Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. apr 2011

@mima595 RDI je dobra na potahovanie pouzivam ju ked sa mi nechce robit MMF ale na postavicky a modelovanie nie veru je makka. WI je super aj na potahovanie aj na modelovanie len ta cena 😝

pristela
11. apr 2011

@anibas uuuzasne torticky!! mne sa naj pacia taketo "čistucke" 😉

dm1
11. apr 2011

@mizulienka ja robim len orkuhle kosiky 😉 . Ved aj take sa predavaju isto moze byt!

broucek2
11. apr 2011

holky, neděláte někdo ozdoby s gum pastou? koupila jsem si ji, ale ještě nevyzkoušela, tak se na ni chystám a netuším, co mě čeká.

mima595
11. apr 2011

@dm1 - a ako dlho ti vydrzi? teda ja viem, že robis vela, ale aka je doba spotreby po otvoreni??

dm1
11. apr 2011

@mima595 to ma nikdy nenapadlo sa pozerat ale to je normalne v krabici a v sacku takze spotreba nejde od otvorenia ale na krabici je klasicky doba spotreby. ci to otvoris alebo nie.

mima595
11. apr 2011

@dm1 - diky 😉

mizulienka
12. apr 2011

@dm1 dakujem, tak bude okruhly 🙂 rozmyslam, ci sa pustim do puncovej alebo urobim klasiku....uz som sa tu pytala dievcence, ale nikto mi neodpovedl 😨 ci ste uz poculi o tom, ze na puncovu tortu sa urobi klasika poleva, trocha sa pretrie maslom s cukrom a na to sa este da potahovka? myslite, zeby to mohlo fungovat?
dakujem

yamahafazer
12. apr 2011

dakuejm vam

@mizulienka ja som robila okruhly puncovy kosik,ale na tu puncovu poveku ked polejes tortu tak to sa ti neda potriet maslom a potiahnut ta puncova poleva by sa ti odlepovala to by vobec nedrzalo a inak by to bolo strasne presladene ja nemam az tak rada puncaky je to hrozne sladke aj spotahovkou a unas v rodine aj tak najviac idu puncaky.Ked chces robit puncovu tortu vobec ju neoblivej tou polevou ked chces davat potah.Mozes ju poliat tou ruzovou polevou a potom na vrch nastriekat kremom ozdoby aj cokoladou sa moze prefrkat.Ja som este takto puncovu celu poliatu nerobila tak neviem ako to na tych bokoch bude drzat.

@mima595 ja som tiez kedysi robila len z mliecneho iny sme sa v skole neucily a potom som skusila aj mmf len stym sa mi zle robilo a nechutilo nikomu tak som skusila K2 len ta na potahovanie je dost mekka a tak najlepsie sa mi robi vsetko z WI je najdrahsia ,ale podla mna najlepsia aj kaydemu chuti a este skusam po malych ten smartflex iba na kvetinky a ozdoby a ta sa mi tiez paci tiez je dobra

ja idem teraz piect jednu tortu len tak co ideme kamosku pozrite taku malicku ku kave im spravim len stale rozmyslam nad kremom a raz som citala,ze robite niake kremy sa uvari ta stava kompotova zo zlatym klasom alebo nieco take a neviem ako to presne bolo som si to neza pisala a nemoyem to najst neviete mi poradit aky to bol ?dakujem

mizulienka
12. apr 2011

@yamahafazer dakujem za odpoved 🙂 mne to tiez prislo nejake cudne, ze najprv polevu, potom maslo a tak potah...neviem, asi upustim od puncovej a urobim tentokrat klasiku na ten kosik...lebo je to pre mm a on nema rad ten potah, ta poleva by mu tam asi chybala 😒
alebo urobit klasika potah, ta torta puncova by bola dobra aj sama o sebe, bez potahu nie?

nebol to tento visnovy krem?

** Višnový krém **

Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ.
Štavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi.
Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu.
Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobno
a druhú polovicu necháš vychladnút.
Do tej potom vmiešaš 250g maslo.
Na korpus dáš najprv ten višnový maglajz a na to krém.
Je to velmi dobré a pekne to ukáže na reze.

yamahafazer
12. apr 2011

@mizulienka strasne moc ti dakujem 😵 ano to je on ten krem tak som rada,ty vsetko vzdy vies kde je 🙂 moc dakujem
a ty robis mmf?lebo unas v rodine to nikomu nechuti,ale ako robim z WI tak to vsetci ojedaju najprv ten marcipan 😀 a hlavne,svagor ten by mi zjedol cely ten kybel 😀 som mu hovorila,nech si zaplati ja mu objednam 😀 mne tiez WI najlpesie chuti lepsie ako K2 len to zalezi od chuti kazdemu nieco ine,ale unas vede len WI a predtym co som robievala mliecny aj ten bol chutovo dobry tiez kazdemu chutil,ale teraz som najviac spokojna s WI aj ked je najdrahsi tak je u mna najlepsi aj chutovo
a kludne mozes spravit tu puncovu tortu bez potahu ako som ti pisala,ze ju sprav len stou polevou ako na puncaky a mozes kremom dozdobit

yamahafazer
12. apr 2011

@mizulienka
ked si das do googla puncova torta tak rozne ukaze mozes pozriet

yamahafazer
12. apr 2011

@mizulienka aj ti maly pomahaju pri peceni?moja ta miesa a rada modeluje 😀

anibas
12. apr 2011

ďakujem všetkým

@yamahafazer - odo mňa chceli nedávno krémovú tortu, tak som oči prekrútila, že takú nedokážem 😨 😨 😨 podľa mňa sú krémové ťažšie, vyžaduje si to pevnú ruku na striekanie

@ikula2 pozri postup : http://www.tortyodmamy.sk/content/rozstrapkana-...

@mima595 skús PDT na poťahovanie a na postavičky, na kvety si objednaj 1kg WI - ja tak robím 😉

daniz
12. apr 2011

Ahojte, tak zas po dlhšej dobe, samé umelecké dielka.... škoda rezať... No kočky mám veľký stres, idem robiť motorku a tank... Tanku sa moc nebojím, no motorka je moja nočná mora....Zaspávam s tým ako to urobím, vstávam,šoférujem a pracujem a popri tom rozmýšľam, že to bola dobrá hovadina zobrať túto objednávku. No nezostáva mi nič iné, ako len bojovať, no prosím Vás držte mi palce....

A už mi volala p. družinárka zo školy tortu na MDD pre deti... Rozmýšľam nad motívom. Asi človeče nezlob se.
Ak máte nejaké typy, uvítam inšpiráciu a budem vďačná.

daniz
12. apr 2011

@anibas ja aj pracujem a vypekám no 4-5 tort to nieje. Teraz som mala týždeň pauzu, tak som oddýchla, už som bola
aj unavená. 😝 No ale tak 2-3 sa dajú v pohode. Podľa toho, akí sú drobci. No každopádne keď mi Jarko pôjde od septembra do školy, tak neviem, neviem..... 😅 😅 😅 .V škôlke sa ešte dá, no ak už sa treba s deťmi učiť, tak neurobíte nič... ale možno to nebude také zlé... Uvidíme.

jajuuus
12. apr 2011

ahojte babuľky 😉 poraďte nejakú milú tortičku pre 3-ročné dievčatko 😵 ďakujem 😉

mizulienka
12. apr 2011

@yamahafazer tak super, ze to je ten krem 🙂
nasi mali velmi pomahaju, teda chcu pomahat, misko so mnou stale modeluje, on svoje ja svoje, ale unho hmota stale konci v brusku 😀
prve 2-3 torty som robila s MMF, potom som si kupila PDT, tereaz prave mi kurier doniesol balik (boze ta cena, 😕 objednala som si 2kg WI a smartflex, chcem vyskusat kvety z neho....tak uvidime 🙂

lussy23
12. apr 2011

@yamahafazer - nádherné torty, chcela by som sa vás niečo opýtať, poradili by ste mi?

mima595
12. apr 2011

@anibas - a ako dlho mi vydrzi otvorena ta WI? alebo vedierko PDT? lebo ja robim iba pre nas, teda nasu rodinu, myslis, te by to vydrzalo aj do septembra??

anibas
12. apr 2011

@mima595 PDT - ja mám dátum výroby 15.11.2010 a spotreby 16.2.2012 !!! takže cca 15 mesiacov

anibas
12. apr 2011

@jajuuus a čo Kitty ?? tie robia najviac

jajuuus
12. apr 2011

@anibas to by nebol zlý nápad 😉 ale skôr by som ju rada vymodelovala a dala na okrúhlu tortu... idem vygoogliť nejaký návod na ňu 😀 ďakujem 😉

mizulienka
12. apr 2011

@jajuuus ja som robila kitty podla tohto navodu
http://www.tortyodmamy.sk/kitty-3d-z-wi#comments

moja vysledna sa asi az tak nepodobala 😕 😎

http://www.tortyodmamy.sk/narodeninove/kitty-po...

ada9557
12. apr 2011

Ahojte.No tu je tá moja punčová s ktorou ste mi úspešne pomáhali. 😀 Dakujem za všetky rady a postrehy.Prierez bude neskôr,kedže to ide do kámošky manželovi na narodeniny... 😅

jakelina
12. apr 2011

@ada9557 krásná. 😉

ikula2
12. apr 2011

@ada9557 krasna vydarila sa ti a som zvedava na ten prierez?
@anibas daaaakujem za odkaz

mizulienka
12. apr 2011

@ada9557 krasna 🙂 mas tie artisty vykrajovacky? si s nimi spokojna?

ada9557
12. apr 2011

@mizulienka Dakujem.len tieto jedny mám.s kvalitou aj s prácou som spokojná.pracuje sa s nimi dobre.ešte by som chcela nejaké objednat ale tá cena 😲
@jakelina Dakujem
@ikula2 Dakujem.

dm1
12. apr 2011

@ada9557 krasna