Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
10. mar 2012

jedno pivo,ale tiez som zneho nestastna uplne mi kleslo potvora ja tieto slahackove plnky a torty do vysky vobec nemam rada

yamahafazer
10. mar 2012

@lusil2005 to som nahodne unas v kik kupila su to take cele platy stvorcove a da sa to nastrihat ako potrebujes je to na rozne dekoracie neni to jedle

daducha
10. mar 2012

Ahojte zienky,tak u nas je to zacarovane.Ja aj muz sme uz v celku OK,aj ked teda vyjst schody je pre mna este stae ako zdolat Alpy,ale uz fungujem,no pre zmenu mensi drobcek,ktory uz bol bez teplôt, vcera zace 39,0 ☹ .Tak nakoniec aj tak skoncil na ATB,dalsi tyzden zatvoreny doma,ja sa tu medzi tymi 4 stenami zblaznim 😢 .Uz by tak isiel von,ze stoji pod dverami a place kedy pôjde.On totiz okrem tych teplôt a trochu soplikov nema nic pridruzene, tak netusim z coho je chory ☹ .V pondelok budeme mat kulturny zazitok, aspon ku doktorke pôjdeme 😀 .A stale mi PC nenacitava fotky a zrusili mi torticku co mala byt na zajtra,tak budu mat chlapci dezert - viete ako sa potesili,ze konecne aj im nieco a ze aj potiahnut si ju prosia 😀 .Este ze su taky skromni, ze zdobit nemusim 😉 .Tak krasny slnieckovy den vsetkym,aspon tu v KE je krasne 😵

mizulienka
10. mar 2012

@lamps nadherna je ta torta
@jakelina obidve su prenadherne, krasnu tortu si urobila pre maleho, prajeme vsetko najlepsie 😉

@janula.h perfektna 😉
@yamahafazer krasna torta a ta topanka uplne vymakana 😉

zajaciq
10. mar 2012

dobre rano, je tu niekto z Kosic (okolia), co by mi bol ochotny upiect tortu podla mojich predstav? 🙂

jakelina
10. mar 2012

@mizulienka děkuju, jsi milá

jakelina
10. mar 2012

@daducha to je hnus ty nemoci, ať jste brzo zdraví a hlavně můžete ven. Já klepu - klep, klep, klep, nebyli jsme nemocní od konce léta. Tak jenom čekám, kdy nás to skolí všechny najednou. Nikdo ani rýmu, prostě nic 😉

larah
10. mar 2012

@yamahafazer aké robíš plnky ak možeš prezradiť, my maslové nemusíme, zamilovali sme si šlahačkové , ale ozaj ked treba takto na výšku, aj ja plánujem niekedy pohár 🙂 🙂

larah
10. mar 2012

@jakelina tak to máte fajn, náš malý tiež býva často chorý ☹

daducha
10. mar 2012

@jakelina dakujem,ja dufam ze este tyzden a uz to bude OK.NO nasi su chori tak 2x do roka a vtedy to stoji za to.Naposledy boli chori v septembri a ja s muzom ani nepamätam.Dufam,ze toto bolo na dlhu dobu posledne co nas chytilo 😉

janula.h
10. mar 2012

žienky od štvrtka v LIdli SALKO za 1,19 a iné veci 🙂

yamahafazer
10. mar 2012

@larah oni chceli slahacka s tvarohom a ovocim takze to moc nedrzi,ale teraz co som skusila pribinackovy len prenas ten je teda super ako beton

ale baby prenas som konecne spravila ten mramorovy z dvoch vajec ,ale iba piskotovy,ale mne to fakt tak babovkovo chuti a skusila som tu pribinacikovu plnku vanilkovu a ta je teda mnam a tuha ako beton ledvy som to rozotrela a dala som tam jahody a na vrch som spravila uvarila stavu co mi ostala z visny a jahod a zo zlatym klasom som to uvarila a dala na vrch sa uz chladi tak som zvedava ake to bude reku spravim nieco aj prenas,ale tento krem sa mi lubi tuhy je teda dobre

anibas
10. mar 2012

@jakelina @lamps @janula.h - upiekli ste nááádhery 😵 😵 😵 😵

yamahafazer
10. mar 2012

a inak ztej krivej torty co bol vrch rovny 😀 boli nadseny a tu topanku obdivovali 🙂

anibas
10. mar 2012

@ajka82 krásna - babka bude nadšená
@mizulienka @dajna11 - fantastické farebné chutnučké prekráááásne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

yamahafazer
10. mar 2012

baby dakujem vam za vsetky paci sa mi 🙂 a idem vas konecne trocha precitat zakedy mala spi tak dufam,ze cosi stihnem

yamahafazer
10. mar 2012

@lamps tieto tvoje kvetinkove no nadhera 😉
@jakelina to je pekny krtko 🙂 tieto 2D su strasne pracne rychlejsie vymodelujem postavicku ako vyrezavat takto po kuskoch
@janula.h ta je super a tie jahody mnam 🙂

yamahafazer
10. mar 2012

@mia114 tie tulipany su nadherne jemne a cela torta krasna
@vecernicci perfektne ta podkova nadhera a auto dokonale ja budem tiez prve auto robit sa ho obavam 😒

pristela
10. mar 2012

@yamahafazer no vidis!!! ja som ti to pisala 😉 a ak to boli obycajny zakaznici , nie taky co mrkaju vsade na nete torty a vymrvaju, tak co oni vedia ako ma vypadat kriva torta! 😀 si isto mysleli ze tak si to chcela, a ta farebna kombinacia bola fantastikus 😵

yamahafazer
10. mar 2012

@ajka82 ty si ina sikovnica uz takto drotikovat krasne a super torta sikula si 😉

yamahafazer
10. mar 2012

@pristela no ved obycajny co to nepoznaju len zirali,ze aka je perfektna 😀 a na tu topanku sa nevedeli vinadivat 😀 esteze sa zakaznikom tie torty pacia to len my vidime vsetky chyby 😀 a aj ztoho piva boli nadseny a farby si rozkazali a aj tu topanku aby tam bola

pristela
10. mar 2012

ach holky, mne sa dnes taaak nic nechce ☹ ☹ ☹ stale myslim na zajtra , chcem robit slany "kužel" a neviem ci to pojde, skoda ze tieto slane sa nedaju robit dopredu ☹ ani torticku este nemam len cesta napecene 😝

ale isto tu dnes pribudnu zase nadhery od vas a nakopne ma to 😀

zlatat
10. mar 2012

@pristela nie si sama, ani mne sa nič nechce - a tu už pekných pár dní 😖 nie a nie sa nakopnúť 😠

zlatat
10. mar 2012

@yamahafazer ja som ho zjedla po pár hodinách, kedy už nebol úplne čerstvý a už mi ten mramorák toľko nechutil, aj sa mi začal mrviť, takže asi ostanem pri svojom osvedčenom nastavovanom a už len vydumať čo s tým kakaovým, aby nebol taký ubitý - asi skúsim dať viac PDP
A tiež mi to pripomína skôr bábovku

yamahafazer
10. mar 2012

@zlatat ani mne sa az tak nelubi ten mramorovy a zda sa mi este krehkejsi a vies co ja robim s kakaom?pridavas do cesta vodu?ak ano tak si to kakao rozrob vo vode a normalne vyslahaj so zltkami a potom uz do muky kakao nemusis davat ostane to dost tmave a keby sa ti zdalo malo tmave tak len trosku pridaj do muky.Ja som to raz takto vymyslela este ked som aj zakusky robila a tie kakaove platy boli tuhsie tak odvtedy to takto robim a su mekke neni su ubite

yamahafazer
10. mar 2012

@pristela no na ten kuzel som zvedava,ale myslim,ze ked sa to naplni dalo by sa to tak zrezat,ale neviem ci sa to moze moc vysoke robit a to mas taku objednavku ?

pristela
10. mar 2012

@yamahafazer ne, ja to nebudem robit ako slanu tortu , ale ako "oblozenu misu" len nie na plocho ale ako kuzel 😀 prosím ta kto by si toto objednal????!!!!! to pre nas , pubertak ma zajtra oslavu

lucinka10011
10. mar 2012

ahojky sikulky mam na predaj vypichovacky na marcipan ak by niekto mal zaujem poslem foto staci napisat email 🙂 🙂 🙂

zlatat
10. mar 2012

@yamahafazer jéj super, vyskúšam - inak prsne nad týmto som aj ja uvažovala ( napadlo ma to dnes v noci 😀 ) takže to funguje? Lebo dávam horúcu vodu do piškóty - koľko vajec, toľko lyžíc. Dokonca som skúšala pridať lyžicu vody, keď som robila kakaový, no nepomohlo - bol tuhý, ubitý.
Ten mramorový sami páčil, keď bol čerstvý - akurát vychladnutý, moc mi chutil, ale potom večer už nie

lucka_o
10. mar 2012

ahojte tak ja som dnes vykuzlila toto🙂