Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
27. apr 2011

dnes som kupila v bille to karamelove salko co je uz uvarene inak je dost drahe 2.15 ,ale je fest dobre tuhe,ze sa tak ani neuvari na tuho

weirdo
27. apr 2011

@zlatat - chcela by som sa Ta spytat, robila som uz aj tento Bohusov a bol neskutocne hutny. Uz samotne cesto pred upecenim bolo dost "tazke", treba tam dat viac vody? Tiez to delim na 2 casti, ale preto, ze moj mixer to neutiahne 😀. A este otazocka, to iste sa mi deje aj s mramorovym korpusom, ono sa mi cesto nevytiahne pekne po stranach, cize je ako hribik tvarom 😕 . Ja to robim tak, ze naspodok formy dam papier na pecenie a boky necham take ako su. Ako to prosim robite vy?
A pridavam svoju 5.potahovanu tortu v zivote pre malu ku krstu 🙂

dm1
27. apr 2011

@yamahafazer riadna palka veru 😝 . Keby to mam dat niekomu cudzemu do vacsej torty tak sa nedoplatim veru 😕

@mizulienka ja som robila srdiecko a vrch bol tusim 2 oplatky zlepene nutelou a nutelou potrete a obalene z oboch stran do MMF. Spodok tortu som na vrchu pred potiahnutim urobila z puncoviny obrubu aby to bola akoze bonboska. Bola to jedna z mojich prvych tort http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.12...

mrka2
27. apr 2011

@zuziq
@mizulienka tu som nasla jeden fotopostup, mozno vam pomoze http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/bonboniera...

mrka2
27. apr 2011

@weirdo velmi pekna torticka 🙂 a pekne meno ma tvoja mala 🙂

dm1
27. apr 2011

@mrka2 ta je krasna aj taku kvetovu by som veru chcela skusit niekedy

vlada111
27. apr 2011

@dm1 ako ukončuješ tú mašlu? Len odstrihneš a preložíš jeden koniec cez druhý? Nemáš fotopostup na tie postavičky? Ja možno budem robiť svadobnú pre kamošku, bojím sa toho, lebo zatiaľ som robila len tri a pred tou svadbou budem robiť ešte dve, ale všetko len v rodine, nie pre verejnosť 😀 Ozaj, na tie drobné kvietky je vykrajovačka? Ďakujem pekne.

pristela
27. apr 2011

holky prosim, prosim mate recept na nejake fakt dobre tiramisu? mam robit na piatok tortu tiramisu

dm1
27. apr 2011

@vlada111 iba odstrihnem a hotovo ziadno neukoncujem zatial som vzdy robila tka ze sa dalo zakryt kvetmi. Na tie je vykrajovacka na pruzinke sada kvietkov http://www.peceniehrou.eu/sk/produkty/kvet-set4/. Na postavicky nemam postup isla som podla obrazka jednych postaviciek co sa mi pacilo + som to upravila na zelanie

vlada111
27. apr 2011

@dm1 supiš, si zlatá, ďakujem. Tak sa nejako potrápim s postavičkami, možno budú chcieť ruže, už aby som začala nacvičovať 😀

weirdo
27. apr 2011

@mrka2 - dakujem pekne ... meno veru paradne, ze? Mame vkus 😉 😵

weirdo
27. apr 2011

@bzucinka2 - ozaj, kupovala som z korunaplus K2 a isla som s tym potahovat a hruuuuuuuuuza. Mm mi ju farbil na bielo, bolo to uplne makke, aj to bolo v chladnicke, nedalo sa potiahnut, hruza. Esteze som doma mala WI, tak som pouzila tu ... tato je v chladnicke, mozno este vytuhne ... uz raz som K2 mala a dobre sa robilo, neviem, co bolo toto 😖

fukylove
27. apr 2011

@weirdo tieto maksie hmoty si farbim aspon den dopredu, lebo su potom velmi makke, ked sa do nich primiesa farba a zle sa s nimi robi 🙂

a babulky - viem, ze vas velmi zanedbavam v poslednej dobe 🙂 no musim sa pochvalit 🙂 dnes sa sestre narodilo babo 🙂 nase druhe krsniatko 🙂

ada9557
27. apr 2011

@fukylove ggratulujeme 😵 😵 😵 to bude parádna torta na uvítanie,že? 😉 😉 😉

weirdo
27. apr 2011

@fukylove - dakujem za radu, takze tamta bude este pouzitelna? A gratulujem 😉

jakelina
27. apr 2011

@fukylove blahopřejeme k synovci nebo neteři, nevím 😉 😉 Určitě uděláš nějakou krásnou dortu. 😉

bzucinka2
27. apr 2011

@weirdo no ja robim vsetky torty a postavicky s K2 a nemozem sa stazovat ani raz, vzdy ju mam super 😉 a preco si ju farbila na bielo??? ved ona je biela 😅 😅 😅
@fukylove gratulujem 🙂

yamahafazer
28. apr 2011

chcem sa spytat prvy krat robim slahackovo tvarohovu plnku so zelatinou a ovocim a chcem sa spytat kolko asi vydzi taka plnka ked ju dnes vecer spravim a naplnim vydrzi im do soboty lebo zajtra si pridu pre tortu.dakujem vam

mizulienka
28. apr 2011

@yamahafazer podla mna urcite do soboty by mala vydrzat, ked ju budu mat v chladnicke, nic by sa tomu asi nemalo stat...si myslim 🙂
ja som robila tvarohovu ale s pudingom, ta vydrzala asi 4 dni, viac nemam vyskusane, lebo sa zjedla 🙂
a aky mas recept na tu plnku?

daniz
28. apr 2011

@fukylove gratulujem, tak predsa...

adul67
28. apr 2011

ahojte chcela sa spytat potrebujem fialovu potahovku na poschodovu tortu a neviem či ju mam miešat alebo som našla aj toto robil už niekto z tejto hmotyhttp://www.peceniehrou.eu/sk/produkty/color-ger... len bi som musela objednat aspon dve kilá a neviem či je to dobra hmota poradíte prosííííím?

sofi07
28. apr 2011

no dievcata, ja uz som dnes absolvovala ranny najazd do lidla a kupila rovno cele 3 krabice americkych cukrikov 😀 , to je 72 kusov 😀 , kukali na mna ako na mimozemstana 😀 .

@pristela ja mam recept na genialne tiramisu, ale z piskot,takze nie na tortu, 😢
@weirdo krasna torticka, peciem rovnako, ak ti tortu vyduje, zrejme mas vysoku teplotu. ja napriklad peciem cca na 130 C v klasickej el. rure cely cas a korpus mam krasne rovny vzdy

sofi07
28. apr 2011

@zuziq tiez som robila vrchnak z medovnika, treba z potriet kremom, nechat struhnut a potiahnut. najskor natri jednu stranu, daj zachladit (ja som to dala na chvilu do mraziaku, aby to bolo rychlejsie) a potom natri druhu stranu. nic sa ti nerozpadne, keby si to nenatrela, tak ti potahovka nema o co prilnut.

@bzucinka2 @dm1 PDT special som aj ja raz kupila, no hroza, som mala z nej skoro mozole na rukach 😀 , som si ju priebezne nahrievala v mikrovlnke, ale aj tak, esste jej zo 2 kg mam, cakam, ze v lete dostane druhu sancu 🙂

@benjik krasna kniha!

@lawli nadherna!

zuziq
28. apr 2011

baby dakujem za rady 😉

katulkaaaaaa
28. apr 2011

baby dnes rano som bola o pol 8 v lidli a mali poslednych 7 balickov cukrikov marschmelow 😕 esteze som uchmatla aspon par 😵

katulkaaaaaa
28. apr 2011

@weirdo nadherna torticka 😉

fukylove
28. apr 2011

@weirdo - uvidis rano - ale podla mna OK.. lebo ja pouzivam Pasta Dama Top, kedysi som robila s K2 a presne ako pises... ked som prvykrat este nevedela a namiesala, tak bola velmi makka... a potom na druhy den sa s tym uz robilo super 🙂

dakujeme za gratulacie a doplnam info 🙂 Dominika, 3320g a 48 cm 🙂 a tiez pridavam jednu fotecku - ospravedlnujem sa, ze nesuvisi s temou 🙂 a uz sa tesim na torticku na krstiny 🙂 bude moja prva krstinova 🙂

gumkacka1
28. apr 2011

babulky, ked chcem farbit MMF hmotu gelovymi farbami, tak si mam najskor spravit bielu hmotu a az potom tam pridavat farby? Chyti mi to tak? Alebo to robite inak?

gumkacka1
28. apr 2011

a este som sa chcela spytat, ci hotovu tortu potierate olejom? 🙂

mrka2
28. apr 2011

@fukylove juuj, ake male bobo.. krasne.. blahozelam mamicke a vela zdravia obom 😵