Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
10. máj 2013

Ahojte všetky,konečne dobojované a tento týždeň bez depky.Neviem prečo ,ale dobre sa mi robilo,aj keď som sa strašne bála tohto týždňa,lebo 4 torty sú na 1 svadbu a to ešte pre pani ktorá je dosť náročná.Síce torty sú ešte doma ,ešte budem mať trošku nervy kým ich neodovzdám,ale bolo všetko do bodky určené,a myslím ,že som to tak spravila ako chceli,tak som zvedavá na zajtrajšiu reakciu.Vlastne všetky boli na želanie aj margarétková,tá cestovala 250 km.Tak teda pridávam a večer Vás pokukám a dočítam.

lamps
10. máj 2013

dievčence moje, pridávam aj ja moju čokoládovú, zožrala mi kus života aj mojich nervov. Mantinely okolo nej som prerábala 5-krát 😝 😠 😝 😠 😝, ponáhľala som sa pri nich a tak to aj vyzeralo. Je pre neter a synovca, sestra mi v pondelok zahlásila, že potrebuje tortu na sobotu 😝 a chcela na nej štyri postavičky s podmienkou, že poťahovka bude len na vrchu tortuše a boky vraj budú z niečoho iného, len akosi nevedela z čoho 😕 . Tak som ju prehovorila na čokoládovú bez postavičiek a to bola veľká chyba, veď vonku je už teplo a ja som to nedomyslela. Má chybyčky krásy, ale kašlem na to, už nech si ju odvezú a čokoládu nechcem ani vidieť až mi jej vôňa pod nosom už smrdela 😝

dada2007
10. máj 2013

moje tohtotýždnové.....všetko odovzdané a mám víííkend......to som nemala ani nepamätám, že v piatok poobede volno 😅 😅 😅
...na tej fialovej som prvý krát robila stencil 😉

marianabila
10. máj 2013

@denisak77 ☹ och,je mi az do placu ake su nadherneeeee 😨 ja som proste tak ocarena,takaaa naadhera,pane boze,mat take zlate rucicky,aj ja chceeem,fnuk 😲 🙂

denisak77
10. máj 2013

@marianabila ďakujem,svadobné robím rada ,neznášam 3D

lawli
10. máj 2013

Ahojte ,pridávam svoju tortičku ...idem kuk na tie vaše ....a prajem všetkým krásny víkend 🙂

katka512
10. máj 2013

Baby nadherne torty robite a je tu strasne toho vela a ja hladam nejaku inspiracnu tortu pre mojho syna v juni bude mat 3r. nejaka torta s Mickey Mouse alebo Tom a Jery co mate odskusane 😵 budem velmi rada za kazdy obrazok 😵

jakoubek25
10. máj 2013

Dobrý večer,mohla bych Vás poprosit o radu,jakou potahovací hmotu si mám koupit,popř.udělat,aby z ní šlo krásně dělat a hlavně také,aby dobře chutnala.Moc děkuji

lussy23
10. máj 2013

@denisak77
@lawli
@dada2007
@lamps
krásne tortičky

lussy23
10. máj 2013
eliska22
10. máj 2013

ja som sa dnes opať raz presvedčila aký sú ľudia hlúpi 😠 piekla som tortu pre kolegynu, takú tú bližšiu kolegynu z kancelárie a ako sme tortu niesli do chladničky, stretla nás dalšia s ktorou sa maximálne pozdravím a to je všetko a ona sa pýta, že kto to piekol, tak že ja, a že či aj jej neupečiem na jún, hovorím nie, neberiem už do septembra žiadne torty, a ona na mna že tak to je ochota 😕 😕 😕 😕 a išla si svojou cestou, ja som onemela, nechápala a len som stihla za nou zakričať, že mám aj rodinu, deti, chodím do práce ale ona sa ani neotočila.........normálne nechápačka 🙄

lussy23
10. máj 2013

@lucula73
@ajka82
@adrika202 @mia114
@aduskatt
krásne tortičky baby

florentina
10. máj 2013

Hezký večer, holky jak myslíte, že je udělané toto?
Myslíte, že jsou to jednotlivé pásky? Já se bojím, že bych to neudělala rovně, ale chtěla bych něco takového udělat na ten svatební dort....
Inspirace z netu....

florentina
10. máj 2013

@denisak77 krásná práce....

lawli
10. máj 2013

@katka512 ja mám uložené takéto ...INŠPIRÁCIE...

lawli
10. máj 2013

@florentina podľa mňa su to pásiky...lepila by som ich zdola smerom hore a vždy malinko prekryla jedn druhým... 🙂

bambula1307
10. máj 2013

dievcence hadajte co som jedla 😀 😉

mirinecka
10. máj 2013

@dajna11 krásne kvety ako si ich prosimťa tieňovala, mám tú istú farbu 😀 je krásna, len neviem ako to spraviť aby to bolo bledšie a postupne tmavšie?

bambula1307
10. máj 2013

@eliska22 juuuj to je teda babaaaa, kopla by som ju, iste nema deti, normalne som nahnevanaaaa vrrr. Potvora..akoze slusna velmi, ked ani nepzdravi a chcela bz neviem co. Fakt, su kludia sebecki a hlupi! 😀

sisix
10. máj 2013

Prosim, nemate postup na tulipan a narcis? Dekuji

mamina1978
10. máj 2013

Moj dnesny pokus o ranunkulus 😕 ............. Mohol by byt jemnejsi, ale nejako mi to nevyslo, tak snad dalsi pokus nabuduce 😉 ................ mne kvety moc nejdu, tak som ich zacala trenovat 🙂 Ja tak obdivujem, tie vase nadherne ako zive kvetinove torticky 😵..... a aj ja sa ich chcem konecne naucit...... 😔

mamina1978
10. máj 2013

@sisix na narcis je postup v druhej teme 😉

lamps
10. máj 2013

@eliska22 Lenka, presne viem, ako sa cítiš ☹ ☹ ☹ ☹ ja som dnes mala podobný zážitok pri odovzdávaní tej čokoládovej torty. Bola pre neter so synovcom, viem, že nebola excelentná, ale sestra nechcela marcipánovú tak som jej navrhla čokoládovú, ona súhlasila a dnes bola s jej mm pre ňu a nič .... ten komentár okolo 😠 😠 😠 😠 nechcem to tu rozpisovať, ale znovu ma dostali do reality našich vzťahov a podľa toho sa idem patrične aj zariadiť. Každý bude mať u mňa také miesto, aké si zaslúži ☹ ☹ ☹ ☹, ale je mi z toho veľmi ťažko

lokalistin
10. máj 2013

@mamina1978 Zdeni mas ho pekny len trosku tensie listky nabuduce, ja som raz skusala a vobec mi nevysiel tvoj sa mi paci na com si susila lupienky,ci si ich davala hned take vykrojene? a z akej hmoty si robila?najkrajsi je ten maly zlty a tie stredy su suprove

dajna11
10. máj 2013

@mirinecka dakujem,no je to farbenéí dvoma farbami,jedna je nejaké ružová od sugraflair,presný názov žial neviem,a tá druhé je tá rainbow dust.to je skor len kkoli lesku ,lupienky su po jednom na drotikoch,a každý je od stredu farbená tou ružovou a potom konce lupenov tou pearl od rainbow dust

mamina1978
10. máj 2013

@lokalistin Dakujem , robila som s MMF a lupene som vykrojila , len tolko , kolko bolo miesta vo forme od bomboniery a v polievkovych lyzickach.......a hned som lepila, a zase urobila dalsie lupene , takze bolo to susene len nejakych par minut. A asi keby som ich nechala susit dlhsie, tak by som ich mohla vykrojit aj tensie, no ja som na to mala len malo casu 😔 Pofotila som si pre seba par fotiek, tak ti ich sem potom hodim. Ale nie je to bohvie co 😅

eliska22
10. máj 2013

@lamps jáááááj no rodina to ešte viacej človeka ser...ie 😠 my sme sa potom v robote z toho aj smiali, ved čo už narobíme 😉

eliska22
10. máj 2013

@mamina1978 ja som už robila tieeto kvietky, nič som nesušila , vykrojila kolečko a kosticou som to stenšila tak ku krajom a hned lepila dokopy 😉

eliska22
10. máj 2013

inak ja som robila teraz do troch tôrt parížsku šľahačku a všetky sa mi vyšľahali, ale tuším som sa pritom aj modlila 😀
tak som taká z toho happy, lebo minule sa mi zgrcla 😝

eliska22
10. máj 2013

@denisak77 krásne, najviac sa mi páči tá s ružovými mašličkami a tie margarétky teda ak nie sú živé klobúk dolu, lebo úplne ako živé sú nádhernééééééééé 😵 😵 😵