Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
22. feb 2012

@timonko wooooow, ty si poklad, ze si mi ich nasla! hladam uz tyzden a nic som nenasla.-) Dakujem!!!!!!

abriela
22. feb 2012

@njonja

https://www.youtube.com/watch?v=2EhgHmVm_fE


ale asi to nieje taka macicka ako potrebujes

reruna
22. feb 2012

Holky taky u vás níkde nemají vajíčka? u nás Lidl ani Albert nemá a malý obchody jen hrozně drahý.... to je fakt děs...
A dívala jsem se teda na ty Báječné dorty, jako nádhera, ale samá hmota, jíst bych to nechtěla....

zanet2009
22. feb 2012

@dm1 moc děkuji 😉

mates22
22. feb 2012

@reruna u nás v obchodech taky nemají, ale naše slípky kupodivu i v těch mrazech nesly hezky, asi jsou nějaký divný 😀

jakelina
22. feb 2012

@reruna u nás je asi pět kilometrů slepičárna, tak si jezdím tam, velikost M stojí 2,50 ještě před vánocema stály 2 koruny.

timonko
22. feb 2012

@timonko rado sa stalo, aj nabudúce 😀

dm1
22. feb 2012

@reruna u nas boli vcera v lidly bez problemov

miciatko
22. feb 2012

@yamahafazer
@mizulienka dakujem vam kocenky 😉

zuba
22. feb 2012

@dm1 no boli ale neviem či vieš, že ti skoro domov neprišli 😉 som sa smiala, že super, že Ado ich zaplatila ja si ich šupnem do tašky -by si sa čudovala kde máš vajká 😉

reruna
22. feb 2012

hm, tak doufám, že to je jen přechodné s těma vajíčkama, ale v Lidlu už nejdou asi 2 týdny... a ty ceny...po novém roce zdražilo teda všechno pořádně☹

jakelina
22. feb 2012

@reruna u nás jsou i v Lidlu, byla jsem tam včera. 😲

simasa
22. feb 2012

Baby, prosim Vas, podoba sa to na pivonku? Ale nechcem ziadne milosrdne lzi - pravdu! Nemam tam este pridat lupene? Alebo co s tym? Do kosa? 🙄

reruna
22. feb 2012

@jakelina hm, tak asi je nedostatek jen u nás☹

reruna
22. feb 2012

@simasa je pěkná🙂

mizulienka
22. feb 2012

@simasa je nadherna, vazne krasna...ja by som este pridala par lupienkov medzi tie medzery, co su medzi lupienkami na obrazku hore...rozumies mi, ci pisem ako hotentot 😒

dada2007
22. feb 2012

@simasa kráááásna!!!!! .........ja sa na nu tiež chystám..........máš nejaký postup????

dada2007
22. feb 2012

@reruna ešte že mám vajíčka od našich...a nemusím kupovať 😉 ale teda,už ozaj nevedia, čo za niečo pýtať 😝

simasa
22. feb 2012

@mizulienka mne sa tiez zda, ze byva tak viac otvorena, takze by tam este mohli ist dalsie.
@reruna
@dada2007
A dakujem Vam, ale este s tym fakt nieco musim urobit. Pozerala som tento postup, ale nerobila som presne podla neho.

https://www.youtube.com/watch?v=TyXsU0TNX2k

- je tam az 6 dielov.

janula.h
22. feb 2012

Čavte baby 🙂 otázočka nemáte niektorá navyše na predaj ozdobné kliešte na marcipán nechce sa mi objednávať a platiť vysoké poštovné iba kvôli nim

simasa
22. feb 2012

@janula.h ja mam len jedny klieste - takze Ti nepomozem, ale chcem len upozornit, ze ak nahodou robis so smartflexom, tak ten sa kliestikovat neda.

mizulienka
22. feb 2012

@simasa ale celkovo je krasna, vydarila sa ti, len tam supni tie lupene navyse a bude upne perfektna 😉

dada2007
22. feb 2012

@simasa heeeeeej? to fakt? ja som chcela v sobotu oklieštikovať smartflexovú tortičku.....prečo sa nedá? 😕

janula.h
22. feb 2012

@simasa nie moja budem robiť falošný marcipán škoda ☹ ale ďakujem 🙂

adka_praha
22. feb 2012

@abriela mozes mi to s tym maslom a slahackou vysvetlit po lopate prosim? 😅 si nechala slahacku vychladnut a pred slahanim si do nej hodila maslo a naraz vyslahala? ci? 😅

daducha
22. feb 2012

@dada2007 ale da sa, uplne v pohode.Ja mam vsetky smartflexove a kliestikovanie ide super 😉 .A to mam potahovku max 3 mm.

jitta
22. feb 2012

Moc děkuju za odpovědi, já teda ten krém nejdřív zkusím bez ztužovače a kdyby náhodou, tak tam trochu toho ztužovače vrznu 🙂

daducha
22. feb 2012

Ozaj baby, chcem sa vysetkym ktorym som mala dat urobit vykrajovacky ospravedlnit.Ked som sa k tomu konecne dostala,tak som zistila, ze ten pan s tym uz skoncil.Je mi to velmi luto a este raz sa vsetkym ospravedlnjem ☹ .Ked budete potrebovat artistri na torticku poziciam svoje 😉 .

dada2007
22. feb 2012

@daducha uff......som si vydýchla 😉 ......reku na čo som si tie klieštiky pak objednala? a 7kg vedro smartflexu kuchyni 😅 dobréééééééé........dakujem za ukludnenie. Ešte sa spýtam, ked naplníš a pred potiahnutím vyrovnávaš nožom nerovnosti krém/cesto? aby si ju mala po potiahnutí tak tenkej poťahovky rovnú? vieš čo myslím?