Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
5. apr 2012

@peroli ďakujem len tá žena mi povedala že najlepšie sa cítil na MalorKe pod palmami a aby toho nebolo dosť tak nechce veľkú iba takú aby zjedli ku káve na oslave 🙂

janula.h
5. apr 2012

@barinkova myslíš na ozdobenie perníkov?

miciatko
5. apr 2012

baby aku objednavku som dnes dostala ze nech upecem zajaca ktory trtka zajacicu, takto mi to povedali, no tak som im povedala nech si to este premyslia ................

vecernicci
5. apr 2012

@miciatko a prej že zvířátka dělám jen já 😀 😀 a ty dostaneš ještě takovou echt zakázku 😀 😀 a budeš modelovat a hladit?

miciatko
5. apr 2012

@vecernicci no ja dufam ze si to rozmyslia 😀

vecernicci
5. apr 2012

@miciatko nevěř pohádkám 😀

janula.h
5. apr 2012

babyyyyy pomoc ja som vedela že nemám brať objednávku na sviatky vôbec sa mi nedaríí ☹

anibas
5. apr 2012

@mia1111 extra gélovkou Sugarflair - ak chcem trošku do oranžovej červenej dám žltú, ak krvavo červené dám bordo alebo hnedú alebo čiernu - ale extra je najlepšia a treba mi tiež objednávať 😉 😉 😉

dada2007
5. apr 2012

@miciatko práve večeriam, lebo som bola s deťmi dlho vonku..........a pri tvojej objednávke som sa skoro zadrhlaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
5. apr 2012

@vecernicci 185 ?????????????????????????????????????????????????????????????????? 😨 😨 😨 😨

anibas
5. apr 2012

@janula.h čo sa ti nedarí ?? 😨 😨

stankapk
5. apr 2012

kočky poraďte, neviem nájsť recept na šľahačkovú plnku s ľadovými gaštanmi. zdá sa mi že bola na mimibazare.

janula.h
5. apr 2012

ešte otázočka na sobotu tortu môžem naplniť už dnes? ja som si urobila krémy a zistila som že to je štvrtok nie piatok 😀 alebo radšej dať do chladničky a naplniť zajtra?

macicka84
5. apr 2012

Dnesni - 1. panenka - kamosky neter ma narozky, kamaradka upekla a ja ´´oblekla´´ 😉

mates22
5. apr 2012

@macicka84 krásná, s dovolením si uložím, dcera chce panenku k narozkám...sice to ještě 5* změní, ale neva, třeba se k tomu zase vrátí 😉

janula.h
5. apr 2012

@anibas nič ☹ cestá sú také jemné že neviem preložiť na denko bez prelámania , plnky skoro urobím som nejaká mimo ☹

vecernicci
5. apr 2012

@anibas ale už toho mám dost, záda bolí, manža musí masírovat, ale to on dělá rád 😀
@janula.h nic si z toho nedělej, já mám zase sobotu, jak mají děcka prázdniny a jsu doma, tak v tom mám maglajs 😉

macicka84
5. apr 2012

@mates22 😉 S radosti ... Mno jo no, deti ... 😀

dm1
5. apr 2012

@vecernicci mas moj velikansky obdiv ze 185 😲. To je co upiect a nieto este ozdobit! ja ihc mam zatial 15 a nevyzera zeby som este nieco viac postihala 😒 . Aj ti nejake zostalo? lebo ja to vidim zase tento rok ze ja nebudem mat doma ani jeden pernicek 😝

adrianai
5. apr 2012

Kočenky, mám robiť takúto tortu, ale takú maličkú, že cca 2 kg - obdlžník, čokoládová plnka...asi aké rozmery by mal mať? Tak pol plechu je asi moc, nie?
A čím vlhčíte korpus okrem rumu (je to aj pre deti)?

jakelina
5. apr 2012

@adrianai šťáva z kompotu

adrianai
5. apr 2012

inak moja posledná 🙂

vecernicci
5. apr 2012

@dm1 já jsem si dneska udělala dvě 😉 já to znám, kovářovic kobyla chodí bosa 😀

janula.h
5. apr 2012

@vecernicci ďakujeeeem 🙂

dm1
5. apr 2012

@vecernicci si si ich mala odfotit spolu. podla mna nikdo iny by sa na to nedal nahovorit 😀

vecernicci
5. apr 2012

@dm1 když já je z domu lifrovala postupně po 10 -20 kusech, největší zakázka byla 30 ks, ale ani mi nepřišlo,že jich bylo tolik, už se těším na vánoční koule, v srpnu budu mít napečeno 😉
já vím, že jsem blázen, ale nemůžou být všichni rozumní, ne? 😀

reruna
5. apr 2012

@stankapk 3 tyčinky ledové kaštany, 3 smetany ke šlehání - spolu chviličku povařit, přes noc nechat ledničce vychladit a pak ušlehat - radím ztužovač šlehačky

akme
5. apr 2012

ahojte babulky nestíham vás ani len čítať vy píšete ako žeravé, potrebujem súrne receptoš na pribináčik krém pls nakopírujte mi ho tu niektorá čo ho robíte @lusil2005 @pristela dakovala

csina
5. apr 2012

@daducha vďaka za tip, naozaj som kúpila 🙂 😉