Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
4. mar 2012

@lusil2005 presne tak, v strese robiť neznášam a už vobec si to neviem predstaviť s nervnym mužom za chrbtom a pritom si taká šikovná, máš krásnu prácu, mal by ťa nosiť na rukách, že má takú šikovnú žienku, čo je slepý? 😖

yamahafazer
4. mar 2012

@zuziq stou druhou sa ti bude lepsie robit ,ale mne sa dobre zo vsetkymi robi

yamahafazer
4. mar 2012

@lusil2005 ja ked som bola este slobodna tak mi mama pomahala s pecenim,ze mi uvarila kremy za kedy som prisla z roboty uz boli vychladene a potom vsetky riady poumyvala a poupratovala.Tak to mi dost pomohlo.Ked na to clovek ostane sam sa stym viacej zabavi a este nastastie,ze mam umyvcku a dva mixeri 😀

yamahafazer
4. mar 2012

@vecernicci tie ovocne vyzeraju super 🙂 hned by som si dala 😀
@benne nahodou sa ti dobre podarila a je aj poznat,ze je to auto a aj v nutri vyzera dobre len ozaj viacej hrubsi potah a mozno aj viacej zahladit nerovnosti a potom dat potaha a taketo male deti sa potesia aj ruzovemu autu

miciatko
4. mar 2012

@lusil2005 ja si vobec neviem predstavit takeho muza za chrbatom, ved peniazky za torty si ako delite??, lebo u nas idu do pokladnicky na horsie casy a tak vsetci edia ze musia pomahat, chalani strazia maleho, umyvaju,mm co pride to pomoze, robis nadherne torty a keby mas viac casu tak si ani neviem predstavit co by si ty dokazala, ked s 2 detmi dokazes toto, takze velmi obdivujem

yamahafazer
4. mar 2012

@lusil2005
@pristela
ja uz som to davno pisala,ale vy ste tak sikovne zeny na vsetko,ze dokazete aj nemozne 🙂 vy proste ste sikulky vo vsetkom takze vas by si mali chlapi sakra vazit,ale asi my zeny to tusim viacej ocenujeme tuto pracu ako muzi

mia1111
4. mar 2012

Baby, môj muž mi síce pri tortách nepomáha, ale zato keď je doma, malý visí len na ňom, takže som v tomto dosť odbremenená 🙂 . Aj keď ani taká pomocníčka - umývačka riadu by nebola zlá, zišla by sa veru, ale na to môžem pomyslieť až keď nastúpim do práce a budú konečne doma 2 platy 😉 . Mne mm torty vždy chváli a podporuje ma, ochutnáva a radí, keď sa mu niečo nezdá, tak som rada, že ho mám... 😵 .
A tie, ktoré nemáte túto podporu od manželov doma, máte môj obdiv za to, že to napriek tomu tak fantasticky zvládate ... 😉 . Chlapi by vás mali na rukách nosiť, za to, aké ste šikovné, ale možno len ticho závidia, že toho stíhate a zvládate viac, ako oni 😕 😉 a nevedia to prekusnúť 😉

mariann2
4. mar 2012

@larah mojko to je tá ozdobná čo si dávala prvý link zo šikovnej mamy, na torte je krásna, pozri na moje torty http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790..., len sa s ňou treba naučiť robiť, ale cez sáčok to ide dobre 🙂

mariann2
4. mar 2012

@mia1111 to ti poviem, že umývačka je super vec, ja som ju teraz mala mesiac pokazenú a mala som pocit, že trávim celý deň s rukami v dreze 😝 , ale už je v pohode, tak som happyyyy

vecernicci
4. mar 2012

@miciatko tak my penízky za dorty dáváme na takové menší nákupy u nás v krámě, nemusím vybírat hotovost a manža je super i v tom, že mně nenutí jít do práce za každou cenu, tuhle jsem chtěla vzít aspoň nějaký úklid a řekl, že mám být radši doma, když něco vydělám dortíkama, tak ať to neřeším 😉 že se nějaká práce najde až bude správný čas 🙂

yamahafazer
4. mar 2012

@njonja dakujem a tie slane torty ani nemam postup proste je to toustovy chleba rozne pomazanky salama syr vnutri co mate radi to tam das a vrch ozdobit ako napadne 🙂

larah
4. mar 2012

@mariann2 nejde mi to otvoriť

mia1111
4. mar 2012

@mariann2 - to mi hovor, ja mám tak suchú pokožku na rukách, čo ich stále máčam vo vode, lebo riadov je za celý deň dosť, aj keď práve nepečiem ☹ . No snáď sa na Vianoce aj ja dočkám, potom vás budem otravovať, že ktorú si vybrať 😉

reruna
4. mar 2012

@lusil2005 no tak proto já nepeču na zakázku, když to dělám pro nás, tak to jo, každý u nás to rád sní, ale kdybych dělala pro cizí, tak ten výdělek na tom není tak velký, aby mi to stálo za to...a po nocích bych to nezvládla...

reruna
4. mar 2012

zrovna jsem počítala, kolik jsou náklady na ten dortík, co jsem pekla - mramorák ze 4 vajec, čoko krém, borůvkový džem, potah formix - vyšlo mi to na 200,-Kč a měl 2 kg. Určitě bych si za něj cizímu neřekla více jak 400,-Kč, protože nejsem profesionál a taky ten dortík vypadá maličký...takže 200,-Kč za práci, a to nepočítám suroviny za ten mramorák, co jsem zkazila, pomůcky, elektřinu, opotřebování trouby, mixéru, barvičky atd. a dělala jsem se s tím 2 dny... a to jsem ani neměla žádné náročné zdobení...

reruna
4. mar 2012

@zdenallicka a není to bílá, mně přijde, že je to jen tak nafocené ve světle... a ty mašle jsou asi krémové....

lola77
4. mar 2012

@mariann2 Ďakujem 🙂 Skúsila som jej teda napísať.

janula.h
4. mar 2012

@lola77 ja som teraz robila Tomáša z horaliek a disko keksov 😉

lola77
4. mar 2012

@janula.h Ale ja chcem len takého malého marcipánového. Ja sa do toho nechcem púšťať, radšej to chcem dať niekomu urobiť :-/

janula.h
4. mar 2012

@lola77 aha tak skús nejakú babu(tortárku) z Tvojej blízkosti 😉

dajna11
4. mar 2012

a tentoraz koláčiky....

lusil2005
4. mar 2012

Jej to je zlate aky mame kazda okolo toho pecenia svoj pribeh ze? 🙂
U nas ostavaju peniazky mne, ale zas platim polovicu vsetkeho aj ked som na materskej. Aj hypoteky, aj najmu... Uplne vsetkeho. Takze idu vlastne do celej rodiny. 🤐

mia1111
4. mar 2012

@lusil2005 - no, môj rodičák ide na nájom a sipo... neostane mi nič. Ale zasa celá manželova výplata (okrem odvodov) ide mne 😀 . Len keby tých evrí bolo viac.... 😒

janulkamartinko
4. mar 2012

ach babenky ahojte,prosim nesmejte sa toto je moja jedna torta tohtotyzdnova ale mala som z nej nocne mory...sama som si za to mohla,mozno by bola lepšia 3d kava,celkovo je to hruza ale ta kava joj moje nervy bola robena z rolady a ta svinucha sa mi zacala naklanat :( neslo s tym uz nic urobit bola makka ako.... a pani si po nu mala co nevidiet prist,tak som jej povedala pravdu a ta bola taka nadsena ze mi este aj 5 e tringelt nechala baba zlata 🙂 len dufam ze mi nenapise ze sa jej prepadla...pritom v nej boli 3 paličky...

vlada111
4. mar 2012

@mizulienka jaj Luci, ďakujem, až sa červenám, tak si vychválila tú moju tortu. No kvety skúšam, mal to byť ibištek, ale keď som ho videla naživo o týždeň na dovolenke, myslela som na ten môj doma z marcipánu, že mám čo doháňať 😀 Ale budem rada keď sa fakt stretneme a hodíme nejaké cvičné kvety na drôtikoch 😉

mia1111
4. mar 2012

@janulkamartinko Veď je super, perfektne sa Ti podarila, šikulka 😉

pristela
4. mar 2012

@janulkamartinko ved vypada suprovo!!!!! a ta salka nema chybu!!!!

mia1111
4. mar 2012

babulky, ešte jednu otázku mám a idem už od PC... prášková farba, čo vám ostane po vyprchaní alkoholu - dá sa ešte normálne použiť na ďalšie farbenie? Či nie? Lebo mne ostalo trošku zlatej aj bielej z piatku v palete, alkohol je fuč a farba vyzerá ok... tak či to môžem dať naspäť do ampulky, alebo radšej vyhodiť do koša? 😅 😕