Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
13. feb 2014

@vlada111 dakujeeem 😵
no neviem..sa mi lolek zdal akysi tucny 😅 😝 😉

pipka
13. feb 2014

@pristela sa tesim na tie poschodky 😕 😎

dada2007
13. feb 2014

@pristela neboj, ved ja viem, že si nebola za frajerom 😉 😉 😵

chvapilu
13. feb 2014

@vlada111 když mě se to takto líbí,že je vidět ze všech úhlů, omlouvám se a to už nesmím takto vkládat_ 😕

pristela
13. feb 2014

@dada2007 fuj, daj pokoj s chlapmi 😠 😠 😠 mne stacia moji dvaja detvákovský, to su naj chlapi na svete 😉

dada2007
13. feb 2014

@pristela 😉

pipka
13. feb 2014

@dada2007 ona je na zeny..co nevies? 😠 😀 😀 😎

dada2007
13. feb 2014

@pipka 😅

pristela
13. feb 2014

@pipka koza 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
13. feb 2014

@pristela Jaaj aka som rada že si teraz tu...srdiečko prosím poraď...ráno idem prvýkrát poťahovať so smartom. Zatiaľ som všetko poťahovala MMF, no robím červené srdce...aký je v tom rozdiel? Na čo si mám dať pozor? Mám z toho celkom depku 😕

vlada111
13. feb 2014

@pristela pozor, len bez papiera 😀

vlada111
13. feb 2014

@chvapilu to hej, ale daj to ako samostatné foto, nie ako koláž s poštovými známkami, kde sú tie uhly nanič 😉

vlada111
13. feb 2014

@lawli čo si, Smart je bábatko. Ničoho sa neboj, tam nie je to riešiť. A pekne tenučko si ho môžeš vyvalkať, nepotrhá sa ti.

govinda
13. feb 2014

kočky, ktoré ste robili mascarpone krém - našla soom recept na mascarpone krém, kde ide biela čokoláda, ktorá sa uvarí so šľahačkovou smotanou, nechá sa to vychladnúť, potom sa vyšľahá a zamieša sa tam mascarpone - ide tam aj stužovač? A ak áno, tak aký? A nie je tá plnka veľmi sladká? 😕

pristela
13. feb 2014

@lawli tak ako Vladka pise, nicoho neboj, len je tvrdší ale zas natiahnes ho aj na pol metra ak budes potrebovat vyhladit nejaky zahyb na tortuske

pipka
13. feb 2014

@govinda ja ztuzovac davam, pred slahanim vysypem do vychladenej slahacky s cokoladou, potom mixnem a pak dam mascarpone, sladke to nie je, je to akurat, to mascarpone to tak fajne zjemní 😉

govinda
13. feb 2014

@pipka dík za tip 😉 a na jednu šľahačku jeden stužovač?

rachel36a
13. feb 2014

@mamina1978 ahoj, môžeš mi ešte prosím ťa prezradiť ako si poťahovala? potiahla si celé torzo telovou poťahovkou a na to si dávala to negližé?

pipka
13. feb 2014

@govinda ano ano, na jednu slahacku jeden stuzovac 😉

lawli
13. feb 2014

@vlada111 @pristela ďakujem kočky...ste ma ukľudnili ,tak som zvedava na tu svoju nádheru 😀

jancip
13. feb 2014

Holky, kde prosím, kupujete BÍLÝ maršmeloun na potahovku na dortu? Dá se to sehnat i normálně v obchodě nebo jen v cukrářských potřebách?

jakelina
13. feb 2014

@jancip v Kauflandu i Globusu je mají po 150 gramech, určitě seženeš 😉

jancip
13. feb 2014

@jakelina Fakt? Díky...já právě zaregistrovala jen dvoubarevný a třídit a řezat se mi to nechtělo 🙂

jakelina
13. feb 2014

@jancip ano, je to takový nenápadný obal, stojí 15,90 v Kaufu

jakelina
13. feb 2014

Holky já ještě dělám dorty a ráno do práce, já se na to asi brzo vykašlu. Jsem z toho utahaná a nějak mě to přestalo bavit nebo co 😝 Taky to tak máte?? Někdy se fakt i těším a teď opruz 😝

lucula73
13. feb 2014

@jakelina ja tak isto 😝
asi idem spať.......

lokalistin
13. feb 2014

@michaela3011 boze ta Angelina je ina trubka, nemyslis? No ja robim asi na zotrvacnik, dneska som mala skolenie v labaku, ani dychat som nemohla, co mam furt zapchaty nos, kaslala jakbesna teraz som dosla, frajer je zas nasraty, lebo ze sim sa neozvala 😕 😠 a ja idem robit tortu, pustim modelly a mozem makat 😝 , ale sak sa ani koncetrovat nemozem koli hentomu hnupovi 😠 tesim sa na vysledky dobru 😉

jakelina
13. feb 2014

@lucula73 já ještě nemůžu, ale už na to ani nevidím. Oči mám jak angorák 😝

darinkazv
13. feb 2014

ŠIKULKY, mohli by ste mi prosím poradiť, ako spraviť z poťahovej hmoty floorballovú loptu? to je tá deravá. našla som kopec fotiek na nete, ale nejak mi nepáli a nechápem, ako to spravili. mám spraviť synovcovi k 10. narodkám a už si neviem rady. ☹

michaela3011
14. feb 2014

@lokalistin mne pri tom az rozum stoji ked to pozeram 😀 cista hra na city 🙄 a ta Ela 😀 😀 😀 som nevedela, ze ci sa mam pri nej smiat alebo plakat 😀 som normalne nechapala, ze nejsla medzi prvymi 😀
ja mam uz vsetky torty odovzade 😎 nekonecny pribeh to bol 🙄 jednu som potahovala az 3x 😀 zadane bolo: biele srdce a tri ruze... no potahuj s bielou tam kde sa nedavno plnila torta s coko kremom 😀 az ked som to potiahla na treti pokus, som si uvedomila, ze som to mohla zamaskovat 🙄 😀 nic mi cely den nedochadzalo... jak vyplute leco som bola... potom dalsia torta - logo bayer münchen 😅 vyrezala som si kruh a donho som si s kosticou robila ryhy a vyzeralo to uzasne az kym som to nezacala vymalovat 😀 sem tam sa mi to rozpilo 😀 kedze som nemala cas cakat kym farba zaschne 😅 potom pol hodinu pred odovzdavanim som hovorila priatelovi, ze nech startuje tlaciaren 😀 ze to logo vytlacime 😎 som vzdala to malovanie 😅 potom mi priatel diktoval, ze ako mam ozdobit tu tortu, ze ho osvietilo a chce sa tiez zapojit 😀 torta bola pre jeho kolegu 🙂
na 18. mam dalsiu tortu... 3D-pocitac 🙄 neviem ako ju spravim 😅 pretoze od dnes az do pondelka stale robim, aj cely vikend 😀 v nedelu iba 5hodin 🙄 sa mi ani neoplati chodit, viac precestujem jak zarobim 😀
som chcela popridavat fotky, ale priatel si nieco instaluje do notebooku, tak sa mu nebudem do toho radsej babrat 😀
skore uzdravenie ti prajem!!! ja cakam kedy to mna chyti, v praci stale zapnuta klima 😠