Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
17. apr 2011

@jajuuus perfekna! si mala vidiet moju prvu kitty, ta tvoja je popri nej podvyzivena 😀 😀 je super 😵
@antarres krasne torticky, vsetky do jednej 🙂
@dm1 super kurt aj tenista (alebo volejbalista?) 🙂

krasnulka
17. apr 2011

Mamičky, pozerala som tie vaše torticky, mate ich všetky nádherne. Kedze mal syn 4 roky-v stredu, tak som sa rozhodla upiect mu tortu s pat a mat....predstava bola uplne ina, a tady je vysledok. Hambim sa, ale velmi ma potesilo, ked mi 4 rocne dieta povie, ze je krasna 😀

antarres
17. apr 2011

@krasnulka Vždyť postavičky jsou moc pěkné. 🙂

krasnulka
17. apr 2011

@antarres pre mna to vyzera strasne....ked pozriem na vsetky tie torty co si mamicky napiekli tak zavidim 😀 ale je to prva, dalsie snad budu lepsie....😀

zlatat
17. apr 2011

@dm1 noo - to vieš, už starnem 😀 😀 - ale nie, nikdy nespím vkuse, lebo krpec je každú chvíľu s revom hore, furt mu niečo je, takže to rátam čas odkedy vleziem do postele a vstanem, no veľkrát ráno ťažko vstávam po takom pretušovanom spánku
Krásna tortička

dadka212
17. apr 2011

ahojte,
ďakujem moc za rady a postupy, takto som to urobila, troška zle potiahnutá na spodku aj stuha je taká všelijaká, ale hádam sa bude páčiť a hlavne chutiť, ten salkový krém je bohovský 😵

adul67
17. apr 2011

@dajna11 mne bi sa to pačilo aj na bielej čokolade niekde som čítala že sa ma najprv poliat trocha čokolady na zakusok a potom ešte na foliu a preniest 😒

dm1
17. apr 2011

@zlatat mi hovor o tom prerusovanom spanku maly bude mat sice za 2 tyzdne 2 roky ale za noc byva aj 3-5x hore 😖

zlatat
17. apr 2011

@dm1 to máte ešte nárok na takéto spanie - môj má 4,5 roka ... on mi začne revať a ani za pána nepovie, čo mu je. A teraz neviem, či mu treba cikať, alebo ho bolia kolienka 😖 - opica jedna, z neho by bol dobrý partizán

zlatat
17. apr 2011

@dadka212 jéj, to sú jahôdky? Super to vyzerá - ja som takéto "vyskakujúce" ešte nerobila 😉

dajna11
17. apr 2011

@adul67 je vela vzorov ktoré su na bileu čokoládu,lebo farby vyniknu práve na bielom podklade...ja mám teraz doma zalté špirály a zelené lístky.....tak jednu skusim asi na bielu.

dadka212
17. apr 2011

@zlatat ano sú to čerstvé jahody, je to pre mužovu krstnú k 60-tke a keďže kvetinky neviem absolútne robiť tak som to takto vyriešila 🙂

zlatat
17. apr 2011

@dadka212 perfektne si to vyriešila 😅

Ja som si minule kúpila toľko čokotransferov a asi ich nebudem môcť pre nás použiť, lebo sú tam nejaké Ečka, ktoré môžu obsahovať lepok ☹ ... ale asi sa naštvem a na veľkonočný zákusok ich dám a poviem malému, nech čokoládu radšej nepapá ... ešte som s čokotransferom nikd nerobila a chcela by som to konečne vyskúšať.
Ináč dá sa použiť aj na poťahovku ... prižehlí sa so žehličkou, ktorá je nastavená na najnižšiu teplotu - len som to ešte neskúšala, ale videla som také torty a bombovo to vyzerá

dadka212
17. apr 2011

@zlatat ďakujem moc 😵

zuzka72
17. apr 2011

@dadka212 jaký je to ten salkový krém? to vevnitř jsou opravdové jahody?
@krasnulka dortík super, hlavně je od mámy a to se cení nejvíc 😵 😵 😵

ada9557
17. apr 2011

@dadka212 jé kráááásna a určite aj chutná ked je tam salkový krém 😵

zlatka10
17. apr 2011

@dadka 212 krásne sa ti podarila, musí byť fajná s tými čerstvými jahodami, manželova krstná bude určite milo prekvapená, si šikulka 😉

dadka212
17. apr 2011

@zuzka72 uvarila som salko 2 hodiny, vnoci som to nechala vychladnúť a potom som to vymiešala s 1 herou...a jahody sú iba na vrchu, som nevedela ako to ozdobiť 😅

@ada9557
@zlatka10 ďakujem, som tu čítala že niekto tuším dm1 urobila salcový krém s jahodami tak ma toto napadlo, najprv som chcela košík, ale to by som určite doobeda nestihla, tak som to urobila takto 🙂

zuzka72
17. apr 2011

@dadka212 děkuji, to zkusím...

jakelina
17. apr 2011

@dm1 salko stálo pokud si dobře pamatuju něco přes 40 korun.

misa1982
17. apr 2011

Ahojky chci vam jen napsat ze kdyz se tady pise o salku tak u nas v penny marketu prodavaji uz karamelove salko stoji 30kc.....presne 29,,90kc ja jsem si vzala hned 3 😵 😵

jakelina
17. apr 2011

@zuzka72 já dělám i postavičky z hmoty z bombonů. Prostě všechno.
@dadka212 krásně se ti povedla, mňam mám chuť. Jahody můžu v jakémkoliv množství. 😉

jakelina
17. apr 2011

@misa1982 zrovna včera jsme to tady probíraly. Tak to ho tam mají asi v akci, že je takové levné. Určitě koupím, ono sice má záruku jenom půl roku, ale to se stihne spotřebovat. 😉

zuzka72
17. apr 2011

@misa1982 takže to můžu dělat iz toho karamelovýho?
@jakelina ty jsi prostě superžena, já bych ušoulala možná tak jen žížalku 😀

jakelina
17. apr 2011

@zuzka72 můžeš, nemusíš dvě hodiny vařit. 😉

zuzka72
17. apr 2011

@jakelina aha tož jako pro mě jako pro blbce 😀 😀 😀 to karamelový jen zamíchám s tou 1 celou herou jo? a když je to to obyč, tak to musím vařit zavřený 😲 aby zkaramelizovalo?

evinkaaa
17. apr 2011

@dadka212 - velmi pekna torta. Juuuj, dala by som si 😀

misa1982
17. apr 2011

nevim jestli je v akci ale v bille ho maji taky v jinem obale za 41kc....
zuzka muzes mas to bez prace ja to koupila hlavne kvuli takovym tem narazovkam jako ze nemusim cekat az se to uvari....

misa1982
17. apr 2011

ja davam do kremu zlatouhanu prijde mi chutnejsi Hera je na peceni ne? to je to salko karamelove...

misa1982
17. apr 2011

Zlatoou Hanu.....