Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
20. mar 2012

Natalkyna ucitelka zo skolky ju dnes nesie domov, tak jej chcem aspon nieco ku kave narychlo zbuchat.

pristela
20. mar 2012

@jakelina ja strkam tiez vsetko do umyvacky 😀 aj teflon panvice a vsetko je v poriadku, umyvackou umyvam uz 3roky a to ze 4x denne ide 🤐 a to nemame malú umyvacku 🤐 jediné co my v nej umrelo bol lis na cesnak 🙄

lusil2005
20. mar 2012

prosim prosim prosim pomoc 😅

lamps
20. mar 2012

@lusil2005 4 vajcia, 3 poháre (2dcl) hl. múky, 2 poháre kryšt. cukru, 250 ml šľah. smotany, 1 bal. pr. do peč., 1 - 2 PL kakaa alebo mletých orechov. 😅

jakelina
20. mar 2012

@pristela jo dáváš, tak já to teda na nějaké formě zkusím. Já jsem pánve taky dávala, ale pak se mi zacpal tukem výtok vody z myčky, tak už nedávám. 😝

pristela
20. mar 2012

@jakelina no ten olej musis vylievat prec , ja ju uz mala minuly rok v oprave 🙄 aj to ten .......opravar hned ako videl znacku, ze to si kupte novu toto neopravujem 😠 😠 😠 som sa nanho tak skaredo kukla ze az domov si ju dotrepal , aby ju opravil-mali sme ju upchatu kvoli vodnemu kamenu 😠

jania023
20. mar 2012

Kocky robi niekto nejake kratke kurzy na ozdobovanie toriet v Kosicach?

jakelina
20. mar 2012

@pristela já jsem ten olej vylévala 😀 😀 😀 ale teď už tam ty pánve nedávám a mám klid.

mishulle
20. mar 2012

ahoj, prosím poradíte mi nějaký osvědčený kávový krém na naplnění a aby se na něm nerozpustila potahovka? děkuju

lamps
20. mar 2012

@mishulle 1 PL polohr. múky, 150 ml mlieka, 1 vanil. cukor, 2 ČL instantnej kávy = uvariť krém. Vymiešať 200 g masla s 150 g pr. cukru a vmiešať doň vychladnutý krém. 😅 😅

mishulle
20. mar 2012

@lamps děkuju

yamahafazer
20. mar 2012

@jakelina
@daducha ja mam taketo normalne rafiky http://www.google.sk/search?ix=sea&q=forma+rafi... a v pohode nic im neni a to este tie stare co moja mama mala za komunistov kupene take okruhle dve mam co sa da odopnut a vypadne spodna cast a to ani neviem aky je plech a aj tie tam umyvam a tebe co sa snou stalo ked si ju umyvala ?ja pouzivam iba tablety somat

yamahafazer
20. mar 2012

@mates22 ja uz som tu raz davala tento odkaz na postup tak si pozri
http://www.tortyodmamy.sk/content/ako-piect-v-r...

yamahafazer
20. mar 2012

@makinka2 perfektny ako vobec by som nepovedala,ze prvy
@jania023 a tu tak isto nadhera a ,ze prva torta no super vam to ide baby 😉

makinka2
20. mar 2012

@zuzana124 děkuji 😉 No nevím jestli nějaký další budou 😀 😀

yamahafazer
20. mar 2012

@hobitkova teda same auta nezavidim ja tie auta nemam rada robit je stym roboty tieto technicke torty,ale paradne su vsetky

makinka2
20. mar 2012

@marci2305 děkuji 😉 Já se fakt budu červenat 😀 No kdybys ho viděla z boku 😅 je taky tlustej 😀 mě tál pod rukama tak pořád padal. modelavala jsem ho z těhle stránek http://nobys.huu.cz/menu/modelovani/krtecek

makinka2
20. mar 2012

@yamahafazer děkuji 😎 😉

yamahafazer
20. mar 2012

@jakelina tie snezienky su krasne ako zo zahradky odtrhnute 🙂

lusil2005
20. mar 2012

@lamps dakujem <3

jakelina
20. mar 2012

@yamahafazer děkuju. 😉

lussy23
20. mar 2012

@makinka2 náhodou je nádherný. Fotky sú práveže prisne a odkryjú všetko🙂 Ten ježko je náhodou krásny. @hobitkova krásne dielka a 4autá fiha🙂 @jakelina ako živé. krásne @miciatko krásna

b.janka
20. mar 2012

baby nebláznite s tým písaním... včera som vás čítala do pol tretej ráno a ešte len som na str.2560... kedy to mám stihnúť 😠
už robím aj vonku, okná umývam tak cez deň nestíham sedieť pri pc... tak spomaľte tempo...pls 😉

daducha
20. mar 2012

@yamahafazer mam normalne tie plechove z peceniehrou.sk a pouzivam bud Somat,alebo Calgon.Fakt netusim co sa jej stalo 😒

anibas
20. mar 2012

Baby na TOM je súťaž !!!!!!! Nezúčastníme sa ???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akme
20. mar 2012

@pristela orechový korpus robím tak ako mramorák len pridaj orechy cca hrsť a podarí sa ti 😀

kaculka46
20. mar 2012

Ahoj šikulky chtěla bych zkusit MMF kolik gramů má být těch bonbonu na těch 750g cukru stačí jeden pytlík a jěště nerozumím co je cera.to je nějaký olej?děkuji za odpověď.

alenv
20. mar 2012

holky to mám zas oříšek 😀 😀 budu dělat na sobotu tchánovi dort, ale nevím jakej.. je to starosta, ale má statek, kde mají domácí zvířáta a jezdí traktorem 😀 😀 😀
a prosím prosím.. pošlete mi fotky dortů s krkem co jste dělaly? Hledala jsem na netu, ale nějak mě nic extra nezaujalo, ale vím, že od vás se mi liblily 😀

larah
20. mar 2012

@kaculka46 cera je stužený tuk a ten cukor je na 1 sáčik cukríkov,ale ja dávam menej cukru tolko mi ho neprijme, to cítiš v rukách , aby tá hmota nebola až príliš tuhá,lebo sa ti bude trhať

kaculka46
20. mar 2012

@larah děkuji!