Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. máj 2011

@reruna ten vršek je perník z obou stran obalený potahovkou.

dajna11
3. máj 2011

@yamahafazer poťahovku musíš zriediť troškou vody,zdobiaci sáčok a zdobiť.len to rychlejšie tuhne to je fakt.ale ide to.potom aj šulkať hadíkov,aj to som robila,ale je to babračka.na videách to robili butercreamom....aj mám recept ale v angličtine tak niektoré ingrediencie neviem rozluštiť,predsa len tam maju ine veci ak u nás.a ešte je niečo ako bielková poleva v prášku ako tu písali...royal icing a decorator icing od wiltonu....

reruna
3. máj 2011

@jakelina díky🙂 uvidím, co vymyslím, ale perníky takového tvaru doma mám ...
@dajna11 tys myslám dělala ty pralinky čokoládové, že jo? Jen smícháš rpzné druhy čokolády, naleješ do formiček a necháš ztuhnout, nebo ještě přidáváš třeba tuk, aby se to lesklo nebo máš nějaké jiné vychytávky?

dajna11
3. máj 2011

@reruna ja skúšam všeličo 😉 😉 dávam trošku oleja aby sa leskli,ale iba kvapku a ak je horká aj trošku cukru prášk......dávala som aj trošku mlieka,alebo trošku sladkej smotany...je jemnejšia čokoláda. roztápam várovú horku,alebo mliečne z nejakých mliečnych čokolád....potom to bud pomiešam alebo vrstvím vo formičke....ja sa s tým hrám 😀 teraz mi ostala karamelová plnka zo zákusku tak skusim dať takú náplň...

reruna
3. máj 2011

@dajna11 díky🙂

dajna11
3. máj 2011

@reruna za málo..

anibas
3. máj 2011

@dm1 Danka nevieš - to je len jeden kus podložky za túto cenu ?
http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/14-1...

@alex21 krásne - ešte vládzš ??? ja som bola v tomto tt. hotová 😨 😨 😨

@jakelina veeeľmi pekná

mima595
3. máj 2011

@anibas - hej, len 1 ks, ale momentalne ich aj tak nemali, ja som ich objednavala pred 2 tyzdnami a nemali ich skladom....

mima595
3. máj 2011

@anibas - http://www.korunaplus.sk/inshop/
daj si papierovy sortiment, karttonove podložky..tu ich maju lacnejsie....

sofi07
3. máj 2011

@yamahafazer tak vyslahaj bielka nad parou....

@ikula2 tie su vymakane!!!

sofi07
3. máj 2011

@jakelina krasna!to je faqkt taka mini 🙂
@alex21 krasne a naozaj uz by si mala relaxovat., obdivujem TA, ze este vladzes 🙂

broucek2
3. máj 2011

ahoj, krásné dorty tu přibyly. Teď jsem vás zanedbávala, jak bylo venku krásně, tak jsem net vůbec nepouštěla, kromě práce. Přidávám poslední dorty. Ten košík držel s ouškem nahoru, ale pak si jej vzaly děti pod křídla dřív, než mi jej vyfotili, tak jej položily. Ten růžový s kočičkou s dárečkem byl první na prodej (teda spíše za pár korun pro bráchovu známou) pro dceru k narozeninám.
|U první jsou zkresleny barvy

daniz
3. máj 2011

@ikula2 úplne perfektné, tie sa ti teda podarili...

daniz
3. máj 2011

@alex21 no mala by si si dať ozaj pohodu...
@broucek2 ten košík je super, aj mačičkové...

jakelina
3. máj 2011

@broucek2 krásné dorty, máš hezké vykrajovačky, asi bych si měla taky něco koupit. 😀

broucek2
3. máj 2011

@jakelina díky, tvoje jsou taky super. Vyktajovačky lezou dost do peněz, takže jsem řekla, že už končím s nákupy. Na pátek mám pro kamarádku udělat nahatého chlapa na pláži, takže uvidím,jak se mi bude dařit

miruska76
3. máj 2011

@jakelina krasnucka :D

danielita13
3. máj 2011

ahojte cukrarky ja som uz rok na koniku a az teraz som si vsimla ze je tu tema mar. torty aj ja obcas peciem , ale chcela som sa spytat na radu na stranke cukrarsky svet ja hmota biely white icing 6kg zhruba za 23 eur a este jeden 7 kg za 40 eur, neviete aky je v tom rozdiel? a mala ste ho uz daktora? diki za radu a moje vytvory:

broucek2
3. máj 2011

@danielita13 krásné dorty

artepf
3. máj 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat vás, které děláte pařížský krém ze šlehaček a čokolád na vaření - na jak velký dort tato dávka vystačí? Moc díky 😉

sofi07
3. máj 2011

baby, ide niekto z vas na stretko do tatier?idem prvykrat aj s rodinkou a tesim tesim 🙂

jakelina
3. máj 2011

@danielita13 moc hezké 😉

lussy23
3. máj 2011

@jakelina - krásnučká šperkovnica 🙂
@alex21 - nádherné torty, pokračujte... 🙂 Ten hríbik a stromček to je samotná modelovacia hmota, alebo je to nejaký zákusok.? @danielita13 - nádherné
@broucek2 - krása

ada9557
3. máj 2011

@alex21 nááádherné tortičky
@jakelina kráááásna šperkovnica 🙂

ada9557
3. máj 2011

@broucek2 nááádherné tortičky 😵
@danielita13 jééééj.krááása.ten spongebob nemá chybu. 🙂 aj u nás je oblubený 😀

anibas
3. máj 2011

@danielita13 nie je to biely decor icing ? to je slabá verzia WI niečo ako RDI 😉

danielita13
3. máj 2011

@broucek2 dakujem, ja sa len ucim 😉

danielita13
3. máj 2011

@jakelina dik 🙂

danielita13
3. máj 2011

@lussy23 dakujem 🙂

vinka
3. máj 2011

@sofi07 hej je stretko v tatrách?A kde?idem čítať. 😉