Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
30. apr 2011

@daducha krásny macko a parížak aj ja takto robím ako ty a je božskýýýýý

mima595
30. apr 2011

@lawli - super..ta klobasa je neskutocna....

lili01
30. apr 2011

krásné dorty!!! šikulky jste 😵
přidávám taky dvě nové,jedna potahovaná a druhá klasická s ořechy a krémem......

@daducha do toho krému k pařížáku dáváš jak velké smetany a jak velké čokolády?? určitě krém vyzkouším...může být do dortu i na zdobení navrch dortu že?

Zdenallicka@jak velké smetany do krému?? s taky se dá dát do dortu i na dort předpokládám....

holky ještě jsem se chtěla zeptat, já dávám pod MMF máslo s cukrem...dá se dávat i něco jiného?? děkuji za odpověď

nastávající tchýně bude mít 60.narozeniny, budu ráda za nějaké fotečky k inspiraci,co by se hodilo jí udělat. komu se bude chtít poradit mě...

benjik
30. apr 2011

@lili01 moc krásné
Přidávám svůj první pokus o modelování postavičky:Didlinka pro dcerku k 1.máji.

ada9557
30. apr 2011

@lili01 krááásne tortičky 🙂
@benjik rozkošná myška.super sa podarila. 😵

mrka2
30. apr 2011

@daducha jejda,akurat som ju nedavno komentovala na MMB a to ty si piekla 😀 velmi je zlaty 😵 😵 😵
@lili01 super,tak kniha vyzera velmi chutne.. mnam mnam
@benjik ta je zlatunka... a co oslavuje Nelka 1.maja?

dm1
30. apr 2011

zdravim pridam rychlo svoje 3 tohtotyzdnove bol to masaker lebo nas drobcul mal mat oslavu v nedelu ale museli sme prelozit uz na dnes tak som akosi nestihala. Nas mal tu poschodovu s nemom a archou so zvieratkami sa s nimi prehral a zdemoloval ich za par minut. vobec mu nevadilo ze som to celu noc modelovala 😝 . Ale nevadi hlavne ze mal z nej obrovsku radost 😵. Nestihala som ale vobec speci ju odfotit len uz ked sa s nou isiel hrat takze foto nic moc ale nevadi mala uspech

benjik
30. apr 2011

@ada9557 děkuji
@mrka2 díky,no 1.máje je lásky čas a protože jí mám moc ráda,tak jsem ji udělala něco dobrého.
@dm1 to je nádhera!!!!!!A Matýskovi vše nej nej nej.

benjik
30. apr 2011

@medakote tada ted jsem se dostal ana stránku821,kde je ten tvůj tygr,to je nádhera! Z které zoo jsi si ho vypůjčila?Je jak živý!

benjik
30. apr 2011

@nikanika28 krásné postavičky,co jsi přidávala na stranu 821,fakt nádherné!

ada9557
30. apr 2011

Len tak ku káve 🙂 aj pomocníčka 😀 Musela som uvoľnit miesto v mrazničke,lebo drahý veľa nakúpil 😠 a tak by za obet padol môj krém a potah.tak sme si dnes s malou upiekli tortičku k nedeľnej kávičke 😀 😀 😀

ada9557
30. apr 2011

@dm1 nááádhera.hotové umelecké diela 🙂

jakelina
30. apr 2011

@dm1 malému Matějovi přeju krásné narozeninky. 😉 Dorty krásné.

@benjik
@lili01 povedly se vám.
Já jsem nic sladkého dlouho neměla. Malujeme postupně celý dům, to jsou nervy s malým a na nějaké pečení moc čas není.

alicc
30. apr 2011

@dm1 matejovi zelame vsetko najsamlepsie 😉 , krasne torticky

jakelina
30. apr 2011

@ada9557 to máš šikovnou pomocnici, dort je super. 😉

ada9557
30. apr 2011

@jakelina dakujem 🙂

vlada111
30. apr 2011

@dm1 manžela mám dizajnéra, skladá obdiv 😉 A samozrejme aj ja.

anibas
30. apr 2011

ahojte dievčatá, dočítam a pozerám zajtra - idem už spať - mám za sebou ťažkých 10 dní 😔 😔 😔
a to pre tieto sladkosti 😀 😀

ada9557
30. apr 2011

@anibas no tak to je náááádhera. 🙂 ale ja som tu rally prešov už dnes videla 🙂 drahý mi poslal mms s Prešova 😀 😀 😀
a ako robíš tu farebnú hmotu?zmiešaš dve a len rozvaľkáš?alebo sa len tak dajak poprekladaju a potom rozvaľkaju?

dm1
30. apr 2011

@anibas to je nadhera! nechapem ako to mozes tolke postihat. Ta kniha uz som kukala na FB to v rohoch je sulok hmoty a stocene ci ako?

mima595
30. apr 2011

@anibas - krasne torty

reruna
30. apr 2011

@anibas krásné - jak to stíháš? @ada9557 ke kávě super! @dm1 tak vše nej oslaveci, dort je krásný, ale to rychlé zdemolování chápu, že tě štvalo - když to dáváš zákazníkům, tak to nevidíš, jak se to sní 😅

alicc
30. apr 2011

@anibas neskutocna praca, nadhera 🙂 🙂 🙂

jituskak
30. apr 2011

hezký večer. můžu se vás zepata na pár věcí? na tento vékend jsme pekla dva dorty (moje první dorty). pečení, plnění je v pohodě. dokonce jsme i vymodelovala figurky, řekla bych dost dobře, ale peosím vás, jak potáhnete dort, aby na krajích nebyl marcipán jakoby zvlněný? dělám marcipán podle nějakého receptu z mmb, ale ten je hned tuhý a musí se nahřívat v mikrovlnce. docela mě to baví, akorát to zatím moc nevypadá ☹
doufám, že jsme vám to tu nějak nenarušila 😅

jakelina
30. apr 2011

@jituskak po potažení uhladím žehličkou na marcipán. Musíš to přitlačovat a rovnat postupně dokola a bude to krásně rovné. 😉

jakelina
30. apr 2011

@anibas dorty jsou úžasné, to jsi si teda mákla 😝

jituskak
30. apr 2011

@jakelina tušila jsem, že na to bude nějaká vychytávka 😉 díky

dm1
30. apr 2011

@jituskak ono zehlicka je super ale na to aby si nemala zahyby na boku ju nepotrebujes to skor aby bol povrch rovny zahyby to nevyrovna. Treba mat vacsi plat hmoty a potom to ide iba to jemne pritlacas ked treba nadvihnes a zahyby niesu ziadne. kdesi je aj super video ako na to len ho teraz neviem najst

lawli
30. apr 2011

@anibas krásne a teda požehnane ich je 😉
@dm1 uper ,také veselé 🙂
@mima595 @lussy23 @alicc @reruna @daducha @zlatat @jakelina @mrka2 @gumkacka1 @jajuuus @bzucinka2 @pristela ďakujem dievčata ,za pochvaly.....a už som dostala pochvalu aj za chuť ,od oboch oslávencov, to ma teší najviac ,že aj chutili a nie sa len páčili... 🙂

zlatka10
30. apr 2011

@anibas
@dm1 sánka dolu, šéfe! Dievčatá, vaše výtvory sú umelecké diela! Prajem veľa tvorivých nápadov (škoda, že bývate tak "od ruky")...