Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
17. máj 2011

@monika_123 ja by som asi tú zelenú brala poprípade ružovú

dadka212
17. máj 2011

@monika_123 aj tie odtláčacie valčeky vyzerajú super 😵

mizulienka
17. máj 2011

@monika_123 ja zelenu, popripade ruzovu

ada9557
17. máj 2011

a ja by som zelenu alebo modru na začiatok 😀 aj dajaky valček by sa pridal 😵

mizulienka
17. máj 2011

@monika_123 a farby budes mat tiez?
a budes mat aj normalny kamenny obchod? ak ano, kde, teda ak sa smiem spytat :0)

jajuuus
17. máj 2011

@monika_123 pridávam sa potom k objednávateľkám 😀 treba mi nejaký poriadny valček na hmotu... bo mám len obyčajný a robí mi čiary... 😠

dominika2727
17. máj 2011

Ja som sice nedavno robila objednavku s inej stranky,ale vzdy sa zide nieco nove 🙂 . Bude sa dat objednat,len v ramci SR?

dm1
17. máj 2011

@monika_123 co sa tyka cien tak velmi zalezi aj na vyrobcovi od ktoreho predavas. napr. tie kostice co tam mas tak su v e-shopoch sice cez 20 ale su to wilton. Aj tie vypichovace a tiez ta podlozka. Ale ked ide o lacnejsie varianty tie sa predavaju aj za tych 10-15 eur som ich tusim videla. Aj tie vypichovace 3-4 kvetinky za 7,5 alebo ta podlozka za 16 eur. To predava najcastejie www.cukrarskepotreby.eu

dada78
17. máj 2011

@monika_123 na torty od mamy vpravo sú obchody s cukrár. pomôckami, najčastejšie nakupujem z cukrarshop alebo z Dubnice peceniehrou 😉

vlada111
17. máj 2011

@fukylove nevieš mi prosím poradiť nejaký obchod s cukr. pomôckami v Žiline? Chodievam tam na služobky a rada by som do nejakého behla 🙂 . Ďakujem pekne.

vlada111
17. máj 2011

@monika_123 juj a práve tieto vypichovačky práve potrebujem. Kedy to plánuješ otovriť. Musím si nakúpiť dosť pomôcok, zatiaľ som len improvizovala, ale rodina a známi chcú od mňa torty.

dadka212
17. máj 2011

baby a www.cukrarskepotreby.eu už funguje?

vlada111
17. máj 2011

@jakelina odkiaľ si? Ja mám dobrého kamaráta z Brna, žije už na Slovensku, ale vedela by som ti to poslať do Brna, keby si si niečo chcela u Moniky kúpiť 😉

vlada111
17. máj 2011

@dadka212 funguje 😉

dadka212
17. máj 2011

@vlada111 ďakujem, súrne niečo potrebujem, tak či na to nebudem zas márne čakať 😅

dm1
17. máj 2011

@monika_123 najcastejsie sa ta zelena pouziva tak isto tu. A potom sa pridam na nejake tie akrylove valceky tie by som brala veru

monika_123
17. máj 2011

na tej stranke cukrarskepotreby.eu ma celkom dobre ceny nie?objednavate odtial?
Teraz este s nimi komunikujem po kolko kusov minimalne musim kupit lebo napr tych akrylovych valcekov je tam tolko vzorov ze to bude tazkeeee vyberanie 😔 😀
A kamenny obhcod zatial nie,uvidim ako sa to rozbehne,vobec neviem ako to ide kolko vas je takychto cukrarok 😉
A dufam ze ten prvy junovy tyzden to budem mat,ak pristupia na moje podmienky, lebo okolo 100ks tych istych vypichovaciek by bolo asi zbytocne 😀 dufam ze mi to namiesaju

dm1
17. máj 2011

@monika_123 ano kupujem odtial a lacne to tam je prave kvoli tomu ze nejde o original.

monika_123
17. máj 2011

@mizulienka toto su asi tiez tie bordury co si mi poslala link vsak?ci sa mylim 😕

monika_123
17. máj 2011

@dm tak ak odtial kupujes asi sa dobre robi aj s "neoriginalom" vsak...oplati sa mi to teda?nekupuju ludia viac take??

dm1
17. máj 2011

@monika_123 jasne robi sa s tym dobre nemam problem. Clovek radsej usetri kde moze lebo original je velmi drahy. Ale osobne som bola dost nastvana ked som po case zistila ze som si kupila len napodobeninu v domneni ako som dobre nakupila lebo pan tam mal napisane ze chyba obal preto som myslela ze je to lacne. Ked som na to prisla vymenili sme si zopar mailov neprijemnych ale len kvoli tomu ze podla mna by mal uviest vyrobcu aby aj ludia vedeli ze toto nie je original a kdo chce kupi a kdo nie nie. Napr. na TIMIDEKOR to tak spravili maju tu rozvalovaciu podlozku za 16 a napisali ze vyrobca je ZINOU. na tortach od mamy bola aj na tuto temu diskusia a tam som bola dost zvrzana ze co rypem mozem byt rada ze mam lacno 🙂 . Tak sa nemusis bat zeby sa take nekupovalo 😉

jakelina
17. máj 2011

@vlada111 já jsem z Opavy a tady v okolí nic není. Až bude obchůdek fungovat, tak se můžeme pak domluvit, moc děkuju za nabídku. Jsi hodná. 😉

dada78
17. máj 2011

@monika_123 založ si aj na FB stránku, keď to dáme zdieľať všetky čo pečieme, tak aj tých 100ks vypichovačiek sa Ti bude hodiť. U nás tuším pečie každá druhá mamina na MD 😉 a robievame to aj tak,že sa dohodneme a pošleme na jednu objednávku toho viac s jedným poštovným 😉

monika_123
17. máj 2011

@dada78 pri viacerych kusoch bude samozrejme nejaka zlavicka,alebo postovne zdarma 😉
Na fb stranku urcite zalozim,ale az ked mi veci pridu domov 🙂 momentalne cakam ako sa mi k tomu vyjadria,ci bude mozne aby som si mohla nakombinovat viacero druhov,nie 100ks tych istych...
A toto pouzivate,alebo pouzivali by ste za nejakych 7€ 😅 ? robim si prehlad,co je pouzitelne a co zbytocne...

anibas
17. máj 2011

@monika_123 mňa by skôr zaujímala tá silikonova rozvaľovacia podložka s kružnicami, na ktorej je to fotené 😀 😀 😀 😀 tot mi veľmi chýba, zatiaľ vaľkám na drevenej table 😝 😝

weirdo
17. máj 2011

@mrka2 - tak je taka rozhegana 😀, ale nefuci z nej ... no necham sa prekvapit, stvrtok peciem 😝
@monika_123 - tak prave tuto podlozku som chcela kupit, ale vyse 25€ sa mi zdalo vela ... ja by som brala tu zelenu ... aj hned, keby si mala 😀

monika_123
17. máj 2011

@weirdo hned nie 😀 ale bude za 15€ 🙂

mrka2
17. máj 2011

@monika_123 ja mam take podobne a dala som za ne okolo 4 eura 😉

monika_123
17. máj 2011

@anibas toto by si potrebovala? 🙂