Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jania023
21. feb 2012

@mia1111 ahoj o ktorej to chodi ten seril na torticky?ib raz za tyzden alebo nnejakm castejsie?

mia1111
21. feb 2012

@jania023 - myslím, že len v pondelok o 20.45 😉

pristela
21. feb 2012

@yamahafazer andelicka fuuha ja netusim ☹ ja si davam vzdy prazdne tortovnicky na seba a podla toho , ktora sa mi viac hodi pouzivam 😀

yamahafazer
21. feb 2012

@lusil2005 no tak to urcite ber zalohu a dobre veliku pri takej obrovskej torte to neni len tak zadarmo a veru asi najlepsie poskladat na mieste
inak tu krivu asi budem zrezavat teda aj ten spodok aby to niako vyzeralo a nemohla by sa porad aj nenaplnena zrezat a potom ju naplnit a vyrezat ten otvor?

bzucinka2
21. feb 2012

baby prosim vas ako by ste urobili zaklad na tejto torte, potiahnut bielou a nejako domalovat, alebo ako? a ten vyhnuty list ako?
dakujem za kazdu radu ci nazor 🙂

yamahafazer
21. feb 2012

@pristela no ved aj ja som dala len neviem na tuto krivu ked vyrezem to vnutro aby som nemala moc maly okraj prilozila som 23cm sa mi zda asi velka asi dam mensiu

yamahafazer
21. feb 2012

@bzucinka2 ona je potiahnuta cela torta a potom ten vrchny list je este dalsi potah na vrch polozeny a domalovala by som praskovou asi

pristela
21. feb 2012

@yamahafazer len mysli na to , ze ju chces zrezavat do šikma aj po bokoch 😉

jania023
21. feb 2012

@mia1111 dakjem 😉

yamahafazer
21. feb 2012

@pristela vlastne aj aby to zas nebol prcek 😒 no tak necham tu 23cm diki za rady 😉 🙂

jakelina
21. feb 2012

My jsme byli s manželem lyžovat, chtěla jsem něco modelovat, ale jsem komplet hotová. Nohy mě bolí jak hrom. 😀 😝 Zítra mám péct čtyři pláty na kulatý dort. Chtějí tam tři druhy těsta, černý puk a na to malou hokejku. No takové dorty mě straaaaaaaaaaašně baví. 😝 😝 😝

alenv
21. feb 2012

@jakelina prosím tě jaký korpus děláš na plech a z jakého množství? Chci udělat mamce jen maličkatý jako pozornost tak jsem si říkala, že bych udělala jeden korpus na plech a z toho udělala třeba 4 vrstvy... ale mám jen ten mramorový a ten na plech moc nejde.
Děkuju moc za radu něco co vyskočí🙂

lusil2005
21. feb 2012

@yamahafazer pri tej krivej nedavaj velky rozdiel medzi hornym a dolnym poschodim. ja som robila tusim 22 a 16 cm.

lusil2005
21. feb 2012

pocujte zienky, robil uz niekto s tym isomaltom???

adka_praha
21. feb 2012

@daducha 😵 😵 😵 dakujeeeeem... som jej to poslala, dufam, ze sa nenahnevas, ak si "poziciam"... 😨 😵

uff... na piatok mam spidermana... som zvedava, ako dopadne... a mm som pekne zatiahla do farbenia hmoty... 😀 😀 😀 akurat sme skoncili... 😅 idem sa najest a spat...

jakelina
21. feb 2012

@alenv napíšu ti můj ovědčený, je dost vysoký i na velký plech.
20 dkg pol. mouka
20 dkg hl. mouka
6 vajíček
2 dcl oleje
2dcl mléka
1KP
Postup jako u všech piškotů. Je vláčný, dělám z něj i mramorovaný a ubírám mouku na ořechový.

yamahafazer
21. feb 2012

@lusil2005 spodnu chcu 32cm a ta vrchna zasa co mam 28 to je moc velike tak jedine 23 co mam mensie hadam zas nebude moc male teda

yamahafazer
21. feb 2012

@lusil2005 inak teraz pozeram,ze ja som ti to video nepridala co robili tu poduskovu tortu 😅 co mas aj ty robit

https://www.youtube.com/watch?v=FwCFE1KzE8A


https://www.youtube.com/watch?v=vwtiO5gP0vs
yamahafazer
21. feb 2012

@lusil2005 a po jednej tej poduske to ukladali tak to by bol fakt risk to niest cele naraz
o tom isomalte bolo na TOM pisane tam viem,ze niektore to maju a ono sa ztoho maju dat robit ako tie karamelove ozdoby

siss_sz
21. feb 2012

babenky a prosim vas, nejaky link na postup, ako sa robi marcipanovy lev, mohol by mi niekto hodit? VDAKA!!!

larah
21. feb 2012

@jakelina a cukor? 🙂

janula.h
21. feb 2012

ahojky žienky na sobotu mám robiť dve torty 🙂 jeden erb a jedného Mcquenna myslíte že si môžem urobiť ozdoby už zajtra???

larah
21. feb 2012

@janula.h určite

alenv
21. feb 2012

@jakelina díky moc.. zítra udělám

anibas
21. feb 2012

@yamahafazer to ma podrž vankúš z dvoch 5 cm korpusov a medzi tým 2 mm krému 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

yamahafazer
21. feb 2012

@janula.h jasne,ze mozes aspon to dobre vytvrdne a bude to drzat
@anibas no vidis to 😕

eliska22
21. feb 2012

moja dnešná 🙂 už som takú skoro navlas podobnú 1x robila 😉 a už ma oslovila jedna známa, že aj ona takú chce, takže ma to čaká ešte raz 😀

jakelina
21. feb 2012

@larah
@alenv zapomněla jsem na cukr, děkuju za upozornění. Přijde tam 30dkg cukru krupice. Omlouvám se. 😝

ewellina
21. feb 2012

@njonja Vďaka. 😉