na aku veľku tortu stačí potahovka s MMF s jednej dávky?Dakujem

sofi07
5. mar 2011

@mizulienka ja to robim bud tak, ze niektore napichnem na sparatka a potom pozapichujem rozne, niekotre rovno, niektore sikmo....a niektore zrezem zospodu tak dosikma...neviem ci mi rozumies. aj ked ich mas vytvrdnute, skus ich este zrezat, mozno aj napichnut sa ti budu dat...len opatrne, az sa ti nepolamu, nie nasilu

sofi07
5. mar 2011

@paja.o krasna, super vymyslena 🙂

miculienka
5. mar 2011

@kovik - ďakujem , hm , škoda, že to viem až dnes, robila som to včera večer , iné som doma nemala, tak som tam dala to , inak, dobre sa to spracovalo aj rozvaľkalo , na vrchu to mám aj dobré - na torte ale po bokoch to stieklo no a zle sa z toho modeluje , tak to bude tým, že to nie je originál sušené mlieko , ale nevadí, nabudúce vudem vedieť , torta nejde na výstavu a tie boky ešte opravím iným spôsobom 🙂

alex21
5. mar 2011

Ahojte, prilozim len svoje tohtotyzdnove dielka 🙂

alex21
5. mar 2011

😀 odoslala som to bez fotiek 😀
Mickey s Donaldom boli pre dvojicky, notebook som strcila brachovi lebo som sa ho potrebovala zbavit, kedze ho mam z odrieknutej objednavky, hlavne ze ma pani 2 mesiace natahovala, ze si ho zoberie 😠 . No najviac som sa vytesovala so svojho prveho babatka ako keby bolo moje vlastne 😀

sofi07
5. mar 2011

@alex21 nadherne torticky, aj babatko sa ti velmo vydarilo 🙂
ja este pridavam vcerajsiu macickovu

bzucinka2
5. mar 2011

@paja.o paradna kopacky aj lopta nemaju chybu 🙂
@alex21 krasne torticky plne uzasne, ja sa stale neviem naucit robit tie volaniky, ako ich robite baby? 🙂
@kovik a na com valkas hmotu? lebo mne sa netrha, obcas sa stane jasne, ale to asi kazdej z nas, ale ze by sa mi trhala pravidelne to nie, len ak ju zle chytim, alebo nechtom, gelovky davam tak ako sytu farbu potrebujem ☹a valkam na solamyle
@sofi07 peknucka 🙂

bzucinka2
5. mar 2011

@sofi07 prosim ta ako potahujes tie tvoje kabelky, to si urobis obdlznik a das okolo ze aj hore to mas take pekne ? 🙂

lussy23
5. mar 2011

@sofi07 krásna torta, pred dvojičky alebo na spoločnú oslavu?
@alex21 - nádherné to bábo. A aj ostatné torty. Ten Mickey a Donald sú ako urobení?
@paja.o - nádherné
@jakelina - krásna torta

lussy23
5. mar 2011

@kovik - krásna torta
@ikula2 - krásne dielko a Timkovi všetko naj, hlavne veľa zdravíčka