Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
17. apr 2011

Já jsem se dnes stavila v Penny a tam měli to karamelové Salko za 24,90,-
Není to sice Tatra ale jiná značka, ale já myslím, že to bude stejná chuť. Má nahoře plastový deklík, tak se dá odebrat třeba půlka a zase zavřít a nevyschne. Tak kdo pečete v čechách běžte si nakoupit. 😉

jakelina
17. apr 2011

@mrka2 já taky nastavuju krémy kaší z mouky a mléka nebo pudinkem a nejsou tak sladké. 😉

mrka2
17. apr 2011

@yamahafazer ja som nedavno pozerala navod, tusim to slo na ceskom kanali, robila tam pani kosik s jahodami a tie jahody dala normalne cersve a hore len tak so stetcom potrela s tortovym zele. tak sa to chystam tiez vyskusat, uvidim,ako to dopadne. dostat kupit take cervene tortove zele dr.oetker, ono je super,rychlo zaschne,tak by nemal byt problem. mrazene by som nedavala.

mrka2
17. apr 2011

@jakelina 🙂

dupinka
17. apr 2011

Ahojte!

sorry, že skáčem do debaty. Včera som robila marschmallow poťah. Išlo to fajn, ale dnes, keď som ju krájala, som mala pocit, že je trochu viac gumené. Čím to je? ROztopené cukríky s cerou a kys. citrónovou som potom zmiešavala s práškovým cukrom, ale nechcelo mi zobrať toľko, ako uvádza recept... Ale inak je to fajn. Hm 😒

jakelina
17. apr 2011

@dupinka to bude dobré. Ona se uleží a bude OK

mrka2
17. apr 2011

@dupinka mne nikdy nezoberie az tolko cukru,ako je v recepte.. a ja ceru nedavam 😕 ale ked je inak OK,tak neries 😉

zuziq
17. apr 2011

@dupinka a nahriala si ju dnes trosku v mikrovlnke? lebo ona je sice na druhy den este makka ale je gumovejsia 😕

dupinka
17. apr 2011

@zuziq ako nahriať? celú tortu? 😕 😕 Ja som potiahla na tortu a je to trochu gumovejšie, ako som čakala.
@mrka2 ja mám recept na 1 balenie cukríkov 55g Cery. Hm, či to nie je problém....

ako robíte MMF vy?

vinka
17. apr 2011

@dupinka zuziq myslela asi hmotu nahriať nie tortu 😀 😀 😀 😀 Ja len umyté cukríky cukor sitronku a cerou si ruky mastím a stôl nedávam do hmoty a nič sa nedeje.Na druhý den ked je tuhá tak pridám jeden dva roztopené cukríky a hotovo. 😉

jajuuus
17. apr 2011

@bzucinka @lussy23 @reruna @mrka2 ďakujem vám kočky 🙂
@kovik poťah je z MMF, kvietky a Kitty zo smartflexu 😉
@zlatat ja tiež rada spím, ale musela som ju dokončiť, v sobotu si prišli po ňu 😀

dupinka
17. apr 2011

@vinka a cukor keď dávaš, tak ešte roztápaš v mikrovlnke, alebo do roztopenej hmoty
ja som dávala do roztopenej...

Asi som blbá, no proste amatér 😅

lussy23
17. apr 2011

@zuziq @mima595 - krásne baby 🙂

jakelina
17. apr 2011

@dupinka až do roztopeného. 😉

zuziq
17. apr 2011

@dupinka hmotu ked si urobis a odlozis a na druhy den alebo iny den s nou ides pracovat, treba si ju opat dat nahriat trosku do mikrovlnky, ale len par sekund a ona zase bude plastickejsia... ak ju nechas stat viac dni,tyzdnov, uplne stvrdne a ked ju chces opat pouzit tak ju znova nahrejes 😉

ellise
17. apr 2011

@vlada111 u nás mají karamelové salko v Bille

přidávám svoje dvě, no já asi nikdy nebudu mít takové krásmé jakou dm1, alionuska, zlatat a všechny další, ale divadelní měla úspěch. Tu jsem pekla ke včerejší premiéře našeho divadla .....a ta druhá se jmunuje UFO nad černými lesy a je to tá nepovedená co se propadla, s tou si vyhrál MM, trochu si seříznul a těmi odřezky vyplnil ten propadlý střed, narychlo jsem udělala hrk-hrk krém a jen potřela lehce marmeládou MM i vyválel MMF a můj syn zdobil 🙂
a chtěla jsem se zeptat otevřené gelovky máte v lednici, nebo nemusí být?

reruna
17. apr 2011

@ellise ta divadelní je moc hezká a tm se synem se taky docela vyřádili! a nakonec jste spotřebovali i ten nepovedený korpus 😀 já mám otevřené gelovky norrmálně v kredenci, ale taky by mě zajímalo, jestli není potřeba lednice, bude léto, horko....

dupinka
17. apr 2011

@zuziq to áno, tak som s ňou aj robila. Hneď som potiahla tortu, zvyšok som mala v sáčku, dala som to do chladničky a postupne som si vyberala a roztápala cca 10 sekúnd v mikrovlnke a skúšala som postavičku.

Ale keď sme dnes krájali tortu, tak bola MMF taká gumová. Chutila, ale trochu tvrdšia, ako poznám od alionušky.

zuziq
17. apr 2011

@dupinka baby hovorili, ze to zavisi dost aj od cukru - znacky... mne inak MMF vide zakazdym ina konzistenciou 😀 ale neriesim to, vzdy s nou nakoniec vytvorim to, co chcem, aj ked to mozno nie je dokonale, ale peciem len pre nas 😵

vlada111
17. apr 2011

@ellise super, tento týždeň idem kuknúť. Ďakujem za tip 😉

mrka2
17. apr 2011

@dupinka a nemas foto? ci uz ste ju spapali? no ved ked chutila,tak co 🙂 ja by som tam ceru nedavala, skus si len trosku vymastit misku cerou,aby sli cukriky pekne von,ale do hmoty by som ju nedavala... a najlepsi je Povazsky cukor,taky v tmavomodrom sacku 😉
@ellise pekne torticky, aj tatino s malym sa vyhrali 😀 podarena rodinka 😉

alicc
17. apr 2011

@zlatat @mrka2 dakujem a skusim, musi to byt mnamka 😉

mrka2
17. apr 2011

@alicc urcite je a dalsi bonus, je toho kremu viac 😀 😉

alicc
17. apr 2011

@mrka to je ten lepsi pripad 🙂 😉

mizulienka
18. apr 2011

krasne torty sa vam vsetkym podarili 🙂

@dm1 krasne vsetky tri torty 🙂 este mi povedz, ako zafarbis hmotu na tak krasne cervenu na tom aute 🙂podla ktoreho postupu na macquina siisla? dakujem

@zlatat Zlatka, ta pivonka je nadherna, vyzera uplne ako ziva, ja sa na nu chystam uz davno, ale taku krasnu urcite neurobim

mizulienka
18. apr 2011

@zlatat @dm1 aky drotik pouzivate na listy?
a Zlatka aky drotik si pouzila na tu pivonku? myslim farbu a velkost 🙂dakujem

ada9557
18. apr 2011

@mima595 krááásna tortička.super.aj kvietky.všetko 🙂

ada9557
18. apr 2011

@ellise krááásne tortičky. 🙂 super

bzucinka2
18. apr 2011

@zuzana124
@zuziq
@mima595 krasne torticky 🙂

bzucinka2
18. apr 2011

tak ja som vcera zacala makat na ruzickach, uz ich mam 24, co je asi 1/3 🙂