Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
24. máj 2011

tak tu je ten moj jogurtovy nepodarok, som zvedava ako to budem krajat 😀 nevadi, hlavne ze kaly nasli uplatnenie!!!! 😅

broucek2
24. máj 2011

@jakelina 508,- bez DPH

broucek2
24. máj 2011

@lusil2005 krásné kaly

tica
24. máj 2011

@lussy23 ďakujem ale tak od takej to dokonalosti to ma ďaleko ... 😀 to bolo moja 3 poťahovana torta a moja prva 3D ale tak uspech mala riadny synček sa z nej neskutočne tešil a aj synovček 😉

inak baby mam k vam prosbu o 2 tyždne mam robyť tortu shreka a hľadam inšpiracie našla som toto a veľmi sa mi to páči len neviem prísť na to či ta tráva je priamo na kréme lebo bojim sa toho či by mi neopadala keď nie doma tak pri prevoze, ten stred je asi robený zo zvyšku korpusov však?

broucek2
24. máj 2011

@tica trávu bych osobně vodou přilepila k potahovce

lusil2005
24. máj 2011

@broucek2 dakujem ^^ asi zajtra skocim do obchodu kupit praskove farby... mam strasne nutkanie skusit orchideu!!! 😀 len to k nej budem musiet upiect dalsiu tortu... 😕

broucek2
24. máj 2011

@lusil2005 taky chci o víkendu udělat nějaké orchideje na drátku. Bez něj už jsem dělala.

reruna
24. máj 2011

@mima595 díky, asi si to teda objednám taky, i tu abecedu, struktur folii už mám, ale otláčet na hmotu jsem ještě nezkoušela, určitě někdy zkusím
@lusil2005 krásné kaly

jajuuus
24. máj 2011

@lusil2005 kráááásne sú tie kaly 😉

jakelina
24. máj 2011

Moje dnešní malinká pro synova kamaráda k maturitě.

jakelina
24. máj 2011

@dadka212 dorty na inspiraci nádherné, ale pro mě moc složité, já bych něco takového složitého neuměla, navíc jsem ten jeden musela mít do večera hotový a druhý na zítra ráno. Korpusy jsem pekla až jak malý usnul po obědě. Ten jeden honem naplnila odpoledne a potáhla jsme ho v 8 večer a v 8,30 si pro něj ten kluk přišel. To byly hoňky. 😒 Ještě jdu teď udělat potahovku na ten druhý. Vymysleli jsme s manželem takový jednoduchý. Jenom obdelník a na to napíšu Lenovo. Slíbili jsme synovi notebook a tak mu dáme ten dort a až za chvíli doopravdický počítač. 😀

alex21
24. máj 2011

babulky dakujem za pochvalu ste zlate 😵
@reruna tu abecedu som momentalne nasla len malu a na tej torte je pouzita velka z nej : http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c8-...

jajuuus
24. máj 2011

babulieny, nemáte skúsenosti s prevozom torty cca 2 hodiny v aute v takomto teplom počasí??? hmota MMF a kvety zo smartflex velvet... vydrží to? 😅

jajuuus
24. máj 2011

@jakelina jednoduchá a krásna!!! 😉 tak to bude mať syn super prekvapenie! dobrý nápad! 😀

jakelina
24. máj 2011

@jajuuus děkuju, já jsem nějaká utahaná a večer tu máme strašně horko, bydlíme v podkroví a vůbec se mi už nechce nic péct. 😒

jajuuus
24. máj 2011

@jakelina my zas bývame na 1. poschodí, takže teraz sedím pod dekou 😀 to verím, že sa ti v tom teple nechce 😒

alicc
24. máj 2011

ahojte,
@jajuuus veru ten prevoz by ma zaujimal, lebo znama chce tortu na svadbu a budu s nou cestovat tiez cca 2 hodiny a vobec neviem ako jej to vydrzi, ak niektora z dievcat vie prosim napiste 😉 dakujem

mizulienka
24. máj 2011

dievcence s tym prevozom...v sobotu sme cestovali z BA do ziliny, tak 2,5 hod cesty a torta prezila uplne v pohode...ja sommala hore MMF zmiesane s WI ale toho WI minimalne...tortu som mala v tom podnose z lidlu.
A este k tomu namoju stranu svietilo slnko...tak som na to rychlo supla reflexnu vestu a v pohode 🙂

alicc
24. máj 2011

@mizulienka dakujem si zlata 🙂 😉

dm1
24. máj 2011

@jakelina hmmm tak to je pekne na figu abeceda veru 😖

lusil2005
24. máj 2011

dievcata strasne moc dakujem za pochvaly, ste zlateeee!!! velmi sa tesim z tej torticky, a nakoniec sa aj kraja uplne v pohode. a chuti uuuzasne! 😀
mam na vas otazocku: ako prenasate tortu z pracovnej dosky alebo odtial kde ju plnite a potierate maslom a potahujete atd na podnos? ja som sa uz dva krat pokusala, ale vzdy som to vzdala 😖

jajuuus
24. máj 2011

@lusil2005 ja robím všetko priamo na "podložke", ktorú si robím s kartónu a ten obalím alobalom... korpus si prekrojím ešte na doske a potom spodný diel už prenesiem na tú moju kartónovú podložku a začnem ho už plniť tam... tam ju aj potiahnem a úplne dokončím.... bojím sa ju prenášať už takú dokončenú... 😀 by som ju určite pokazila... 😀

dm1
24. máj 2011

@lusil2005 ja prenasam len vynimocne ked si nestihnem podnos pripravit alebo pri poschodovych tam sa musi. Necham tortu riadne zachladit a potom velkym nozom opatrne oddelim od podlozky a na tom nozi prenasam len pridrziavam pripadne ak je velka na dvoch alebo to chytim zo spodu normalne na ruky ked je zatuhnuta da sa

lusil2005
24. máj 2011

@jajuuus no ja som doteraz tiez rovno robila na tej podlozke na ktorej som ju potom prenasala, ale tuto hnusobu jogurtovu som plnila v tej forme s bokmi aby krem nevytiekok, a chcela som ju potom dat dole z toho spodneho "plechu". ale nedala sa, odolala 😀
@dm1 ja som ju tiez skusala vychladenu, ale tvarila sa ze sa rozlomi ked ju dvihnem este o centimeter, a zacalo mi praskat to zatuhnute maslo. tak som ju radsej nechala tak 😅
pri poschodovych to ide asi lahsie, lebo prenasas len vrchne poschodia a tie nemaju 28 cm priemer...

ja len ked som videla niektore fotky s tortami na takych kraaasnych ozdobnych podnosoch, nechapala som ako to tam dostali 😠

dm1
24. máj 2011

@lusil2005 take vacsie som tiez prenasala na velkost plechu az a to som si tiez oddelila nozom jemne nadvihla a strcila pod to karton obaleny foliou preniesla na podlozku a zosuchla som to tam z toho kartona pripadne som to na nom aj nechala ak je rozmer mensi o kusok ako torta tak to ide. ale ako som pisala najlepsie je rovno robit to na tej istej podlozke ako sa torta odovzdava a je po probleme

mrka2
25. máj 2011

@lusil2005 krasna torta!!! nezalezi na tom,ako bude chutit,hlavne ze je pekna 😀 to mi povedala moja zakaznicka,ked si prisla raz po tortu a teraz sa toho drzim ako kliest 😀 😀 😀 ale nie... je nadherna a kaly su perfektne. tie som este neskusala...
@jakelina no uz som sa cudovala,ze si dlho nic nepridala a aha ho... 😀 super a aj mramorovanie mas krasne 🙂

daniz
25. máj 2011

@dm1 Danka, Ty si robila s tých amerických MMF že? Prosím Ťa, akú konzistenciu si mala? Ja to mám ako takú akoby gumu. Amerikánov som skúšala 1. krát a neviem, kde je problém, lebo aj postavičky mi trochu padali. Či má to tak byť? Ďakujem

jakelina
25. máj 2011

@mrka2 už jsem měla absťák, ale ani nebylo pro koho péct a navíc už měsíc malujeme celý barák. Každý víkend jeden pokoj. 😝
Tady ten malinký byl rychlovka. V 15 hodin jsme teprve šlehala těsto a v 20,30 si už pro něj přišel. Tak to byl fičák. 😉

jakelina
25. máj 2011

@daniz já jsem dělala minule z těch amerických a taky to bylo hodně gumové, skoro jsem to nemohla vyválet na packu. 😒

jakelina
25. máj 2011

placku