Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dupinka
8. máj 2011

Ahojte!

zase otravujem: baby, chcem robit toho Mickeyho, no nezohnala som ciernu potravinarsku farbu. Neviete o nejakom triku, ako zafarbit marschmallow na cierno? Mam doma modru, ale to asi nebude v odtieni indigo, aby to bolo dost tmave. DAKUJEEEM!

lussy23
8. máj 2011

@dupinka - My sme už robili v škole mikimausa a použili sme plastickú čokoládu. Stačí keď si kúpit ehnedú farbu alebo zafrabíte hmotu čokoládou alebo kakaom.

lussy23
8. máj 2011

@karmenta - peknučké
@lencza - krásna tortička
@ikula2 - pekná

jakelina
8. máj 2011

@dupinka zabarbit můžeš živočišným uhlím, ale to asi na velkou plochu nepůjde.

dupinka
8. máj 2011

@jakelina hm, ale to by asi ani moc nechutilo 😒

bzucinka2
8. máj 2011

paradne torticky vsetky suprove 🙂
baby a @alionuska sem uz vobec nechodi, preco, co sa na nas hneva?? ☹

jakelina
8. máj 2011

@dupinka to ne, to jenom kdybys potřebovala nějaký kousíček zabarvit. 😀

vinka
8. máj 2011

Baby viete mi poradiť nejaký čokoládový krém kde nejde maslo? 😕

macinka84
8. máj 2011

Děkuji vám všem za líbíky... 😵 😵 potěšilo mě to moc! 😉

vinka
8. máj 2011

@dupinka to je bez chuti.A hmota je sladká.To nikto nezistí.Akurát ked bude toho vela myslím hmoty môžu kakať na zeleno.To sa stalo nám.robila som mužovi čierne auto. 😉 Ale je to zdravšie ako tá gelovka.A pri felovke farbím kakaom na hnedo.Tmavo hnedo a tak na čierno 😉

vinka
8. máj 2011

@dupinka ale to si normálne nastrúhaj tabletku na jemno na prach alebo v mažiari rozmrviť. 😉

reruna
8. máj 2011

@vinka tak šlehačka plus čokoláda - bu´d bílá nebo na vaření, nebo ledové kaštany - povařit, nechat vychladit v ledničce a na druhý den vyšlehat, můžeš přidat ztužovač, ale nemůže to pod potahovku

reruna
8. máj 2011

@bzucinka2 no nevím @alionuska chodí na fb, ale tam má více než 1000 přátel, takže nestíhá odpovídat na všechno, i dkyž se snaží, tady nás přece jen není tak moc a její rady bychom tu uvítaly, přece jen je jedna z nejzkušenějších

vinka
8. máj 2011

@reruna no a ako tú čokoládu do šlahačky? 😕

vinka
8. máj 2011

@bzucinka2 skôr by som povedala,že nemá čas.Má kopec tortičiek.Ale ved aj tie mala predtým.Opýtam sa jej ked ju chytím na FB: 😉

broucek2
8. máj 2011

@lawli ahoj, je tam www.fialapraha.cz a dá se zaparkovat přímo před ním. Už jsem tam byla, je teda o hodně menší než v Praze, ale je příjemnější, světlejší

reruna
8. máj 2011

@vinka šlehačku i čokoládu dáš do hrnce a necháš zahřát až do bodu varu, čokoláda se ti rozpustí, musíš míchat, necháš to chvilku vřít - tak 3 minuty a odstavíš, necháš vychládnou, pak dáš do ledničky, na druý den vyndáš a vyšleháš až to bude mít pokojovou teplotu.

vinka
8. máj 2011

@reruna aha chápem.Dík.A chuť aká?Dobrá?chutí ako šlahačka? 😕
@bzucinka2 no ja som jej teraz písala na FB a nemá čas nestíha.Má toho vela.každy týžden 😉 Ale tak snád príde pozrieť 😉

bzucinka2
8. máj 2011

@vinka ja len uvarim slahacku s cokoladou, necham riadne vychladnut a potom vymiesam so stuzovacom 🙂

reruna
8. máj 2011

@vinka zkoušela jsem s ledovými kaštany - aby toho bylo dost tak di dej 3 šlehačky a 3 tyčinky ledové kaštany - je to výborné, chutná jako pařížák a s bílou čokoládou to dělává @jakelina tam nevím kolik šlehček na 1 tabulku čokolády

lucula73
8. máj 2011

@mrka2 prosím ťa a podľa čoho si vykrajovala tie lupienky?kvetinky nie sú moc pre mňa,ale toto by som snáď zvládla 🙂

a ďakujem všetkým za pochvalu tortičky 🙂

solinkarka
8. máj 2011

Mat take sikovne ruky ako mate vy tak skacem od radosti 😅 klobuk dole pred vsetkymi, krasne peciete sikulky 🙂

alionuska
8. máj 2011

@reruna AAle ale...sa tu po mne diavcata zhanate...?? Ja sa vam ospravedlnujem vsetkym!! 🙂 Naozaj je to tak,ako pises... nestiham sem chodit.a jeden tyzden som to zameskala.a nedala som sem fotky,a na ten druhy by ich uz bolo 40 a to mi uz bolo blbe ich sem pridat tolko😀 😀 Ja viem...ale mam toho vela v poslednej dobe sa nezastavim...a niekedy na facebooku aj 20 sprav denne a to je administrativy ..😀 to len kazdemu odpisem,mi to zaberie vsetok ten cas,co som mala na oddych😀 ...aLE AK CHCETE kludne nakuknite do mojho profilu... mam uz 5 albumov s tortickami... ja by som vam sem dala tie najkrajsie,ale pre mna su najkrajsie asi vsetky..su to take moje sladke deti!! 😀 😀

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.164773...

alionuska
8. máj 2011

@bzucinka2 nie moja nehnevam sa..len som strasne zaneprazdnena a uz aj vycerpana...ale slubujem,ze aspon raz za cas vas tu pozriem...🙂

naika
8. máj 2011

@alionuska nam minulý týžden piekla tortičku na svadbu bola som s nou osobne 😉 má toho naozaj velmi vela piekla 12 tortičiek ten týžden.

naika
8. máj 2011

@alionuska 🙂

reruna
8. máj 2011

@alionuska ahoj, já jsem si tě na fb už našla, tvoje dortíky mi tu chyběly🙂, ale budeme rády, když si občas najdeš čas a nahlídneš i sem a poradíš🙂

mrka2
8. máj 2011

@alionuska huraaa Alenka! idem hned kuk do tvojho albumu 😉
@lucula73 ktore teraz myslis? tie posledne akoze orchidejky? ci ktore? 🙂

lucula73
8. máj 2011

@mrka2 ano,tie orchidejky,na tej poslednej tortičke čo si piekla pre svokrušu... 😉

naika
8. máj 2011

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=17307978...

naša od Alenky 😉bola výborna a krásna najkrajšia na svadbe 😉