Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. mar 2011

@zuziq je krásná a máš hezky syté barvy.
Jinak jsem si prohlídla fotky a všechny fotky nádherné. 😉

martinex
12. mar 2011

ahojte dievcata,dlho som tu nebola,aj ked som vas potajme citala a obdivovala vase torty..kedze som bola na rizikovom tehu,musela som poctivo lezat a nemohla som piect 😠
ale uz je Adamko vonku z brusku,takze buduci vikend ma caka konecne prva torticka...inak pridam foto aspon jednej poslednej,ktoru som (aj ked som nemala) spravila pre kamosku 😀

bzucinka2
12. mar 2011

@martinex prekrasna 🙂

jakelina
12. mar 2011

@martinex krásná a blahopřejeme ke krásnému a zdravému miminku. Ty máš nervy, já jsem teda v šestinedělí byla marná a nějaké dorty mě vůbec nebraly 😀 😀 😀

bzucinka2
12. mar 2011

@alionuska paradne a teda ozaj nejako malo, chobotnicka 🙂 vsetky paradne ako vzdy a aspon si si mohla trosku oddychnut 🙂
@ceja peknucka 🙂
@meinkonka tak to aj mna zaujima, snad nam niekto odpise 🙂
@zuziq super 🙂

bzucinka2
12. mar 2011

baby na tie volaniky nam nikto nic neporadi ☹

martinex
12. mar 2011

@bzucinka2 dakujem..a tie volaniky by som s varechou robila-ale jedine stylom pokus/omyl 😀
@jakelina vdaka..ja som uz na druhy den co som prisla domov z porodnice umyvala okna a zaluzie...bolo strasne tych niekolko mesiacov nic nerobit..a kedze som mala super porod-sitie som ani nevedela ze mam..cize uuuplne v pohodke 🙂 uz som mala tortovy abstak 😅

alicc
12. mar 2011

ahojte,
nadherne torty ste zase popridavali. ste fakt sikulky, vsetky 😉 🙂 😉
prosim poradte mi, tie vase potahovky a postavicky sa tak krasne lesknu, vy to po dokonceni niecim potierate?

jakelina
12. mar 2011

@mizulienka děkuju

ceja
12. mar 2011

@mrka2 no som ja ale trubka, maslo mi teda vobec nenapadlo... nakoniec to teda von nevytieklo, ale presvitalo.. ale tak bolo to jedle.. mne moc nechuti to, co sama varim alebo peciem, ale vsetci si pochvalovali...

mizulienka
12. mar 2011

@bzucinka2 no neviem, ci to je ono, ale nedalo mi to, tak som guuuglila 😝

https://www.youtube.com/watch?v=ts7usro36q4
jakelina
12. mar 2011

Dodělala jsem dort pro Eliáška k roku, tak děkuju všem za cenné rady a snad se bude líbit. 😉
Jenom ty fotky jsou škaredé, leskne se tam od blesku tácek a dělá tam odrazy na ten dort.

lucula73
12. mar 2011

@mrka2 prosím ťa anemáš poruke ten mramorový korpus?viem,že to niekede bol,ale nemám čas to všetko čítať.ďakujem.
@fukylove a tie lyžice čo dávaš na jedno vajce,aké majú byť?kopcom ?
a krásnučké sú včetky nové tortičky, 🙂

lucula73
12. mar 2011

@jakelina krásna tortička,ten macík je rozkošný 🙂

vinka
12. mar 2011

@martinex krásna torta.To hnedé je plasticka čokoláda však.A to biele?Biela čoko? 😕
Baby dá sa farbiť biela čokoláda plastická?Neviete? 😕 No tu su moje posledné torty.Tá čoko bola pre nás na skúšku. 😉

jakelina
12. mar 2011

@lucula73 děkuju.
@vinka vypadají krásně. 😉

ada9557
12. mar 2011

@jakelina krásna tortička 🙂
@vinka prekrásne obe 🙂

vinka
12. mar 2011

@jakelina dík aj tvoja je krásna.Obdivujem všetké čo robia tých mackov.takto strihať to o palce musí človek prísť 😠

lucula73
12. mar 2011

@vinka nádhera............to sa ako robí,tá čokoládová?klasicky sa poleje,či? 😕 ,možno sa blbo pýtam,ale netuším 😒

jakelina
12. mar 2011

@vinka palce bolely, ale hladký vypadal tak divně, jak nahatý a byly hodně vidět nedostatky. 😝 😀

jakelina
12. mar 2011

@ada9557
@vinka děkuju

vinka
12. mar 2011

@jakelina obdivujem lebo ja by som 3 hodky strihať nedokázala 😝
@lucula73 nie nieje to poliaté.Je to hmota.čokoládu 2 balíčky na varenie rozpustiť nad parou a pridať do toho 4 pl.lyžice kukuričného sirupu.riadne spolu zmiešať a nechať vychladiť pri izbovej teplote.Isto sa podarí a pracuje sa s tím super. 😉

lucula73
12. mar 2011

@jakelina no moj macko tak veru vyzeral 😀 ,ale strihať sa mi nechceelo 🙂

@vinka prosím ťa a keď to vychladne,tak čo potom?to sa vyguľa?

bury
12. mar 2011

přidávám moje amatérské dílko 😉

jakelina
12. mar 2011

@bury mňam, super vypadá i určitě chutná. 😉

vinka
12. mar 2011

@bury tak toto je krásne amaterske dielko. 😉
@lucula73 ak bude moc tuhá len v rukách rozrobiť.Ona krásne povolí kedže to je čokoláda a normálne valkať.Ja som to v poho valkala na solamyle a ani biele mi to neostalo. 😀 Skúsiš a budeš chcieť iba túto hmotu robiť.A chuťovo je mnamka.Podstatne lepšia ako MMF.Ja ho už nemusím. 😒 Len sa mi s ním robí super 😀

dm1
12. mar 2011

@vinka krasne torticky veru! a ja som tak isto robila tu cokohmotu asi 2x tusim a naposledy som ju mala tvrdu ako kamen vobec nebola plasticka ani torsku aj ked povolila tak som ju vyvalkala ako tak ale vobec neslo potahovat len som to ohybala uz sa lamala a strasne moc stvrdla. ruze som z toho robila tiez no des. neviem v com bol problem veru

lucula73
12. mar 2011

@vinka ja ju isto vyskúšam,lebo mojmu mm vobec nechutí to MMF a čokoladu strašne lubi,o dva týždne by som to skúsila,bude mať sviatok 😉
Takže mi stačia 2 čokolady /aké?/ a ten kukuričný sirup?nič viac? a z toho sa dá modelovať?

dm1
12. mar 2011

@vinka ale to netrva 3 hodky to strihanie neboj 😉 . Na stretku ked som ho predvadzala som ho tusim za polhodinu zvladla 😝