Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
6. jan 2011

ahojte mam dotaz buduci tyzden robim tortu a na krajoch a navrchu ma byt cokolada tak premyslam ze urobim takove tie platy a zavazem ich stuhou zlatou ma to byt na zlatu svadbu a cokoruzicky....cokohmotu uz mam vyse tyzdna v ladnicke a odpociva ale premyslam ako urobit tie boky ...napadlo ma ze na pergamenovy papier najskor natrem tenku vrstvu cokolady pozadovanej velikosti a potom ju budem cakat na striedacku bielou a mliecnou ....myslite ze je to dobry napad???? 😕 🙂 dakujem za odpoved 🙂

zuziq
6. jan 2011

viem ze sa to tu uz vela krat pisalo, aj som skusala hladat ale nepodarilo sa mi ☹ ale ako dopredu mozem upiect korpus a co s nim urobit aby mi nevyschol? A kolko dni dopredu mozem plnit, resp. ako dlho v pohode vydrzi plnka? ( salkova plnka a plna zo slahacky varenej)

nadulici
6. jan 2011

ahoj baby, po dlhsej odmlke pridavam moje posledne...

mrka2
6. jan 2011

@nadulici naadhera! panda 😲 - perfis no a ten usmev dievcatka snad hovori za vsetko 😉 no a ta vymakana motorka.. tak to klobuk dole 😉 vsetky su super krasne!! 😵

nadulici
6. jan 2011

@mrka2 dakujem.... 😵

janni.ka
6. jan 2011

ahoj holky,nakukuju na vás občas a jen teda slintám 😀
ste všechny mooooooooc šikovné,není tady některá z okresu Jihlava prosím??

bzucinka2
6. jan 2011

@nadulici krasne vytvory a ta macicka je ako vyfotena 🙂

vinka
6. jan 2011

@nadulici kriste pane si jak Ali neskutočné torty.To jak z časáku vystrihnuté 😉

nadulici
6. jan 2011

@bzucinka2 dakujem pekne... 🙂
@vinka neprehanaj... 🤐 ...kdeze ja mam na Ali...teraz na vikend mam dve a uz mam paniku... 😀

vinka
7. jan 2011

@nadulici vôbec nepreháňam.Si talent 😉

zuziq
7. jan 2011

vcera som robila korpus, prvy krat v zivote mi nesplasol a je fantasticky. mozno ho niektora robite ak nie, odporucam 😉
6 vajec ( bielka vyslahat zvlast) 35dkg prask. cukor, 10 lyzic studenej vody, 15dkg mletych lieskovych/vlaskych orechov ( s lieskovymi je to uuplne fantasticke) 1/2 prasku do peciva, 1 vanilk. cukor, 25dkg polohruba muka

zdenallicka
7. jan 2011

Auto veterán.. prej..🙂 A aj volant to má a stahovací střechu taky..🙂 Na značky jsem ještě psala "5"..

lussy23
7. jan 2011

@nadulici - nádhera. Tá mačka je úžasná!
@zdenallicka - krásna torta. A pre dievčatko 🙂

lussy23
7. jan 2011

@alex21 - nádhera 🙂

zdenallicka
7. jan 2011

@lussy23 Luss, je pro chlapečka, kterému říkají Péťulko..🙂

zdenallicka
7. jan 2011

@nadulici BOMBA!!!

lussy23
7. jan 2011

@zdenallicka - aha 🙂

eliska22
7. jan 2011

@zdenallicka tu je tá sľúbená moja jednotka, ktorú som piekla podľa tvojich rád a zvieratká som trošku okopírovala, ale tak nedajú sa rovnať s tými na tvojej torte.......ale všetkým sa tortička páčila a hlavne chutila 🙂 bola to moja 5-ta torta a doteraz som robila len guľaté...

bzucinka2
7. jan 2011

@zdenallicka perfektne, uz len sadnut a ist 🙂
@eliska22 sikulka 🙂

eliska22
7. jan 2011

@bzucinka2 ďakujem, ale ešte sa mám v čom zdokonalovať 😝

vinka
7. jan 2011

@eliska22 pána ved tá je nádherná. 😉

vinka
7. jan 2011

@zdenallicka ta ty si už riadna profíčka.Len čo je pravda 😉

jakelina
7. jan 2011

Jdu k vám pro radu, syn bude mít 10 let a zatím jsem pekla jenom dulaté dorty, ale chtěla bych mu udělat desítku. Jak obkrojit ten marcipán vevnitř té nuly??? To bude asi piplačka co??? Už jsem uvažovala jak to udělat hezky, aby to k něčemu vypadalo a hlavně čím??
Děkuju zkušeným za radu.

hejdita
7. jan 2011

waaaw pekne torty nadulici panda je krasna velmi 🙂
zdenallicka no toto dielo je perfektne ako si robyla tie stromy? ze ti to zelene tak pekne drzi ..... 😕 mne by to asi zjelo dole k zemi 😅 😀 a to auto to je normalne potahovana puncovina ci platy alebo je to z MMF ale myslim ze potahovane nieco dobre 🙂 perfektne
ja idem buduci tyzden piect... a tesim sa vcelku je to sice do rodiny ale natom je to najlepsie to ze sa clovek moze ucit a nikomu nebude vadit chybicka 🙂

eliska22
7. jan 2011

@vinka ďakujem 🙂

zdenallicka
7. jan 2011

@eliska22 Ta se ti povedla!!!! 😵 Krásná je... 😵

zdenallicka
7. jan 2011

@bzucinka2
@vinka
@hejdita

Děkuji, berunky..🙂

Hejdi, je to toto auto http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... , jenom na ty oplatky pozor - měla jsem to v lednici tři hodiny, aby to ztuhlo a ona se ta patra toho oplatku od sebe oddělila. 😅 Nabobtnalo to vlhkem v lednici a tou nutelou..🙂
A je to potažené mléčným marcipánem...

Stromy - udělala jsem si váleček z hnědé, do něj zapíchla špejli a hezky vyválela dohladka. Tu zelenou část jsem si vytvarovala od oka (jen tak dle momentálního nápadu), ozdobila kleštičkami a napíchla na ten kmen.. Zespoda i zhora toho kmene mi trčel kus špejle.. 🙂
A ve smrku je párátko..🙂

zuziq
7. jan 2011

tak konecne hovoto pre manzelovu maminu.. ja nechapem ako dokaze niekto urobit viac toriet naraz 😕

dm1
8. jan 2011

@zdenallicka krasna torticka aj auticko
@nadulici nadhera hlavne ta motorka sa mi paci
@eliska22
@zuziq krasne torticky

ja pridavam vcerajsie vytvory 😝